Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?

r23

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #30 kdy: 07. 05. 2012, 23:35:00 »
Raspberry ve skutečnosti moc otevřené není. Vybrali blbě procesor - není volná dokumentace. Dále některé designové chyby, obesně malá modularita (minimum vytažených GPIO ven).


r23

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #31 kdy: 07. 05. 2012, 23:44:05 »
"Co byste rikali? Mela by nekde v Cechach vzniknout masinka do 1000kc, ktera by splnila mnoha prani vsem bastlum a pajeckarum a programatorum atd. Masinka nikoliv pro rodiny jak z televizni reklami, ale pro opravdovy koumaky? S full podporou a 100%-ni dokumentaci?"

Je tu jeden velký problém. Pokud jich nebudeš dělat 100 000, tak za tu cenu nevyrobíš ani plošný spoj. Já už jsem pár zařízení v této složitosti navrhoval a problémů je tam dost, ale ekonomicky jde hlavně o to, že v pár kusech to bude enormně drahé.

Hellraiser

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #32 kdy: 08. 05. 2012, 00:41:47 »
No tak koukam ze nekdo s nickem Omer vymejsli zpusob jak PI propojit s Arduinem a vyuzivat tak jeho shieldy (moduly).
I kdyz jsem si to na prvni chvily neuvedomil i tohle reseni ma potencial. Jen by me zajimalo zda je realny a ekonomicky bastlit si shieldy doma. Zbastlit si arduino prijde asi na 200Kc viz. paperduino http://lab.guilhermemartins.net/2009/05/06/paperduino-prints/

r23

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #33 kdy: 08. 05. 2012, 00:46:18 »
Arduino je jednoduché, s trochou umu se dají doma dělat i desky (pokud člověk není už líný jako já a i tyto jednoduché desky si přidává na volný místa panelizace k prototypům).

Petr

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #34 kdy: 08. 05. 2012, 09:55:00 »
nm: Takova deska by byla super a narozdil od r23 verim, ze by se dalo i dost kusu prodat, protoze je videt, ze trh neni rozhodne nasyceny. A nemyslim prodej pouze v CR, protoze vetsina by sla urcite do zahranici. Staci se kouknout na forum Raspberry Pi a clovek tam uvidi spoustu nedockavcu, kteri se kazdy den ptaji, kdy uz bude deska k dispozici.


nm

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #35 kdy: 08. 05. 2012, 16:10:12 »
Je tu jeden velký problém. Pokud jich nebudeš dělat 100 000, tak za tu cenu nevyrobíš ani plošný spoj. Já už jsem pár zařízení v této složitosti navrhoval a problémů je tam dost, ale ekonomicky jde hlavně o to, že v pár kusech to bude enormně drahé.

r23: Urcite je na tom neco pravdy. Otazkou je, jak by se ten projekt pojal. Tak napriklad Raspberry Pi udelali nejmensi pocitac za par babek. Tim myslim ten jejich prvni prototyp, ktery byl stejne veliky jako obycejna malinka Flashka. Tim a svou cenou kolem 500kc pritahli pozornost celyho sveta. A tim si ziskali hromadu potencionalnich i opravdovych zakazniku a schaneni vyrobce mnoha kusu uz bylo jen otazkou casu.

Samozrejme by se kolem toho CVUT projektu musela vymyslet nejaka ekonomika a obchod. Ale kdyz mi prominete, ze nebudu prilis skromny, tak i v tehle oblasti dokuzu vymyslet spoustu veci, jak by se to dalo udelat. Myslim, ze staci znat zakaznika a vyslechnout jeho pozadavky. A pak vymyslet, jak zkloubit technickou a obchodni stranku veci. Vyzaduje to ale koumavou hlavu nejednoho cloveka. Ale myslim si, ze by se dalo neco udelat.

No a jestli v tom mas uz nejaky zkusenosti, ty jo to bys byl v projektu vytanej, pokud by se mel uskutecnit. Klidne mi muzes napsat svoji mailovou adresu na muj email, jestli bys mel aspon mikrozajem. Muj email je: novomente(zavinac)gmail.com

Napdy vyzadujou jenom cas, nic vic.

r23

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #36 kdy: 08. 05. 2012, 18:14:26 »
Ovšem realizovat nápady v této oblasti vyžaduje dots peněz...
nm: napsal jsem ti.

i

Re:Raspberry Pi - na co sa da vyuzit?
« Odpověď #37 kdy: 08. 05. 2012, 23:11:32 »
Na malé domácí pokusy s robotikou,
co jiného použít? dříve jsem používal různé varianty 8051, když ale začnu experimentovat s trochu chytřejšími algoritmy, tak to má velmi slabý výkon a žalostně málo RAM.

z "dostupného" :-) se mi Raspberry zdá být ideální, GPU sice nevyužiju a GPIO budu muset expandovat nějakými 8051. ale už se na tom daji dělat věci jako A* a částicové filtry :-) případně by se snad k tomu dala přes USB připojit malá webovka ;-)

Mám jeden objednaný ale asi jsem hodně vzádu ve forntě,
Případně víte někdo o něčem jiném v podobné cenové relaci co by mělo:

* je pro to volně k dispozivi linuxové jádro a toolchain.
* Alespoň jeden, raději dva seriály.
* Alespoň jedno, raději dva USB.
* Alespoň 64 MB RAM.
* pár bitů GPIO, nejsou podmínkou pokud budou dva seriály.
* eth nebo wlan je vítaný ale není podmínkou.