Levný nízkopříkonový server se šifrováním

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Levný nízkopříkonový server se šifrováním
« Odpověď #15 kdy: 11. 04. 2012, 20:55:31 »
TMP imho len drzi kluce , generuje kluce, generuje nahodne data... etc. Nepocul som vsak o tom ze by TP Moduly vedeli priamo sifrovat data.



Re:Levný nízkopříkonový server se šifrováním
« Odpověď #17 kdy: 11. 04. 2012, 21:18:44 »
"VIA C7 processorom"
No ja som prave mal VIA EPIA 1200EN s pasivnym chladicom. Ale uz to Ubuntu nezvladalo tak som migroval na Intel D525MW Mount Washington. Ked tak nad tym rozmyslam a citam to, tak ak by so chcel, tak ti ju predam za 900.- aj s 1GB RAM a nadstavcom na CompactFlash kartu takze mozes mat server ktory sa nastaruje bez toho aby tocil diskom.

http://www.viaembedded.com/en/products/boards/productDetail.jsp?productLine=1&id=399&tabs=1

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Levný nízkopříkonový server se šifrováním
« Odpověď #18 kdy: 11. 04. 2012, 21:40:30 »
Toto by bola skvela volba:

EPIA-M910-12Q
http://www.viaembedded.com/en/products/boards/productDetail.jsp?productLine=1&id=1810&tabs=1

Dual gigabit ethernet, Podpora PadLock, 8 GiB DDR3. Uz len pridat dalsi SATA radic a mozem nahradit moj domaci NAS/IPsec/Router.

TrSek32

Re:Levný nízkopříkonový server se šifrováním
« Odpověď #19 kdy: 11. 04. 2012, 22:31:30 »
EPIA-M910-12Q vypada fakt dobre. Len pozor na ten ventilator. Ked som hladal info o svojej EPIA narazil som prave na negativne hlasy ohladom tychto ventilatorov. Vacsinou ich hned menili za neake arctic silent.


REMET

Re:Levný nízkopříkonový server se šifrováním
« Odpověď #20 kdy: 12. 04. 2012, 13:22:11 »
Ja jsem resil neco podobneho, ale mel a mam trosku vyssi pozadavky - 60-80MB/s a pripojeni 48 HDD bez multiplikatoru (tj. nekolik PCIe radicu). I s ohledem na pozadavek vykonu a velikosti je muj data storage mimo pozadavek "levne", ale v porovnani s ruznymi NASy a SANy je i tak velmi levny.

Atom padl hned a vlastne jsem jej ani do uvah ani nezavedl. Zatim se mi podarilo splnit vykon, ale bohuzel ne prikon. Aktualne mam Xeon L5420 (4x2.5GHz), ale prikon neni tak pekny, jak bych chtel. Cestou by mohlo byt vyuziti instrukci AESNI, ktere jsou v Xeonech 56xx a Core i7 (mozna i v i5, ale to si nejsem jist).

Omega

Re:Levný nízkopříkonový server se šifrováním
« Odpověď #21 kdy: 09. 05. 2012, 22:32:11 »
No řešil jsem něco podobného.
Nakonec vyhrál dual core AMD (TDP 45W) deska s 6ti SATA sloty, dualchannel DDR2 (stavěl jsem před 2ma roky) a notebookové HDD 3x 1TB v sw RAID5.
Celková spotřeba při maximální zátěži je 60 W. Bežná je 45. Zvládá to přenosy přes SCP protokol a má to 1Gbps síťovku

Dneska už bych dokázal postavit podobné řešení se spotřebou kolem 45W v zátěži, ale stálo by to 10 000, takže se mi to na úspoře nevrátí.

Pokud bys do toho chtěl jít, dám ti pár rad.
1) Neber ATOM - procesor jde, ale neexistuje k němu rozumný čipset.
2) Dej tam 4 disky - 1xSSD 32GB na operační systém a 3x 1TB nebo větší notebokové do raidu. Získáš uložiště a spotřeba je malá (ty notebookové mrchy, když nezapisujou mají jen 0,6W).
3) Najdi základní desku, která umožňuje snížit napětí CPU a pamětí - tím se da srazit spotřeba klidně i o 10W bez ztráty stability systému.
4) Jako napaječ si najdi picoPSU konvertor s rozumným zdrojem - má vyšší účinnost než všechny 80plus - lze tím získat účinnost přes 90 procent.
5) Dej všude pasivní chladiče, vykašli se na kupovanou bednu a udělej si vysokou bednu ze železa nebo dřeva a využij v ní komínový efekt. Takže dole umísti největší zdroj tepla - chladič CPU a tento vzduch ať proudí okolo dalších součástek. Uvnitř si udělej přepážky, ať vzduch proudí kam ty chceš. Při správném návrhu bude na výstupu teplota vzduchu do 50 stupňů a ty nebudeš potřebovat žádný větrák (úspora 2-3W a 1000Kč za bednu). Já mám vzduchové proudění - vstup - hdd(30°) - CPU(40°) - northbridge(50° - nedostatečný pasiv, není místo) - ventilátor ve zdroji a ven.

dustin

Re:Levný nízkopříkonový server se šifrováním
« Odpověď #22 kdy: 10. 05. 2012, 07:26:14 »
Ta bedna je zajímavé řešení, díky.