Vzdálené vypínání/zapínání serveru

jenP.

Re:Vzdálené vypínání/zapínání serveru
« Odpověď #45 kdy: 22. 05. 2012, 18:57:21 »
ping nefunguje

Kód: [Vybrat]
[root@nas01 ~]# ipmitool user list
Get User Access command failed (channel 14, user 1): Invalid data field in request
[root@nas01 ~]# ipmitool user list 1
ID  Name      Callin  Link Auth IPMI Msg   Channel Priv Limit
1                    true    false      true       ADMINISTRATOR



jenP.

Re:Vzdálené vypínání/zapínání serveru
« Odpověď #46 kdy: 23. 05. 2012, 12:22:18 »
tak uz mi to chodi..
pac v cele problematice plavu, tak jsem asi nepovolil na serveru ipmi-pristup a proto to nefungovalo, nicmene dle http://lists.us.dell.com/pipermail/linux-poweredge/2007-January/029190.html a s touto sekvenci prikazu:
Kód: [Vybrat]
setup IP and access:
  ipmitool channel info 1
  ipmitool lan set 1 ipaddr <someIP>
  ipmitool lan set 1 netmask 255.255.0.0
  ipmitool lan set 1 auth ADMIN MD5,PASSWORD
  ipmitool lan set 1 ipsrc static
  ipmitool lan set 1 arp respond on
  ipmitool lan set 1 arp generate on
  ipmitool lan set 1 arp interval 5
  ipmitool lan print 1
  ipmitool lan set 1 access on

and then setup a user called 'admin'
  ipmitool user set name 2 admin
  ipmitool user set password 2 <some passwd>
  #ipmitool user priv 2 4 1
  ipmitool channel setaccess 1 2 callin=on ipmi=on link=on privilege=4
  ipmitool user list 1
  ipmitool user enable 2

se uz z JINEHO pocitace prihlasim. To zvyrazneni proto, ze jsem zkousel prihlaseni i ze samotneho serveru, ale to nejde a asi ani nema jit. Rovnez server nevidi tu IP adresu toho ipmi.

Nemuzu ted server uz restartovat abych zkusil, jestli si nastaveni udrzi i po rebootu. Nevite ? Kdyz ne, da se soucasne nastaveni na serveru ulozit do nejakeho konfiguraku ktery se po rebootu nacte pri spusteni sluzby ipmi ?

jarda.j

Re:Vzdálené vypínání/zapínání serveru
« Odpověď #47 kdy: 23. 05. 2012, 13:14:58 »
Podstatou serveru je fakt, že běží stále, takže se nevypíná, je na UPS a má v případě nenadálého vypnutí autostart, aby běžel... takže spam?

Re:Vzdálené vypínání/zapínání serveru
« Odpověď #48 kdy: 25. 05. 2012, 01:25:30 »
Tato data jsou ulozena v BMC, takze reboot by na jejich trvani nemel mit vliv.

Jinak gratuluji k vyreseni problemu ;)

anonym

Re:Vzdálené vypínání/zapínání serveru
« Odpověď #49 kdy: 25. 05. 2012, 08:42:22 »
se uz z JINEHO pocitace prihlasim. To zvyrazneni proto, ze jsem zkousel prihlaseni i ze samotneho serveru, ale to nejde a asi ani nema jit. Rovnez server nevidi tu IP adresu toho ipmi.

to muze byt tim ze se snazis mluvit sam se svoji sitovou kartou, a switchi se to zda podivny (coz taky je)

Nemuzu ted server uz restartovat abych zkusil, jestli si nastaveni udrzi i po rebootu. Nevite ? Kdyz ne, da se soucasne nastaveni na serveru ulozit do nejakeho konfiguraku ktery se po rebootu nacte pri spusteni sluzby ipmi ?

melo by zustat, uz jenom protoze BMC se nerestartuje s pocitacem. jestli to zustane i po dlouhem vypadku napajeni si jistej nejsem (vzdycky sem tohle nastavoval v BIOSu), je problem to vyzkoust? (na produkcnim serveru je tato odpoved "ano")


JenP.

Re:Vzdálené vypínání/zapínání serveru
« Odpověď #50 kdy: 25. 05. 2012, 09:38:15 »
z kraje pristiho tydne budu fyzicky u serveru tak to zkusim

na okraj: je mi divne, ze to nastavebni IPMI jsem v BIOSu nikde nenasel, bud jsem slepej (coz uz se mi x-krat potvrdilo) nebo to tam proste neni. Mate zkusenost ze by nastavani IPMI v BIOSu chybelo ?

diky vsem za reakce
J.

Leos Urbanek

Re:Vzdálené vypínání/zapínání serveru
« Odpověď #51 kdy: 25. 05. 2012, 17:17:40 »
Zdravim, nevim jestli to tu bylo, ale kdyby jste chtel, tak Vam mohu prodat pro me nepotrebnou ip zasuvku. Staci napsat na email leon419(AT)seznam.cz

Re:Vzdálené vypínání/zapínání serveru
« Odpověď #52 kdy: 26. 05. 2012, 01:01:02 »
Mate zkusenost ze by nastavani IPMI v BIOSu chybelo ?
Jeste jsem nemel v ruce zarizeni, ktere by to z BIOSu umelo, takze odpoved je urcite ano ;) Tohle je opravdu v kompetenci dodavatele BIOSu. Rozsah parametru k nastaveni je pochopitelne poplatne cene zarizeni. Podivejte se nekdy do BIOSu levnych notebooku a uvidite, co tam vsechno (ne)nastavite..

anonym

Re:Vzdálené vypínání/zapínání serveru
« Odpověď #53 kdy: 26. 05. 2012, 19:50:57 »
ja mam zkusenost ze to tam je (servery dell, sun, ibm)

nemusi to byt primo v BIOSu, tam spis je jen zapnout/vypnout BMC, a pak behem POSTu se zepta na klavesu pro vstup do nastaveni BMC

Trident

Re:Vzdálené vypínání/zapínání serveru
« Odpověď #54 kdy: 29. 05. 2012, 00:15:20 »
ja mam zkusenost ze to tam je (servery dell, sun, ibm)

nemusi to byt primo v BIOSu, tam spis je jen zapnout/vypnout BMC, a pak behem POSTu se zepta na klavesu pro vstup do nastaveni BMC
U x86 Sun zeleza nema cenu pouzivat utilitku, nebot je prikazova radka/web interface dostatecne sofistikovany. Dokaze i suplovat Oralisi fmd a reportuje celkem spolehlive zavady. Neni problem vyslat ACPI command operacnimu systemu se shutdownem podobne jako kdyz zmacknes tlacitko a vypnout tim ciste. Myslim ze se to jmenuje v web klikadlu "Graceful shutdown". A to funguje i u jejich low cost masin.

SPARCy maji trochu jinou architekturu bootu a tech se IPMI netyka.U vyssich rad s HW domenami je OpenBOOT dokonce emulovany.

fjed

Re:Vzdálené vypínání/zapínání serveru
« Odpověď #55 kdy: 29. 05. 2012, 09:50:29 »
Dobry den,

precetl jsem si celou peknou diskuzi a vzpomel jsem si na stavy, ktere kazdy z nas obcasne musi resit. Neco nejde a staci to pouze vypnout a zapnou a uz to pujde.
Za timto ucelem pouzivam jisty druh IP rele napojeno na pwrLED a pwrSW, dane misto je vzdy pripojeno do nasi vpn, mam napsanou utilitku do www, vidim stavy a pres snmp rele ovladam, v pripade pc se nejprve provede vypnuti a nasledne zapnuti.
Nic vic, nic min. funguje na 1*


Re:Vzdálené vypínání/zapínání serveru
« Odpověď #56 kdy: 29. 05. 2012, 10:00:09 »
Za timto ucelem pouzivam jisty druh IP rele napojeno na pwrLED a pwrSW, dane misto je vzdy pripojeno do nasi vpn, mam napsanou utilitku do www, vidim stavy a pres snmp rele ovladam, v pripade pc se nejprve provede vypnuti a nasledne zapnuti.
Nic vic, nic min. funguje na 1*
Muzete napsat, o jake zarizeni se jedna? Co jsem zatim IP zasuvky videl, prisly mi zbytecne predrazene. Podpora SNMP potesi :)

fjed

Re:Vzdálené vypínání/zapínání serveru
« Odpověď #57 kdy: 29. 05. 2012, 10:19:02 »
Po odzkouseni ruznych "udelatek" jsem zakotvil u zarizeni, jehoz hlavnim ucelem ma byt mereni teplot, coz se hodi i pro me ucely, desku davam vzdy primo do vnitrku case.
http://i4wifi.cz/termostation-ip-teplomer-termostat-s-rele-poe_d2353.html

Nejsel zalatokop, v pripade vetsiho zajmu moho popsat detailneji, ale verim, ze jiz takto to vetsine staci.

Re:Vzdálené vypínání/zapínání serveru
« Odpověď #58 kdy: 29. 05. 2012, 10:54:09 »
Dík, vypadá to hezky, ale pořád je to dvakrát dražší než ty přiblblé switche, které bych s tím potřeboval ovládat :( Vypadá to, že pro tenhle účel se asi nějakým  pokusům s Arduinem nebo ATTiny asi nevyhnu :(

fjed

Re:Vzdálené vypínání/zapínání serveru
« Odpověď #59 kdy: 29. 05. 2012, 11:05:22 »
Jde o to kdy je to drazsi a kdy ne, pro nase ucely se to porad vyplati vic, nez vyjezd i kdyby 4/rok a to pocitam, ze to mate vyjezd ve stejnem meste ci kraji, pokud to mate roztrouseno ruzne po "svete" k nezaplaceni ;-)