V Krusaderu nefunguje režim root

Re:V Krusaderu nefunguje režim root
« Odpověď #15 kdy: 05. 06. 2012, 10:23:51 »
Chlape, tobě je těžký pomoct, vždyť jsi 02. 06. 2012, 12:17:28 tvrdil, že nepoužíváš Gnome !  :D
vsak ja som myslel ze hovoris o gnome commandere ja ho sice mam nainstalovany ale nepouzivam ho.. rieism problem s krusaderom..
alebo teraz hovorime o niecom inom?
s linuxom este len zacian takze som vdacny za kazdu radu )


Re:V Krusaderu nefunguje režim root
« Odpověď #16 kdy: 06. 06. 2012, 01:52:11 »
Citace
s tou ikonou to nei je zly napad ale mne sa tma neda zmenit ze vlastnik je uzivatel na root iba skupina a to mi je prd platne .. alebo to robim zle??
a nejkay iny program na root nie je ? ako krusader rad sa naucim aj na iny len mi poradte taky co vyzera ako on a v pohode zvladne root...

To bude tím, že ta ikona je ve skutečnosti link na ikonu.
Zjisti, kde ta ikona, ten skutečný soubor je, a ten si zkopíruj do /home/uzivatel123/Desktop. (nejlépe pod jiným jménem, třeba jako krusader-root.desktop).
Tu kopii už bude pod tvým uživatelem a budeš ji mít právo editovat.
Jenom aby jsme si rozuměli, práva k "ikoně" (desktop file, laucher, spouštěč) a spouštění pod jiným uživatelem jsou dvě různé věci.

Na té ikoně pravé talčítko -> "Properties" (vlastnosti) -> na kartě "Permissions" si zkontroluj, že jsi vlastníkem souboru, a pak přijde to hlavní, na kartě "Application" -> Advanced options -> zaškrtni "run as a different user" a zadej "root". A ulož. To by mělo být vše.

Alternativa:
Místo dialogu "Advanced options" zadej do políčka command, místo jednoduchého krusader, tohle:
/usr/lib/kde4/libexec/kdesu krusader
..to tam mám já a to funguje. Oba způsoby by měly být ekvivalentní.