Odhalení špehovacího software na PC

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #60 kdy: 04. 04. 2012, 20:31:50 »
Citace
Asi to bude chtit zacit vybirat i podle jinych charakteristik, nez zadek.

Chci stihlou, pohlednou partnerku. Je to snad problem? :)

Jak sis jiz vyzkousel, tak je. Chtelo by to pridat treba pozadavek, aby to nebyla krava a rozvinout schopnost slevit ze stereotypniho idealu u zenskych, ktere tento pozadavek splnuji. Jinak mas jeste moznost vydelavat tezke prachy, koupit si cervene Ferrari a pohybovat se ve spravnych kruzich a ona se uz nejaka chytne. Jak rikaji Francouzi: "Sois belle et tais-toi", ale na to clovek musi mit tlustou prkenici.


nazir

  • ***
  • 110
  • Veni, vidi, discessi.
    • Zobrazit profil
    • hic sunt elephanti
Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #61 kdy: 04. 04. 2012, 22:45:02 »
A mohl bys ji (tu logiku), prosím, ještě objasnit?
Nemohu na to přijít ani se siderickým kyvadlem ...

Vždyť už jsem to tam psal, mail je vytvářený a odesílaný na webmailovém serveru, příjde mi tedy logické, že se jako výchozí adresa bere ten server (nehledě na to, že klient může být na webmail připojený přes proxy, nebo onion network (tor tuším smtp nepodporuje, nebo ano?), takže by ta IP u zlých, zlých, ošklivých odesílatelů stejně byla k ničemu)...


nazir

  • ***
  • 110
  • Veni, vidi, discessi.
    • Zobrazit profil
    • hic sunt elephanti
Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #62 kdy: 04. 04. 2012, 22:53:47 »
Ja ne. Treba Yahoo to nedela. Gmail nahrava scammerum.

Mno, "nahrává"...  Nepráská on tam náhodou ho hlavičky kludge "Sender" se správným názvem jeho mailboxu, pokud si odesílatel zvolí jinou adresu?

Pamatuju se, že se pár lidí na fóru czilly čertili, že se jim tam u příjemců objevuje jako odesílatel jejich správná adresa a ne ta, kterou tam podstrčili...

Čili s tím milý scammer moc díru do světa neudělá.

Zopper

  • *****
  • 665
    • Zobrazit profil
Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #63 kdy: 05. 04. 2012, 07:21:09 »
Mno, "nahrává"...  Nepráská on tam náhodou ho hlavičky kludge "Sender" se správným názvem jeho mailboxu, pokud si odesílatel zvolí jinou adresu?
Ano, práská... a když moc chci znát IP, co mi brání použít nějaký ten sledovací odkaz do mailu? :) Takže chybějící IP se ještě pořád dá zjistit jinak.

Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #64 kdy: 05. 04. 2012, 08:11:38 »
A mohl bys ji (tu logiku), prosím, ještě objasnit?
Nemohu na to přijít ani se siderickým kyvadlem ...

Vždyť už jsem to tam psal, mail je vytvářený a odesílaný na webmailovém serveru, příjde mi tedy logické, že se jako výchozí adresa bere ten server (nehledě na to, že klient může být na webmail připojený přes proxy, nebo onion network (tor tuším smtp nepodporuje, nebo ano?), takže by ta IP u zlých, zlých, ošklivých odesílatelů stejně byla k ničemu)...
Možná máš pocit, že jsi to před tím napsal stejně, ale já ten pocit nemám.
Nicméně teď už jsi to napsal tak, že už je mi jasné, jak jsi to myslíl, díky.


Zopper

  • *****
  • 665
    • Zobrazit profil
Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #65 kdy: 05. 04. 2012, 08:44:35 »
tor tuším smtp nepodporuje, nebo ano?

TOR jsem nikdy nepoužil, ale řekl bych, že se spíš chová jako nějaká forma VPN - je mu jedno, jestli tam teče HTTP, SMTP, SSH, či cokoliv jiného, ne?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #66 kdy: 05. 04. 2012, 08:52:23 »
Ja ne. Treba Yahoo to nedela. Gmail nahrava scammerum.

Mno, "nahrává"...  Nepráská on tam náhodou ho hlavičky kludge "Sender" se správným názvem jeho mailboxu, pokud si odesílatel zvolí jinou adresu?

Pamatuju se, že se pár lidí na fóru czilly čertili, že se jim tam u příjemců objevuje jako odesílatel jejich správná adresa a ne ta, kterou tam podstrčili...

Čili s tím milý scammer moc díru do světa neudělá.

A co, jako? K cemu mi bude dobre, kdyz vim, ze scammerova adresa je joe.scammer@gmail.com a ne good.boy@christianmail.net, kterou se mi snazil podstrcit. Pokud si chci stezovat ISP, musim napred vedet, ktery ISP to je. I kdyby nakrasne scammer prisel po me stiznosti o mail ucet na Google, bude mu to jedno. Zalozi si novy. Pokud ho odpoji ISP, bude to mit horsi.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #67 kdy: 05. 04. 2012, 08:54:57 »
Ano, práská... a když moc chci znát IP, co mi brání použít nějaký ten sledovací odkaz do mailu? :) Takže chybějící IP se ještě pořád dá zjistit jinak.

Zalezi na tom, jak moc je scammer vychcany. Ma vzdy moznost nekliknout, protoze je podeziravy. Ip ma byt v hlavickach. BTW, vi nekdo, co na to rikaji RFC?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #68 kdy: 05. 04. 2012, 08:57:54 »
A mohl bys ji (tu logiku), prosím, ještě objasnit?
Nemohu na to přijít ani se siderickým kyvadlem ...

Vždyť už jsem to tam psal, mail je vytvářený a odesílaný na webmailovém serveru, příjde mi tedy logické, že se jako výchozí adresa bere ten server (nehledě na to, že klient může být na webmail připojený přes proxy, nebo onion network (tor tuším smtp nepodporuje, nebo ano?), takže by ta IP u zlých, zlých, ošklivých odesílatelů stejně byla k ničemu)...

Prominte, ale jak casto se vam stava, ze pri psani mailu sedite u terminalu mail serveru, kde mate spusteny mutt a pisete v nem babicce prani k narozeninam? Pouze v tomto pripade by vase logika byla neochvejna. Mail vznika na stroji, kde bezi MUA.

nazir

  • ***
  • 110
  • Veni, vidi, discessi.
    • Zobrazit profil
    • hic sunt elephanti
Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #69 kdy: 05. 04. 2012, 11:33:52 »
Vždyť už jsem to tam psal, mail je vytvářený a odesílaný na webmailovém serveru, příjde mi tedy logické, že se jako výchozí adresa bere ten server (nehledě na to, že klient může být na webmail připojený přes proxy, nebo onion network (tor tuším smtp nepodporuje, nebo ano?), takže by ta IP u zlých, zlých, ošklivých odesílatelů stejně byla k ničemu)...

Prominte, ale jak casto se vam stava, ze pri psani mailu sedite u terminalu mail serveru, kde mate spusteny mutt a pisete v nem babicce prani k narozeninam? Pouze v tomto pripade by vase logika byla neochvejna. Mail vznika na stroji, kde bezi MUA.

No, ale právě ten váš případ sedne na webmail jako zadnice na hrnec, jako MUA mi v tomto případě připadá spíše webová aplikace gmailu, než ten browser...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #70 kdy: 05. 04. 2012, 13:43:16 »
Prominte, ale jak casto se vam stava, ze pri psani mailu sedite u terminalu mail serveru, kde mate spusteny mutt a pisete v nem babicce prani k narozeninam? Pouze v tomto pripade by vase logika byla neochvejna. Mail vznika na stroji, kde bezi MUA.

No, ale právě ten váš případ sedne na webmail jako zadnice na hrnec, jako MUA mi v tomto případě připadá spíše webová aplikace gmailu, než ten browser...

Ne tak docela. Kdyz si pustim ssh a mutt na mail server, prenasi se klavesnice a vystupy, ale mutt bezi nekde jinde. Webmail je spis aplikace, ktera bezi u me a prenasi se az vysledek, i kdyz asi ne pres SMTP. Zejmena dnes, kdyz je to sama Java a javascript a clovek kolikrat cumi na progress bar, jak se to natahuje.

Idealne by by se dalo rici, ze mail vznika na stroji, kde clovek datluje do klavesnice. To ale treba u ssh a muttu neni mozne, musela by se toho spousta predelat, aby se dal identifikovat stroj, u ktereho sedim. Lze leda tak indentifikovat pocitac, ktery je ke mne nejblize, tedy ten, na kterem bezi mutt, na ktery se divam. V pripade webmailu ale neni problem identifikovat muj vlastni stroj. Nevidim tedy duvod, proc by tam nemela byt moje ip. Pokud to nekomu vadi, at si najde proxy, pres kterou ten webmail bude chodit.

nazir

  • ***
  • 110
  • Veni, vidi, discessi.
    • Zobrazit profil
    • hic sunt elephanti
Re:Odhalení špehovacího software na PC
« Odpověď #71 kdy: 05. 04. 2012, 14:06:55 »
Idealne by by se dalo rici, ze mail vznika na stroji, kde clovek datluje do klavesnice.

Z mého pohledu ale mail vzniká (pominu-li mozek odesílatele) v poštovní aplikaci, kterou je v našem konkrétním případě webová aplikace gmail.  Tam autor zadává text zprávy i jejího adresáta, odtud mail odesílá, to je ten Váš MUA (koneckonců, na wikipedii snad také řadí webmail mezi MUA).  Proto mi přišlo logické udávat v hlavičce jako první received kludge ten od google.

Můžeme se tu planě vykecávat do aleluja, ale to ničemu (rozhodně ne původní tazatelce) nepomůže a já už jsem dost starý na "arguing on internet" (Vy snad taky), takže bych to z mé strany ukončil...