Změna názvu sítě WLAN

bobik

Změna názvu sítě WLAN
« kdy: 31. 03. 2012, 14:21:04 »
Měl bych dotaz. Včera jsem si doma instaloval wifi router tp-link tl-wr841n . Dal jsem si statickou IP vše nastavil podle údajů poskytovatele, připojil druhé pc pomocí kabelu dal najít první pc. Vše funguje tak jak má obě pc jedou nezávisle. A ted k mému problému 1.pc jsem si dal svůj název sítě, 2. pc jsem si dal svůj název sítě podle prvního pc . A jak jsem si nastavoval zabezpečení wifi heslo pak typ zabezpečení atd, tak jsem tam dal omylem špatný název a tedka nemůžu to nastavení nikde najít.

Bylo to v nastavení routeru ale tedka nevím jak se mám na to nastavení dostat. Poznám to tak když se z mobilu připojím na wifi tak vidím ten jiný název sítě a ten sem zadal při nastavování zabezpečení sítě. Dával jsem tam i heslo ale jak říkám tedka to nemůžu nikde nají. Jo a nebylo to v nastavení routeru na jeho str. ale přímo ve windows mám 7 prof. Jde mi jen o to aby mobil viděl stejný název jako pc. Možná jsem to špatně vysvětlil ale navím jak to jinak říct. Zkusím sem dát obrz. kde je to nastavení vidět.
« Poslední změna: 02. 04. 2012, 11:20:49 od Petr Krčmář »


Lol Phirae

Re:Změna názvu sítě WLAN - ???
« Odpověď #1 kdy: 31. 03. 2012, 14:24:50 »
přímo ve windows mám 7 prof. Jde mi jen o to aby mobil viděl stejný název jako pc.

http://www.zive.cz/Poradna/sc-20/default.aspx?consult=1

bobik

Re:Změna názvu sítě WLAN - ???
« Odpověď #2 kdy: 31. 03. 2012, 14:32:10 »
Měl bych dotaz . Včera jsem si doma instaloval wifi router tp-link tl-wr841n . Dal jsem si statickou IP vše nastavil podle údajů poskytovatele , připojil druhé pc pomocí kabelu dal najít první pc . Vše funguje tak jak má obě pc jedou nezávisle . A ted k mému problému 1.pc jsem si dal svůj název sítě , 2. pc jsem si dal svůj název sítě podle prvního pc . A jak jsem si nastavoval zabezpečení wifi heslo pak typ zabezpečení atd , tak jsem tam dal omylem špatný název a tedka nemůžu to nastavení nikde najít . Bylo to v nastavení routeru ale tedka nevím jak se mám na to nastavení dostat.Poznám to tak když se z mobilu připojím na wifi tak vidím ten jiný název sítě a ten sem zadal při nastavování zabezpečení sítě . Dával jsem tam i heslo ale jak říkám tedka to nemůžu nikde nají. Jo a nebylo to v nastavení routeru na jeho str. ale přímo ve windows mám 7 prof. Jde mi jen o to aby mobil viděl stejný název jako pc. Možná jsem to špatně vysvětlil ale navím jak to jinak říct. Zkusím sem dát obrz. kde je to nastavení vidět.

http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows7/Setting-up-a-wireless-network

obr. - Vytvoření klíče zabezpečení sítě

Ten chci znovu uvidět a nevím jak se na něj dostat , jelikož v nastavení nové sítě vidím jenom nenakonfigurované zařízení v síti , svůj router jsem tam viděl poprvé před nastavením zabezpečení a tedka už to nevím kde hledat , chci změnit ten síťový název co je na obrázku vlevo nahoře.

kleff

Re:Změna názvu sítě WLAN - ???
« Odpověď #3 kdy: 31. 03. 2012, 21:52:04 »
Nechápu co řešíš, Windows 7 se po kliknutí na název sítě v okénku s vyhledanými wifinami po zadání hesla nakonfiguruje sám a o zabezpečení se nemusíš starat, na tom se domluví s routerem. V nastavení routeru se ujisti, že v nastavení zabezpečení wifi máš vybráno WPA/WPA2 automaticky a typ šifrování taky automaticky. Pokud síťovka podporuje WPA2 pojede to na WPA2, ostatní pojednou na WPA. WEP nepoužívej. A neměj zaškrtnuté skrytí SSID, to je k ničemu a běžnými nástroji jde stejně okamžitě zjsitit. Jinak co se týče názvu sítě na mobilu a ntb, tak na obou musí být pochopitelně stejný, když jde o jednu wifinu :)