reklama

Závislost na internetu - jak se kontrolovat?

ava

Re:Závislost na internetu - jak kontrolovat sám sebe?
« Odpověď #15 kdy: 01. 04. 2012, 22:55:22 »
Hmm, mam podobny problem. Pokud si muzes dovolit doma nepouzivat internet (tj. v podstate nepracujes z domova), mas napul vyhrano, jednoduse si ho zrus (jeste lepe, vyhod pocitac/daruj ho svemu nepriteli :-). Kdyz bude neco "akutniho" (a zjistis ze toho zdaleka neni tolik akutniho, co sis mozna myslel), skoc si do nejblizsi internetove kavarny. Pripadne si zarid pripojeni treba pres gprs, neco tak pomalyho aby te to proste otravilo pri tech mene dulezitych vecech natolik, aby jsi sel delat neco rozumnejsiho. Urcite pak budes produktivnejsi, sam mam opakovanou zkusenost ze bez internetu jsem toho trebas i naprgal vyrazne vic nez s nim prave kvuli tomu, ze jsem prestal furt nekam odskakovat. Kdyz jsem narazil na problem ktery opravdu potreboval reseni na forech, odlozil jsem to, venoval jsem se mezitim jinemu problemu, a pak treba v praci nebo v internetove kavarne jsem takhle naakumulovane problemy posbiral a zapracoval. Funguje skvele.

Horsi to mam ted ja, pracuju z domova, a hodilo by se mi neco co by mi povolilo pristup na internet treba jen 2x na hodinu denne. Nejaky router, ktery bych mohl naucit aby na me byl natolik zly, ze mi internet sam zakazuje, a prekecat ho k opaku je extremne tezke (100znakove admin heslo? :-) Zlozvyku mam tolik, ze ubirat ze sily sve vule jeste na boj se ztratou soustredeni mi prijde kontraproduktivni, to ji radsi venuju na boj se zavislosti na nikotinu, chlastu, sexu atp :-)

Nejsme v tom sami... http://www.abclinuxu.cz/clanky/komiks-xkcd-477-hezke-svatky-preji

reklama

stewe

« Odpověď #16 kdy: 01. 04. 2012, 22:57:06 »
Až budeš zase u netu a nebudeš se moct odtrhnout, ale přitom si budeš říkat, že bys byl radši, kdyby ses odtrhnul a dělal něco jiného, tak udělej následující: vymysli si, co bys tak mohl dělal a klidně přeháněj a pak koukni na tohle video (se zvukem): http://www.youtube.com/watch?v=h_-qpqfXFrM

Nekoukej na něj dříve, koukni teprve až si budeš říkat, že by ses měl odtrhnout.

toto video poznam, ked mi je na zadek tak si to vzdy pustim

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 01. 04. 2012, 23:06:30 »
Mám takový problém, chci na něčem dělat ale jak brouzdám po internetu tak neustále uhýbám někam jinam a nakonec vždy promrdám celý víkend místo toho abych něco užitečného udělal, jako třeba donutil se něco naprogramovat co mám v plánu.

Tak kdybys ten vikend promrdal, nemohl by sis stezovat, ze jsi ho stravil na Internetu. :-)

Trident

« Odpověď #18 kdy: 01. 04. 2012, 23:37:09 »
Jo to znam. Zazil jsem si to cca mezi 15-21ti. Clovek "z venku" si rekne pulka zivota v pytli stravena neproduktivne.  Ale da se to brat jako urcity obdobi kterym clovek musi projit aby se dostal k necemu novymu. Mne to v podstate vyhovovalo. Holky mne nezajimaly, protoze v mem okoli nestaly ani za pozdrav.

To co popisujes muze byt znamka nabihajicich psychickych obtizi. Neustale od neceho utikas protoze by ses pri tom jinak citil hodne blbe. Omezovat se nejakym prostredkem ten problem nevyresi. Treba te stve prace, ale odmitas si to pripustit. Nechces celit nejakemu faktu.
Muses na tom byt jeste v pohode a vyresit to v zarodku ze si najdes nejaky cil nebo jiny konicek jak ti tady radi. To je velmi dobra vec zacit uplne s necim jinym co s pocitacem nesouvisi. Pak budes mit na skutecnou praci chut a nebudes odkladat. To ti zarucuju jako ze se Trident jmenuju.
Pokrocila faze tehle stavu se pak resi dost blbe a budes par tydnu az mesicu psychicky "odstaveny z provozu" nez se to praskama srovna.

Velci >>Programatori<< vyuzivaji alternativnich cinnosti k tomu, aby se zrelaxovali mysl a zaroven se inspirovali pri vytvareni novych veci.

Waseihou

« Odpověď #19 kdy: 01. 04. 2012, 23:38:16 »
Citace
Pripadne si zarid pripojeni treba pres gprs, neco tak pomalyho aby te to proste otravilo pri tech mene dulezitych vecech natolik, aby jsi sel delat neco rozumnejsiho.

A co takhle odinstalovat browser a nechat jenom links? Hmm to je nápad, ale už nějak cítím že se mi do tohohle nechce, šmarja bez netu a kokotení na diskuzích...  ;D

Problém je že mám adiktivní povahu takže bez netu jen přejdu k jiné závislosti... obvykle mám tendenci zaměřit se na neřešitelný problém a ten pak do hloubky nastudovat, tak jsem promrdal čas vymýšlením prediktoru na forex a způsobů "předvídání náhody" kdy jsem chvíli věřil že matematika tak úplně neplatí a náhoda lze rozumně předvítat díky trendům a dokonce být profitabilní, pak ..., ..., teď si ujíždím na kryptoanarchismu, anarchismu...

reklama

ava

« Odpověď #20 kdy: 02. 04. 2012, 00:17:04 »
Citace
Pripadne si zarid pripojeni treba pres gprs, neco tak pomalyho aby te to proste otravilo pri tech mene dulezitych vecech natolik, aby jsi sel delat neco rozumnejsiho.

A co takhle odinstalovat browser a nechat jenom links? Hmm to je nápad, ale už nějak cítím že se mi do tohohle nechce, šmarja bez netu a kokotení na diskuzích...  ;D

Problém je že mám adiktivní povahu takže bez netu jen přejdu k jiné závislosti... obvykle mám tendenci zaměřit se na neřešitelný problém a ten pak do hloubky nastudovat, tak jsem promrdal čas vymýšlením prediktoru na forex a způsobů "předvídání náhody" kdy jsem chvíli věřil že matematika tak úplně neplatí a náhoda lze rozumně předvítat díky trendům a dokonce být profitabilní, pak ..., ..., teď si ujíždím na kryptoanarchismu, anarchismu...

LOL  ;D dneska jsem se pokusne zaregistroval na plus500.cz , kdyz mi reknes ze se principialne ciste z historie bez znalosti nejakych dalsich vnejsich faktu neda predvidat budoucnost, usetris mi asi dost casu :-) Ale neznamenalo by to potom, ze je to dokonaly generator nahody? Nebo je mozne aby ta cisla nemela maximalni entropii a presto na tom nebylo mozne profitovat?

Jinak na links, abychom tolik neodbocovali, jsem taky myslel, ale sudo apt-get install opera je bohuzel prilis snadne pokuseni :-(

Waseihou

« Odpověď #21 kdy: 02. 04. 2012, 00:45:21 »
Forex s v 99% chová jako ruleta a pouze to 1% které znají jen zasvěcení (rozuměj ti co tím mohou hýbat protože mají prachy) se chová nenáhodně. To už na tom budeš lépe na ruletě bez nuly třeba na betvoyageru kde mají randomness controll, čísla předgenerují a pošlou hash takže jde zpětně ověřit že nepodváděli. Pozor na podmínky, bero si 10% výhry při výběru, takže tam je zakopán pes. Pokud nabízejí nějaké bonusy, nebrat.

Jinak všechny možné indikátory a jiné kokotinky to vše je spíš iluze, protože pokud na základě indikátoru uděláte obchod jenom párkrát tak pro historii snadno naleznete situaci kdy daný indikátor fáral, ale to nezaručuje funkčnost v budoucnu. No ale kdo sázel na pokles eura tak teď asi hodně vydělal, je jen otázka jak dlouho trend bude pokračovat a jestli budete schopni ustát výkyvy ;)

Jediná možnost jak na tom vydělat je sledovat a rozumět tomu co se děje, žádná magická skříňka naprogramovaná třeba v metaquotes vás nespasí (pokud ji už ale máte vytvořenou, můžete zkusit prodat, hlavně nepoužívat...).

BTW metatrader4 má MQL4 jazyk podobný c:

Jde na netu pověst že broker vidí do obsahu proměnných v botu a podle toho někdy upravuje kurzy specificky pro vás, tedy dva různí jeho uživatelé dostanou různé spready. Pozor na rusáky, ale nejen na ně. Pokud si fakt myslíte že vaše vymakaná AI zvládne předvídat budoucnost, tak veškerou funcionalitu hoďte do dll a realtime kontrolujte veškeré provádění, nenastavujte stoplossy ani nic, je to o hubu ale ztíží to možnost fakovaní ze strany brokera, který nebude schopen reagovat na vaše akce tak rychle.

Jinak pokud přece jen chcete zkusit "předvídat" budoucnost, zkuste si přečíst tohle:
http://clgiles.ist.psu.edu/papers/MLJ-finance.pdf

stewe

« Odpověď #22 kdy: 02. 04. 2012, 10:32:32 »
Waseihou:

ja nechapem, preco sa stazujes. Tvoje "zavislosti" su celkom zaujimave, citas dost zaujimave veci a osobne nemam pocit, ze by si ten cas "premrdal". Kiezby som cas "zabijal" sposobom ako ty :D Ked ta to co studujes bavi, tak ta to bavi, ze si na tom zavisly, tak to je super.

Ak nie si schopny nieco robit a neustale to odkladas, mozno to znamena, ze ta to nebavi a nenaplna.

martin

« Odpověď #23 kdy: 02. 04. 2012, 13:09:35 »
Waseihou:

ja nechapem, preco sa stazujes. Tvoje "zavislosti" su celkom zaujimave, citas dost zaujimave veci a osobne nemam pocit, ze by si ten cas "premrdal". Kiezby som cas "zabijal" sposobom ako ty :D Ked ta to co studujes bavi, tak ta to bavi, ze si na tom zavisly, tak to je super.

Ak nie si schopny nieco robit a neustale to odkladas, mozno to znamena, ze ta to nebavi a nenaplna.

Pak je potřeba ale najít někoho, kdo ho za tohle bude platit. A to není zrovna jednoduché. Znám plno lidí, co čtou kde co. Ale nic z toho nejsou schopný generovat.

stekot

Re:Závislost na internetu - jak se kontrolovat?
« Odpověď #24 kdy: 02. 04. 2012, 14:47:55 »
Neřeší to internet obecně, ale pokud chceš blokobat jednotlivé stránky (facebook, youtube atd.) tak doporučuju http://getcoldturkey.com/

Waseihou

« Odpověď #25 kdy: 02. 04. 2012, 15:31:48 »
Citace
Pak je potřeba ale najít někoho, kdo ho za tohle bude platit. A to není zrovna jednoduché. Znám plno lidí, co čtou kde co. Ale nic z toho nejsou schopný generovat.

To je přesné, nevím jak se donutit abych přešel od čtení k "psaní", neboli jak se donuti začít něco kódovat ;)

Mordae

« Odpověď #26 kdy: 02. 04. 2012, 16:33:51 »
teď si ujíždím na kryptoanarchismu, anarchismu...

Výborně. A teď vymysli jak pohnout se světem a realizuj to.

Waseihou

« Odpověď #27 kdy: 07. 04. 2012, 17:14:04 »
Tak teď na půl hodiny vypadl internet, taková muka už jsem totálně nezažil, totální absťák, totální zoufalství.

MartinX

« Odpověď #28 kdy: 07. 04. 2012, 18:48:14 »
Tak teď na půl hodiny vypadl internet, taková muka už jsem totálně nezažil, totální absťák, totální zoufalství.
Ja mam doma okrem kabloveho pripojenia aj 2xzalohu cez 3G mobilne pripojenie od 2 rozlicnych operatorov. Uz nikdy nechcem zazit tie muky, ked asi pred 5 rokmi ukradli bezdomovci kus optickeho kabla a internet a TV nesiel asi 24h :-)

M

« Odpověď #29 kdy: 07. 04. 2012, 23:05:41 »
Ahoj, s něčím podobným bojuji již několik let se střídavými úspěchy a neúspěchy. Jak píšeš, chci něco dělat, ale otevírám jeden web za druhým a dívám se jestli tam není něco nového. Extrém byl asi rok nazpět, kdy jsem kontroloval idnes asi každé dvě minuty a dohánělo mě k šílenosti, že tam není žádná nová informace. Tehdy jsem si uvědomil, že už je to asi vážné a měl bych to začít řešit. V podstatě se mi docela osvědčilo, že jsem si v routeru nastavil pravidlo, že ve 22.00 se prostě odpojil net a nazdar. Zhruba týden to bylo peklo, ale pak se to zlepšilo. Na PC jsem začal opravdu pracovat, začal jsem zase číst, občas si pustíme doma nějaký film, taky jsem zapojil víc pohybu venku a nějaký sport. Před pár měsíci jsem do toho spadnul trochu víc v jiné podobě. Pořád jsem musel zkoumat, zda není nějaká nová verze (aktualizace) v distribuci, kterou požívám. Teď je to už dobré.

Poslední opatření byla tato. Z práci jsem zažádal o služební notebook a zbavil se desktopu v práci a doma. Svůj původní notebook jsem přenechal ženě a zrušil tam svůj účet. IPhone jsem prodal a koupil v bazaru starou Nokii 6310i. Sice se pořád musím kontrolovat abych doma nevykystnul na notebooku, ale jak je to jen jeden zdroj rozptylování, tak se to dá.

Znám ještě pár lidí, co mají podobné problémy a není to snadné s tím zápasit. Chce to vůli a hodně sebekontroly.

reklama