V Krusaderu nefunguje režim root

V Krusaderu nefunguje režim root
« kdy: 25. 05. 2012, 18:40:53 »
Zdravim vo spolok
pouzivam debian squeeze a po new aktualizacii mi zrazu prestal ist na krusaderi rezim root.
Na zaciatku som mal podobny problem ale ten som v pohode vygooglil a stacilo postupovat podla navodu
http://siduction.de/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=1917
ale teraz znova vypisuje to iste "Su returned with an error"
Asi zmenilo zas cestu ale nechapem viete niekto poradit aku cestu teraz nastavit alebo kde je chyba?
za radu vopred diki
« Poslední změna: 27. 05. 2012, 20:08:37 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problem s root prihlasenym na krusadery
« Odpověď #1 kdy: 25. 05. 2012, 21:39:32 »
Asi budete muset najit, kde je odpovidajici launcher nebo jak se to (.desktop soubor) pro Krusader se su. Cesta bude napsana v nem, za nejakym gksu nebo takovym necem. Asi by pomohlo, kdybyste se sveril, jaky pouzivate WM. Nekdo by vam treba rovnou rekl, kde te launcher najdete. Jinak grep, mozna locate -i krusader | grep .desktop nebo neco na ten zpusob. Me to vyhodi /usr/share/applications/kde4/krusader_root-mode.desktop.

Re:problem s root prihlasenym na krusadery
« Odpověď #2 kdy: 31. 05. 2012, 15:48:56 »
Asi budete muset najit, kde je odpovidajici launcher nebo jak se to (.desktop soubor) pro Krusader se su. Cesta bude napsana v nem, za nejakym gksu nebo takovym necem. Asi by pomohlo, kdybyste se sveril, jaky pouzivate WM. Nekdo by vam treba rovnou rekl, kde te launcher najdete. Jinak grep, mozna locate -i krusader | grep .desktop nebo neco na ten zpusob. Me to vyhodi /usr/share/applications/kde4/krusader_root-mode.desktop.
No presne ale kde ho hladat?
a v nom za nejakym gksu?
Wm asi myslis pracovnu cast a to pouzivam grep ale tam mi to ide v pomohe root mod ked sam cez prikazovy riadok sudo nautilus tak mi spusti ale ja tneto root mod by som rad mal cez krusader predsa je to len lepsi spravca...
alebo viete mi odporucit aj nejaky iny podobny ako krusader ktory uz tieto preoblemy nema a v poho zvladne root mod??
a som ochotny poskytnut hocico staci ked mi das prikaz do terminalu a hodim tu vsetko mozne..
S linuxom som taky zaciatocnik a nie vsetkym skratkam este hned rozumiem...
hodil som ten prikaz
locate -i krusader | grep .desktop
vyhodilo toto
serverik:/home/pedro# locate -i krusader | grep .desktop
/home/pedro/.gnome2/panel2.d/default/launchers/krusader-1.desktop
/home/st3uk0/.gnome2/panel2.d/default/launchers/krusader.desktop
/home/st3uk0/.local/share/Trash/files/krusader.desktop
/usr/share/app-install/desktop/krusader.desktop
/usr/share/applications/kde4/krusader.desktop
/usr/share/applications/kde4/krusader_root-mode.desktop
/usr/share/gnome/applications/kde4/krusader.desktop
/usr/share/gnome/applications/kde4/krusader_root-mode.desktop
co z toho mam pozuit kao cestu v nastaveni krusaderu?

Re:V Krusaderu nefunguje režim root
« Odpověď #3 kdy: 31. 05. 2012, 17:07:22 »
V KDE4 mám editor nabídky, kde je Krusader dvakrát. U toho druhého je navíc zaškrtnuto "Spustit pod jiným uživatelem" a je tam vyplněno "root". To je úplně stejné, jako když do terminálu napíšu "kdesudo krusader".
Spouštěč je v "/home/tvoje_uživ_jméno/.local/share/applications/krusader_root-mode.desktop"

 Ale netuším, jak je to v Gnome.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:V Krusaderu nefunguje režim root
« Odpověď #4 kdy: 31. 05. 2012, 22:01:51 »
Nevim, co mate za WM, ale asi to bude jeden z nasledujicich:

/usr/share/applications/kde4/krusader_root-mode.desktop
/usr/share/gnome/applications/kde4/krusader_root-mode.desktop

Jiny root-mode tam nevidim.

Ale po predchozim prispevku si vubec nejsem jisty, jestli chapu otazku. Mohl byste napsat, jak se ten Krusader vlastne pokousite spustit?


Re:V Krusaderu nefunguje režim root
« Odpověď #5 kdy: 01. 06. 2012, 10:18:44 »
Nevim, co mate za WM, ale asi to bude jeden z nasledujicich:

/usr/share/applications/kde4/krusader_root-mode.desktop
/usr/share/gnome/applications/kde4/krusader_root-mode.desktop

Jiny root-mode tam nevidim.

Ale po predchozim prispevku si vubec nejsem jisty, jestli chapu otazku. Mohl byste napsat, jak se ten Krusader vlastne pokousite spustit?

Re:V Krusaderu nefunguje režim root
« Odpověď #6 kdy: 02. 06. 2012, 12:17:28 »
V KDE4 mám editor nabídky, kde je Krusader dvakrát. U toho druhého je navíc zaškrtnuto "Spustit pod jiným uživatelem" a je tam vyplněno "root". To je úplně stejné, jako když do terminálu napíšu "kdesudo krusader".
Spouštěč je v "/home/tvoje_uživ_jméno/.local/share/applications/krusader_root-mode.desktop"

 Ale netuším, jak je to v Gnome.

ani ja nepouzivam gnome to som len spomenul na vozr ze ako vyzera krusader. Krusader pouzivam aj ja a kde  v kde4 si nasiel tu nabidku?
Inac skusal som tne prikaz do terminalu kdesudo krusader a vypisalo mi prikaz nenajdeny tak neviem...
a pozrel som do zlozky /home/tvoje_uživ_jméno/.local/share/applications/krusader_root-mode.desktop
a tam ten mod nemam vedel by si mi ho posalt aby som ho tam ulozil a pak mi to mohlo spustit.
Skusal som aj reinstall a tiez nic.. ale zaujimavo ze to islo a zrazu po nejakej aktualizacii systemu nic...

Re:V Krusaderu nefunguje režim root
« Odpověď #7 kdy: 02. 06. 2012, 13:01:00 »
Ve všech KDE4 distrech se tam vždycky po instalaci Krusaderu objevily dvě ikonky samy, jedna modrá (normální uživatel, někde v Nástrojích) a druhá červeno-žlutá (v Systému, ta je pro roota). Jestli je to Debian+KDE4, tak musí mít něco pro start grafických aplikací v root režimu. Buď "kdesudo" nebo "kdesu". Jestli tam není ani jedno, tak to určitě půjde doinstalovat z repozitářů. Při nejhorším otevřít konsoli a "sudo krusader", to už musí fungovat úplně vždycky.
Ten soubor asi nemá smysl posílat. Tak si to naklikej, pravým tlačítkem na startovací tlačítko (to vlevo dole), vybrat "Upravit aplikace..." a přidat to tam, jen zaškrtnout, aby se to spouštělo s právy roota. Soubor si to vytvoří samo.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:V Krusaderu nefunguje režim root
« Odpověď #8 kdy: 02. 06. 2012, 15:28:25 »
Inac skusal som tne prikaz do terminalu kdesudo krusader a vypisalo mi prikaz nenajdeny tak neviem...

Tak si v terminalu pustte samotne kdesudo, at vidite, ktery program to vlastne nenalezlo.

Re:V Krusaderu nefunguje režim root
« Odpověď #9 kdy: 02. 06. 2012, 23:04:32 »
On to je spíš bug. Narazil jsem na něj jak u Mandrivy tak u současného openSuse.
Je to takový vracející se bug, jeho varianty pamatuji už z dob KDE3, tehdy občas vytuhávalo spojení UI aplikace terminálového příkazu su spouštěného na pozadí. Teď je to něco složitějšího. Už jsem to i nahlásil:
https://bugzilla.novell.com/show_bug.cgi?id=760417

Nefunguje také "Edit as root".

Jde obejít, jak naznačoval Blaazen. Nabízím variantu. Na ploše si vytvoř kopii Krusadera, u té kopie si nastav ve vlastnostech spouštět jako jiný uživatel a vyber roota.
Tady možná narazíš asi na další bug KDE, s přejmenováváním ikon na ploše, taky letitá záležitost, ale nedej se a vytrvej, jde to přeprat i pouze klikáním a opakovaným přejmenováváním. Nebo si vytvoř kopii Krusader.desktop co máš v ~/Desktop. Pokud sis dal Krusadera na plochu, tak tenhle soubor, tam budeš mít. Pokud máš štěstí bude to kopie, pokud ne, tak to bude link na soubor někde pod /usr/share, ke kterému nemáš práva zápisu, ale ani to by tě nemělo odradit, uděláš kopii, ta už by tvoje práva mít měla.

Re:V Krusaderu nefunguje režim root
« Odpověď #10 kdy: 03. 06. 2012, 21:09:26 »
Inac skusal som tne prikaz do terminalu kdesudo krusader a vypisalo mi prikaz nenajdeny tak neviem...

Tak si v terminalu pustte samotne kdesudo, at vidite, ktery program to vlastne nenalezlo.

skusal a nic nebylo nalezene...

Re:V Krusaderu nefunguje režim root
« Odpověď #11 kdy: 03. 06. 2012, 21:11:05 »
On to je spíš bug. Narazil jsem na něj jak u Mandrivy tak u současného openSuse.
Je to takový vracející se bug, jeho varianty pamatuji už z dob KDE3, tehdy občas vytuhávalo spojení UI aplikace terminálového příkazu su spouštěného na pozadí. Teď je to něco složitějšího. Už jsem to i nahlásil:
https://bugzilla.novell.com/show_bug.cgi?id=760417

Nefunguje také "Edit as root".

Jde obejít, jak naznačoval Blaazen. Nabízím variantu. Na ploše si vytvoř kopii Krusadera, u té kopie si nastav ve vlastnostech spouštět jako jiný uživatel a vyber roota.
Tady možná narazíš asi na další bug KDE, s přejmenováváním ikon na ploše, taky letitá záležitost, ale nedej se a vytrvej, jde to přeprat i pouze klikáním a opakovaným přejmenováváním. Nebo si vytvoř kopii Krusader.desktop co máš v ~/Desktop. Pokud sis dal Krusadera na plochu, tak tenhle soubor, tam budeš mít. Pokud máš štěstí bude to kopie, pokud ne, tak to bude link na soubor někde pod /usr/share, ke kterému nemáš práva zápisu, ale ani to by tě nemělo odradit, uděláš kopii, ta už by tvoje práva mít měla.

s tou ikonou to nei je zly napad ale mne sa tma neda zmenit ze vlastnik je uzivatel na root iba skupina a to mi je prd platne .. alebo to robim zle??
a nejkay iny program na root nie je ? ako krusader rad sa naucim aj na iny len mi poradte taky co vyzera ako on a v pohode zvladne root...

Re:V Krusaderu nefunguje režim root
« Odpověď #12 kdy: 03. 06. 2012, 21:47:09 »
@ s tou ikonou to nei je zly napad ale mne sa tma neda zmenit ze vlastnik je uzivatel na root iba skupina a to mi je prd platne .. alebo to robim zle??

Asi jo.

Kliknout pravým na tlačítko START (OK, start je to ve Windows, ale víme, o co jde). Viz screenshot 1.
Pak si přidat tu ikonu do nabídky a nastavit uživatele root. Viz screenshot 2.

Re:V Krusaderu nefunguje režim root
« Odpověď #13 kdy: 03. 06. 2012, 22:40:01 »
neviem ci som iny ale neviem kde dat pravym aby mi ukazalo to co tebe ale ako tak pozeram mam iny pracovnu plochu vid screen
http://imgupload.sk/viewer.php?file=z3ftx8um9x7baldqss9z.png
a ked dam hocikde hore na listu pravym tak mi nahodi len upravit ale nie to co tebe...

Re:V Krusaderu nefunguje režim root
« Odpověď #14 kdy: 03. 06. 2012, 22:46:42 »
Chlape, tobě je těžký pomoct, vždyť jsi 02. 06. 2012, 12:17:28 tvrdil, že nepoužíváš Gnome !  :D