BT headset - nefunkční tlačítka a mikrofon

Asuan

BT headset - nefunkční tlačítka a mikrofon
« kdy: 21. 06. 2012, 00:13:39 »
Dobrý den,
před nedávnem jsem si pořídil bluetooth headset Arctic Sound P311, při spárování se správně nastavil jako externí zvuková karta, ovšem při prvním používání jsem narazil na dva problémy:
nejdou tlačítka
(ve win se sluchátka nainstalovala jako externí zvukovka a zároveň jako HID zařízení, v linuxu jen jako zvukovka)
a při přepnutí na profil A2DP, nelze vybrat mikrofon pro komunikaci
(profil HSP/HFP má pouze mono zvuk, což je při hudbě neposlouchatelný, a když chci s někým mluvit tak musím do Phononu a přenastavit profil).
Hledal sem na českých i zahraničních fórech, bohužel jsem se nedozvěděl nic použitelnýho.

Děkuji za jakoukoli radu.

Kubuntu 12.04, KDE 4.8.3
« Poslední změna: 21. 06. 2012, 08:05:22 od Petr Krčmář »


Re:BT headset - nefunkční tlačítka a mikrofon
« Odpověď #1 kdy: 21. 06. 2012, 09:10:54 »
Druhý problém je obecná vlastnost Bluetooth headsetů, profil A2DP nepodporuje mikrofon, profil HFP zase nepodporuje stereo reprodukci. Oba současně používat nemůžeš. Jiné platformy to imho řeší tak, že při přijetí hovoru přepnou profil na HFP a po jeho skončení zpět na A2DP.

http://lists.freedesktop.org/archives/pulseaudio-discuss/2011-September/011295.html

Asuan

Re:BT headset - nefunkční tlačítka a mikrofon
« Odpověď #2 kdy: 21. 06. 2012, 12:09:39 »
to je škoda, protože manuální přepínání je dost nepohodlný, hlavně když někdo volá, tak rychle hledat a přepínat
a s těmi nefungujícími tlačítky nějaké řešení?

Neviditelný

Re:BT headset - nefunkční tlačítka a mikrofon
« Odpověď #3 kdy: 21. 06. 2012, 12:33:41 »
Ad tlačítka, není to tak, že sice fungují, akorát k nim není přiřazená žádná akce? Co vůbec mají ovládat, hlasitost headsetu?

Sten

Re:BT headset - nefunkční tlačítka a mikrofon
« Odpověď #4 kdy: 21. 06. 2012, 12:48:14 »
To přepínání jde udělat třeba pomocí volání D-Busu jako reakce na události přijetí a zavěšení hovoru (třeba ve Skype).


Asuan

Re:BT headset - nefunkční tlačítka a mikrofon
« Odpověď #5 kdy: 21. 06. 2012, 12:50:53 »
jde o multimediální tlačítka, celkem je jich pět, dvě ovládají hlasitost HS, další dvě přepínání stop/písniček (předchozí/následující) a velký uprostřed play/pause (při hovoru ještě jeho zvednutí/položení)
právě jsem se jim snažil přiřadit akci v audacious (modul hotkeys) a při stisku se tlačítko ani nenačetlo
zezačátku jsem je provozoval na win a tam fungovaly, podle očekávání, jako multimediální tlačítka

Lol Phirae

Re:BT headset - nefunkční tlačítka a mikrofon
« Odpověď #6 kdy: 21. 06. 2012, 16:40:00 »
Doporučuju rozdupat a rituálně spálit, a pro příště se lépe informovat, než si koupím nějakou "hi-tech" modrozub kravinu.

Asuan

Re:BT headset - nefunkční tlačítka a mikrofon
« Odpověď #7 kdy: 21. 06. 2012, 18:59:36 »
Problém s tlačítky vyřešen, ač nestandardně, ale podařilo se
nakonec to bylo jak tvrdil "Neviditelný", tlačítka byla aktivní, což sem zjistil pomocí příkazu
Kód: [Vybrat]
xevkde sem si zjistil i keycode jednotlivých tlačítek a přepsal configurák audacious
/home/asuan/.config/audacious/
konkrétně klauzuli [globalHotkey]
Kód: [Vybrat]
[globalHotkey]
Hotkey_0_key=172
Hotkey_0_mask=0
Hotkey_0_type=0
Hotkey_0_event=1
bohužel je to taková nestandardní úprava, protože pomocí settings v audacious to ty tlačítka nevidělo