Dva routery a vypadávanie Wi-Fi

lubos

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #15 kdy: 10. 06. 2012, 08:37:33 »
No takto
Idem tam v pondelok ako som uz pisal
Problem s vadnym routerom vylucujem (boli skusane 2)
Problem s vadnym nastavenim tiez (nastaveny je dobre)
Polohovanie zariadeni ...notebook bude "behat" po dome v ramci moznosti (kuchyna obyvacka detske izby) ...polohovat mozem len router aj to
Len obmedzene kedze k nemu je privedeny dlhy kabel z vedlajsieho domu (vid vyssie) plus ..tento tplink ma len jednu antenku (nemam MIMO router)
Je tam defaultna instalacia systemu od aceru to este preverim ci je tam aktualny driver na wifi karte pripadne natiahnem od vyrobcu novy(novsi) ..
A skusim nasadit na chvilku (ak nepomoze alebo nebude k disp.novsi driver) externu usb wifinu
Neviem Dano ,co by si este na tom preveroval??ocenim kazdy tip
V prvom rade musim to spadnutie vidiet osobne resp.na dialku cez teamw.(logy) lebo takto ma to len zoziera a nic s tym nespravim


Dano

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #16 kdy: 10. 06. 2012, 09:50:34 »
Pred tym, nez to rozvrtas skus jednoduchu vec. Zniz vysielaci vykon na Notebooku a ak to este nepomoze tak aj na Routri. Ak to bude co i len o trochu lepsie mozes skusit inu polohu Notebooka. Netreba velke zmeny polohy. Casto staci zopar desiatok centimetrov. Problem byva blizkost prekazky (steny, velkej kovovej plochy monitora a pod.) Cely tento problem je sposobeny ovladacom a nedokonalym riadenim prijimaca. Je ale tiez predpoklad, ze nova verzia nepomoze, pretoze pokial nieje zjavna chyba prave v tejto casti, programator nema dovod nieco na tom menit. Niektore vyrobky (pocitace aj AP) nastavuju prijimac na velku citlivost, co je dobre pri prijme na velku vzdialenost, ale moze to hodne vadit ak existuje mnoho odrazov od okolitych predmetov.
V logoch nenajdes nic viac, len zapis kedy to spadlo a pripadne veci okolo IP vrstvy. Driver nezapisuje do logu nic. Ak existuje k wifi karte bezdratova utilita od vyrobcu karty, preskumaj mnozstvo chyb na linkovej vrstve.
Presnejsi popis tebou popisovanej chyby (spravania sa) moznem poskytnut, ale neviem ci ti to pomoze viac, ako popis toho co mas vyskusat aby to fungovalo.

lubos

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #17 kdy: 10. 06. 2012, 10:16:17 »
Skusim pozriet ten vysielaci vykon,ak to bude sw notebooku umoznovat ,takisto routera
Dakujem ..no ..prekazky tam su,jednoducho ja si tam tu polohu routera asi nevyberiem,maju detsku izbu tam dotiahnuty kabel ,v nej aj stolny pc
A teda tam je aj router ...prekazkou je stena s dverami v obyvacke ..a potom samozrejme steny podla toho kde by si sa s tym pohyboval
Ale kazdopadne skusim pozriet ci je mozne nieco urobit na routeri s tym vykonom
Dakujem

lubos

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #18 kdy: 10. 06. 2012, 10:29:12 »
Vysielaci vykon routera zmenim len nastavenim inej prenosovej rychlosti ?? Momentalne tam je 150Mbit/s
Nejaku inu volbu vnastaveni (kukam pdf-ko od vyrobcu,nie som pri routeri) tam nevidim

Lol Phirae

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #19 kdy: 10. 06. 2012, 10:39:33 »
Prosímtě, to N uděláš nejlíp, když úplně vypneš. Dej tam normální 802.11g (54Mbps).


lubos

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #20 kdy: 10. 06. 2012, 10:50:39 »
No asi to tak bude 54Mbps pre net od telecomu staci s prehladom
Akurat som nasiel v papieroch k routeru (pdf) veci okolo transmit power (3 stupne regulacie) ..no (snad to bude volitelne aj u routera 740,manual je pre 2 typy)
Ked sa dostanem k routeru tak to vypnem, nepredpokladal som s tym problem, doma na prastarom hardware mam g, tak dame aj tam

Dano

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #21 kdy: 10. 06. 2012, 14:29:54 »
No konecne sme sa dozvedeli ako je to s priestorom v ktorom sa pokusa prijimat wifi, co malo byt napisane hned na zaciatku, to by som potom nedoporucoval znizovat vykon. V takomto pripade zastava uz len polohovanie, pretoze signal za viacerymi prekazkami zrejme nebude dostatocne silny (alebo skor kvalitny).
Mozes to skusit, ale v pripade niekolkych stien bude otazne ci ten signal je vobec vyhovujuci aspon na 36Mbps. Okrem toho nepouzitia N (co je mimochodom dobra myslienka) mozes vyskusat nizsiu rychlost napriklad 36Mbps a menej.
Skus pouzit nastavenie 802.11b/g mixed, alebo 802.11g only ak router a pocitac maju taku moznost.

lubos

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #22 kdy: 10. 06. 2012, 14:49:24 »
Zial Dano,signal je praveze pokial som ho videl vyborny ..skor sa bojim ci nie az moc
Aspon teda v case ked vsetko bezalo pocas mojej pritomnosti ... Ked sa to "zvrhne" neviem,budem sa snazit pondelok  ten jav zbadat ..ci uz na dialku alebo osobne
V priestore kde sa s ntb potrebuju pohybovat bol signal fajn mne to vychadza na
A.driver
B.normu routera
C.prilis silny signa
D.vadnu vypadavajucu wlan kartu ntb

Driver kuknem normu prepnem signal ak sa da znizim
Na urcitu dobu tam asi ponecham externy wifi dongle
Potom sa opytam ,resp daju vediet
ak to pojde,dongle vezmem a necham ich na integr.wifikarte

flack

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #23 kdy: 10. 06. 2012, 15:02:58 »
Tak pani neviem co riesite ale podla mna chodite riadne okolo omacky ale nic konkretne neriesite. lubos pocuvaj mna:
1. Z akeho dovodu pouzivas ten druhy wifi router ako Switch???-skusal som to v zivote na dvoch dlinkoch a nie nie nie nefungovalo to ako by malo.-- Pouzi ten druhy router ako router nevidim dovod pouzivat ho ako switch(je na to naozaj nejaky realny dovod pouzivat to takto absolutne sialene? existuju ine rezimy bridge,repeater... . No ja si vazne myslim ze nieje nic zle spustit normalne na tom druhom dlinku AP-router mod aj s DHCP).

2. ako vies ze ta wifi siet sa strati? ci zmyzne? ak to nazyvas padne neviem co je pod tym pojmom. Skusil si scan wifi alebo este lepsie monitor mod a oscanovat pasmo? kismetom ci airodump-ng ?

3. Skusil si na tom druhom dlinku o ktorom tvrdis ze pada wifi zmenit vysielaci kanal? Skusal si oscanovat dostupne siete a vybrat najvolnejsi kanal?(daj pozor v skutocnosti existuju iba 3 kanale ktore sa navzajom neprekryvaju 1,6,11 vsetko ostatne medzi nimi sa vo frekvenciach prekryva teda napr 1 a 6ka sa nerusia ale 1 a 2ka sa rusia navzajom..)

Ak zodpovies na tieto tri otazky budeme vsetci mudrejsi. A to 802,11n nepouzivaj ak mas v okoli viacero dostupnych sieti-pouziva sa velka sirka pasma a tym padom sa vsetci navzajom pekne rusite daj si 802,11g/b

flack

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #24 kdy: 10. 06. 2012, 15:12:19 »
Jo a este dost dolezita vec... skus zmenit typ sifrovania ake pouzivas teraz? Ty ktory uz si nejake zariadenia odskusali vedia ze niektore typy sifrovania niektore zariadenia dost anomalne znasaju... (rad by som povedal ze ta doba je uz prec a WEP nepouzivaj najlepsie WPA AES). Dalsia pekna vec je update firmwaru ak kupim v shope home wifi router pozrem aktualnu verziu fw... btw mam pocit ze na tej krabicke co mas sa da klidne rozbehat alternativny firmware DD-WRT treba pozriet do ich databaze.

lubos

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #25 kdy: 10. 06. 2012, 15:26:22 »
1 druhy je tplink nie dlink nema rezim repeatera

Zapol som ho za ten telekomacky dlink do lan konektoru bez dhcp ...aby bol z neho AP
Pride mi zbytocne 2x NAT
Ked bol zapojeny ako router (do wan + dhcp) spojenie bolo este nestabilnejsie (rozsah adries mal druhy router vlastny,iny typ siete)
Tak preto myslim ze lepsie bude mat 1xNAT a 1xDHCP

Neviem ak mas nejaku vec k tomu zapojeniu 2x router za sebou,rad sa poucim
1router je telekomacky dlink modem/router
Ip 192.168.1.1 rozsah 192.168.1.2 - 192.168.1.248
Zapnute dhcp .z neho kabel
2 router
MOMENTALNE BEZ DHCP (povodne som tam mal 192.168.0.1 a rozsah siete analogicky)
So zapnutym dhcp a routerom 2 zapojenym cez Wan to robilo zlobu este viac (v sieti bolo alw ziadny pristup na net)


2 vid vyssie ,info o padnuti je sprostredkovane,idem tam v pondelok. Mne spojenie padalo (ked som to na vl.oci videl) vtedy ked bol router
Zapojeny do wan aj s dhcp ...
O kanaloch a ich prekryvani viem
Naokolo je len 1 wifi siet okrem sieti tychto dvoch routerov
Siete mam na 1,6  ale samozrejme premeriam si to este raz

SIFROVANIE:
Tiez bolo pisane vyssie ZiADNE

Nechcu ,nemaju, su na samote,aj vedla ich susedia su takto

Tiez mam poskladanych zopar sieti ale tu ma uz opusta fantazia
Najskor to robi N mod ...inak uz netusim co tomu je pretoze take konfiguracie  v bg chodit zvyknu

lubos

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #26 kdy: 10. 06. 2012, 15:31:37 »
Hore som to spominal
Ked prestane ntb komunikovat,pomoze len zapnut vypnut router
Potom to zas ide..cize vychadzam z tohto jedineho faktu ..ked to budem vidiet "dole" budem vediet viac
Ked som to nahodil este sme 2h sedeli a vsetko chodilo,netusil som ze to bude takto nestabilne chodit

Dano

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #27 kdy: 10. 06. 2012, 16:09:14 »
Nieje padanie ako padanie. Pre trocha zdatnejsich v problematike moze byt popis tohoto problemu znamy, ale pre zopakovanie je mozne uviest:

Symptomy:
- Spojenie je naviazane a pada nahodne
- Ak padne spojenie zdalivo sa strati domaca (najblizsia) siet

Sprievodny jav:
- Spojenie sa rozpadne na zaklade velkej chybovosti v prenose, ktore nestaci vyregulovat ani automatika znizovanim TxRate.
- Oneskorenie automatiky v case je vacsie ako zmeny signalu na ktore ma reagovat (Link Quality hodne kolise)
- Po rozpade spojenia sa odstartuje aktivny scaning pasma (ak nastavenie neprikazuje nieco ine)
- Scaning prebieha na vsetkych kanaloch v nastavenom regione maximalnym vykonom a pri najvyssej citlivosti prijimacieho zosilovaca (aby sa chytili aj vzdialene stanice)
- Nastavenie najvyssej citlivosti LNA v kombinacii s vysokym vykonom zapricinuju velmi vysoku chybovost pre blizke stanice (pripadne stanice nevhodne umiestnene).
- Chybovost je tak vysoka, ze dochadza k chybam pri prijme aj Beacon sprav od domaceho AP a taketo ramce su dropnute. To znamena, ako keby bolo AP vypnute. V takomto stave klient nevidi domacu siet, pritom AP siet normalne vysiela.


Tazko sa to nastavuje naslepo. Je vhodne pouzit bezdratovu utilitu ak je v dodavke wifi karty okrem ovladaca. Atheros karty ju napriklad maju, rovnako ako Ralinky. Neviem ale ci funguje na W7.
Porovnanie s inym OS (hardware) nepomoze, pretoze je to vysoko zavisle na kvalite kodu ovladaca.

flack

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #28 kdy: 10. 06. 2012, 16:20:20 »
Stim Tplink Dlink sa ospravedlnujem.
Podla mna s tcomackym modemoroutrom by som nerobil nic a na tom druhom by som ten lan kabel z modemu pichol do WAN na routru a pustil tam normalne 2x NAT- Preco by tam nemohlo byt ???? Ak mas dovod preco by to nemohlo byt tak tak na tom wr741 ci aky tam teraz mas ide predsa saj staticky routing..  Alebo ako vravim DD-WRT a tam uz si to zriesis podla svojho uvazenia no pouzivat zariadenie ktore je v rezimu router ako switch uz som skusal---vsetko co bolo pripojene cez ethernetovy kabel fungovalo ale co islo cez WIFI uz nie ... (ano malo by to byt tak ze WIFI a LAN su ako keby jeden SWITCH ale asi to tak uplne nebude.-to uz neriesim)

Na tom dlinku je teda rozsah 192.168.1.0/24 a na Tplinku daj rozsah 192.168.2.0/24 na oboch spust dhcp. Vyhoda tohto je ze ak vypadne  Dlink tak obyvatelia domu s Tplink mozu vyuzivat domacu wifi a lan siet (napr zdielanie) sice bez internetu.

 

lubos

Re:Dva routery a vypadávanie Wi-Fi
« Odpověď #29 kdy: 10. 06. 2012, 16:32:12 »
Akurat dotycna volala (cca 1h dozadu) ze vikend prezili online v pohode od piatku ...neviem co blblo
Resp. Mozeme tipovat ako dlho to pojde :(
S tymi rozsahmi to tak spravim ak sa odhodlam ist do 2xroutera ...i ked u nich zdielanie a celkovo pouzivanie siete nehrozi ..len surfovanie a hry
Ono by to malo byt ako switch ,ci ide o LAN porty alebo wifi pristup .. na viacerych miestach mam takto lacny router "degradovany" na switch/ap
Prve co spravim je ze sa vysporiadam s N a este raz checknem tie kanaly i ked som to pozeral 2x uz s vselicim ...nahoda je svina
Jednoducho tento jav by bolo dobre si "osahat"
Sam neviem ako to nakoniec dopadne ...moze sa stat ze je vedla nejaky amater s radiami alebo cim, ktovie ...interferencia sa moze vniest roznou cestou do toho