Dva routery a vypadávanie Wi-Fi

Lubos

Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« kdy: 08. 06. 2012, 06:02:45 »
Dobry den. Nastavoval som u znamych router. Maju internet cez DLink router (prvy router #1) od telecomu u suseda. Od neho je natiahnuty do ich domu ethernetovy
Kabel . Na Dlinku je na wifi zapojeny ntb vsetko je ok . Na kabli bol Pc ,tiez vsetko ok. Kupili notebook a wifi router. Router #2 (tplink 410nd) som zapojil ako AP tj vypol som dhcp pripojil som ho do LAN konektoru pomocou eth kabla od tych susedov .vsetko slape akurat v nahodnych intervaloch zmizne wifi siet ktoru tento druhy router(ap) poskytuje. Pomoze len vypnutie a opatovne zapnutie routera,potom to zase ide.
V com by to mohlo byt?? Wifi padne po par hodinach ,interval je rozny ( majitelia hovoria ze niekedy 30min inokedy par hodin)
Dakujem za akukolvek radu
Lubos
« Poslední změna: 08. 06. 2012, 10:50:02 od Petr Krčmář »


Lubos

Re:Zapojenie 2 routerov,vypadavanie wifi
« Odpověď #1 kdy: 08. 06. 2012, 06:04:19 »
Este dodam,routery som skusal 2, tj. Uvazoval som o chybnom kuse

Re:Zapojenie 2 routerov,vypadavanie wifi
« Odpověď #2 kdy: 08. 06. 2012, 07:07:46 »
Nepracuji obe wifi AP na stejnem kanalu?

Lubos

Re:Zapojenie 2 routerov,vypadavanie wifi
« Odpověď #3 kdy: 08. 06. 2012, 07:20:41 »
nepracuju, jedna je na kanali 6, druha na 9

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojenie 2 routerov,vypadavanie wifi
« Odpověď #4 kdy: 08. 06. 2012, 07:50:13 »
Kdyz wifi zmizi a pomuze jen restart, tak by asi pomohla reklamace.

BTW, kdyz lehne wifi, da se do toho jeste vlezt na konfiguracni rozhrani a podivat se do nejakeho logu a na status?


Lubos

Re:Zapojenie 2 routerov,vypadavanie wifi
« Odpověď #5 kdy: 08. 06. 2012, 07:59:44 »
uz mam za tym prvymv routerom (telecom DLINkom) zapojeny druhy kus toho TPlinku.. s tym istym nastavenim (pouze ako switch,resp ap)

ohladom vypadku ..nie je to u mna doma, ale u znameho v inom meste, cize ked to padne mam len toto info sprostredkovane od neho

po kabli internet ide
wifi siet zmizne ale ostatne okolne siete je vidiet

Dreit

Re:Zapojenie 2 routerov,vypadavanie wifi
« Odpověď #6 kdy: 08. 06. 2012, 08:30:48 »
Zvláštní, TP-Link se mi doma osvědčil a nikdy nebyl problém.
Náhodně vypadává....napadá mě, zkoušel jste jiný zdroj? Jestli odchází kondenzátor (může být ve zdroji i routeru), tak by to zhruba odpovídalo - router si v určitou chvíli chce vzít ze zdroje víc energie, napětí krátce klesne pod minimální mez a router už se nenastartuje. Ale je to jen tip, z reálných případů mě napadá jen http://www.abclinuxu.cz/hardware/vstupni-zarizeni/ip-kamery/vilar-ipcamera-profi-view-ip100, což je ostatně svým způsobem taky jen router, jen umí i zobrazovat obrázky :)  Nic dalšího mě momentálně nenapadá, taky se mi stalo že mi občas vypadnul, ale stačil reset do továrního nastavení, nastavit (pro jistotu) jen nejnutnější věci (filtr MAC, zabezpečení wifi, vypnout DHCP - abych věděl co případně vypínat) a tak už to funguje měsíce bez jakýchkoli výpadků.
BTW - co upgrade firmwaru?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojenie 2 routerov,vypadavanie wifi
« Odpověď #7 kdy: 08. 06. 2012, 09:18:38 »
ohladom vypadku ..nie je to u mna doma, ale u znameho v inom meste, cize ked to padne mam len toto info sprostredkovane od neho

Toz se znamy bude muset naucit pouzivat browser, pripojit se na router a pak se bude muset naucist klikat a cist. Copy&Paste logu snad take nejak zvladne. Jinak zkuste teamview a muzete se na to podivat sam z jeho notebooku pridratovaneho kabelem.

Lubos

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #8 kdy: 08. 06. 2012, 11:14:33 »
no to je pravda, ale ten clovek je rad ze vlezie na fb alebo spusti hru
teaviewer-moja chyba nepredpokladal som problemy ..musim ho tam nahodit

ide o to ze uz podozrievam kadeco, planujem nahodit este wsb wifi dongle a vylucit problem s wifi v ntb
a hlavne kuknem logy, 2 vymenene routery a stale problem ,,,je to zahada

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #9 kdy: 08. 06. 2012, 14:01:00 »
No tak snad by zvladl Skype. Na Widlich umi sdilet obrazovku, mozna i na Linuxu. Takze vy mu pak budete akorat diktovat, kam ma kliknout a cist si to budete sam nebo mu reknete, co ma precist, kdyz je linka blba a neda se to precist.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #10 kdy: 08. 06. 2012, 18:42:45 »
A uvazoval jsi take o moznosti problemu v NB? Dle tveho popisu je to pravdepodobne jedine zarizeni na kterem byla wifi sit provozovana. Zkousel si jine zarizeni v dobe vypadku zda sit nalezne?

lubos

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #11 kdy: 08. 06. 2012, 19:48:25 »
No uvazujem aj o probleme v ntb akurat som zapozical na firme usb wifi dongle
Su to dva routery ,wifi ide aj na prvom tam je ntb#1 ten nema problem vobec nikdy
Z toho routera (to je telecom dlink) ide kabel ethernetovy 10 m cez hrubu stenu do dalsieho domu
Tam je "inkriminovany" router z neho kablom pripojeny pc a cez wifi notebook #2
Pc chodi furt a nema problem (aspon tak to mam sprostredkovane od majitelov)
A na tomto routeri visi aj dany notebook
Bol som u nich vo stvrtok so svojim ntb ale za hodinu co som tam sedel incident nenastal ...
Nasadim tam ten usb wifi dongle a uvidime ...ale ak to bude padat aj tak ..potom neviem

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #12 kdy: 09. 06. 2012, 14:33:43 »
Problem je zjevne v nejakem wifi zarizeni, at uz na routeru ci notebooku kdyz PC pripojene kabelem funguje. Urcite vyzkousej preinstalovat ovladace wifi na tom NB a aktualizovat firmware na to routeru. Zkus sem kdyztak hodit presny typ toho zarizeni. Bylo by potreba vyzkouset, zda v dobe vypadku, jine zarizeni sit vidi ci nikoliv, uz sem se osobne setkal s verejnymi sitemi, ktere takto vypadavaly, ovsem nikdy sem nemel moznost to resit. Jake je tam pouzite zabezpeceni?
 

lubos

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #13 kdy: 09. 06. 2012, 17:30:56 »
Routery som menil
Tp link 741nd a potom som zapojil
Tp link 740nd.  Verzie fw si v hlave bohuzial nedrzim
Nastavene boli rovnako (vyp dhcp pripojene do lan konektoru)
Notebook je to acer aspire 5742zg
Byvaju na samote zabezpecenie nechceli,maju otvorenu siet bez sifrovania

V pondelok tam idem, beriem aj svoj ntb aj externu usb wifi, len dufam ze ten jav uvidim "na vlastni bulvy:)"
A samozrejme si posvietim na logy routeru ..

Dano

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #14 kdy: 10. 06. 2012, 00:39:40 »
Casto pomaha znizit vysielany vykon a hrat sa s polohovanim obidvoch zariadeni.
Da sa napisat aj podrobnejsie kde moze byt problem ak bude treba.