Připojení USB device, který není MTP?

42

  • **
  • 63
  • 42
    • Zobrazit profil
    • 42
Připojení USB device, který není MTP?
« kdy: 21. 06. 2012, 11:37:35 »
Zdravím,
nevím zda jsem ve správné sekci, ale mám otázku ohledně připojení nějakého zařízení pomocí USB, které není MTP.

Jedná se mi víceméně o to, zda je možné nějak připojit mobilní telefon pomocí USB a dostat se tak do jeho vnitřní paměti.
Mám tu Xperii X10, která nechce nabootovat, takže se nedostanu ani do service menu ani do ničeho jiného. Jediný, co s tím mohu udělat je připojit to pomocí USB na linux, kde se mi sice USB zaregistruje a rozpozná VID i PID, ale tím to končí. Syslog hlásí, že se nejedná o MTP device.

Dá se nějak dostat do paměti telefonu, aniž by byl telefon naběhnutý do Androidu?
42


alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Připojení USB device, který není MTP?
« Odpověď #1 kdy: 21. 06. 2012, 12:59:24 »
co android sdk? pokud telefon aspoň trochu žije (USB zařízení se objeví), měl by si s tím umět povídat..

samotné oživení, jestli vůbec půjde, bude trochu vyšší dívčí, tj. podobný dotaz bych poslal spíš na xda developers, možná i na xperia.cz (ale tam nevím, kolik je zkušených vývojářů a kolik běžných frantů uživatelů..)

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Připojení USB device, který není MTP?
« Odpověď #2 kdy: 21. 06. 2012, 13:36:40 »
Forum Mobilmanie by taky mohlo pomoct. Nebo androidforum.cz. Ti lidi (často) ví o čem mluví a když by sis neporadil nebo nechtěl sám riskovat, určitě by se našel někdo v blízky okolí, kdo b to za pár peněz/flašku třeba zmáknul...

Do začátku, co si tak pamatuju z flashe mýho telefonu - nabootovat do servisního režimu (nějaká kombinace tlačítek), v něm si pokcat mobil <-> PC, nahrát recovery režim, flash nový ROM přes recovery. To co popisuješ vypadá na nějakej semi-brick. Ale já nejsem žádnej expert, to tady střílim od boku, aby bylo jasno.

Lol Phirae

Re:Připojení USB device, který není MTP?
« Odpověď #3 kdy: 22. 06. 2012, 08:31:53 »
V jakém stavu to je? Dá se to aspoň zapnout? Pokud ano, tam by to teoreticky šlo i přes to USB, pokud ne, tak jedině JTAG.

42

  • **
  • 63
  • 42
    • Zobrazit profil
    • 42
Re:Připojení USB device, který není MTP?
« Odpověď #4 kdy: 23. 06. 2012, 14:41:38 »
Strávil jsem 3 dny na xda developers foru, jsou tam i lidi, co meli stejny problem, ale nikdo jim nepomohl ho vyresit.
Je to ve stavu takovem, ze se telefon sam zapne po vlozeni baterky, zobrazi se logo Sony Ericsson a na tom se sekne.
Nezacne nabihat ani Android, takze se neda dostat zadnou kombinaci tlacitek k recovery menu.
Po pripojeni USB telefon nic nedela, stejne tak nic neudela pocitac, krome toho, ze zaregistruje zarizeni v USB, ale ktery neni MTP (mám Linux Mint).
A jako poslední, nedá se telefon (logo SE na disaplay) vypnout jinak než vyndáním baterky.
42


Lol Phirae

Re:Připojení USB device, který není MTP?
« Odpověď #5 kdy: 23. 06. 2012, 16:03:44 »
Když nainstaluješ ten SDK, píchneš ten telefon k USBčku, pustíš adb logcat a zapneš telefon, ukazuje to něco?