Jak začít programovat webovou hru?

Dpeta

Jak začít programovat webovou hru?
« kdy: 28. 03. 2012, 12:10:27 »
Dobrý den
Snad to píši do správného topiku pokud ne opravte mne příště se polepším.
Mám několik otázek slovy dvě.

Myslím že umím dělat weby znamená to, že dokáži udělat i webovou hru?
Co je třeba na to abych zvládl naprogramovat webovou hru popřípadě nevíte někdo o nějaké stránce či návodu jak se takové hry dělají?
Děkuji za jakoukoliv pomoc, radu.
S pozdravem všem Petr
« Poslední změna: 28. 03. 2012, 16:22:47 od Petr Krčmář »


Karel

Re:Otázky a rady
« Odpověď #1 kdy: 28. 03. 2012, 12:20:08 »
A v cem ty weby delate?

Lol Phirae

Re:Otázky a rady
« Odpověď #2 kdy: 28. 03. 2012, 13:31:13 »
A v cem ty weby delate?

Ve Wordu.  8) :D

Re:Otázky a rady
« Odpověď #3 kdy: 28. 03. 2012, 13:59:25 »

houska

Re:Otázky a rady
« Odpověď #4 kdy: 28. 03. 2012, 14:40:36 »
Myslím že umím dělat weby znamená to, že dokáži udělat i webovou hru?
Co je třeba na to abych zvládl naprogramovat webovou hru popřípadě nevíte někdo o nějaké stránce či návodu jak se takové hry dělají?

jestli nevis v cem se programuji webove hry, tak pochybuju ze umis udelat web  ;)


KapitánRUM

Re:Otázky a rady
« Odpověď #5 kdy: 28. 03. 2012, 15:28:15 »
Jestli umíš dělat webové stránky, tak to na "lepší" webovku nestačí, chce to umět i PHP.

Jednoduchá webovka se dá udělat i když umíš dělat HTML stránky JEN ve Wordu.
Nejprve si promyslíš linii příběhu, třeba "Najdi RUM pro KapitánaRUMa".

mistnost.html
lednicka.html
schodiste.html
sklep.html

mistnost.html bude obsahovat text: "KapitánRUM ti říká: CHCI RUM! DĚLEJ! PŘINES PUNŤO!"
Můžeš: otevřít ledničku (odkaz na lednicka.html), jit se podivat na schodiste (odkaz na schodiste.html) .....atd.

A jestli umíš PHP, tak ti s úplně jednoduchou webovkou pomůžu.

RUM KapitánRUM (Jako Bond JamesBOND)

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Jak začít programovat webovou hru?
« Odpověď #6 kdy: 28. 03. 2012, 17:25:24 »
Trochu se obávám, že autor má na mysli spíš flashovku...

Re:Jak začít programovat webovou hru?
« Odpověď #7 kdy: 28. 03. 2012, 17:55:18 »
Trochu se obávám, že autor má na mysli spíš flashovku...
Tvrdé drogy nepodporujeme  ;D

Re:Jak začít programovat webovou hru?
« Odpověď #8 kdy: 28. 03. 2012, 23:42:02 »
No trochu jste mne zarazily a nedozvěděl jsem se nic. No budiž weby které jsem dělal www.japetcool.cz  nebo www.holidayro.cz a mnoho dalších. Vše v css, PHP a mysql. Spíše jsme se nepochopily. Jde mi o to že kdybych chtěl udělat hru např. ve stylu Travianu nebo Divoké kmeny, jestli třeba php samotné stačí jestli třeba neni nutné nebo dobré použití framevorku a jiných technik programování. Něco málo jsem si zkušebně zkoušel a přišlo mi to až příliš jednoduché, a to si myslím že to jednoduché asi nebude. Pochopitelně byla to jen kostra protože něco kvalitního by chtělo plán a já chtěl jen test. Ale spíše mi jde globálně o to jakým stylem jsou hry na web dělane. Je to PHP klasické? Je to přes frameworky?. Je to objektové PHP? Možností je mnoho jak to udělat a já nevím jak a co je nejlepší kde použít. někdo tu řekl přes Flashe- pokud se takto dělaji browserové hry stačí říct a hned bych měl nějaké vodítko. To by bylo asik vše na doplňující vysvětlení na co se chci zeptat. Trochu jsem doufal že mi tu poradíte lépe jinak bych sem asik nepsal.

Re:Jak začít programovat webovou hru?
« Odpověď #9 kdy: 28. 03. 2012, 23:47:43 »
Ta adresa na ten jeden web je www.japet-cool.cz  Omlouvám se ale hodina je pokročilá a podepsala se únava po odpoledni.

KapitánRUM

Re:Otázky a rady
« Odpověď #10 kdy: 29. 03. 2012, 00:07:13 »
No trochu jste mne zarazily
Tak to vidíte holky, zarazily jsme ho ::)

Nemilován, nepochopen a ani neumí číst viz:
A jestli umíš PHP, tak ti s úplně jednoduchou webovkou pomůžu.

Mňo, až se naučíš základy gramatiky, rád ti s naprosto jednoduchou gameskou ve stylu Travianu pomůžu.

bububu

Re:Jak začít programovat webovou hru?
« Odpověď #11 kdy: 29. 03. 2012, 01:47:38 »
Jak to maj ty dnešní třináctiletí vepdizajnéři jednoduchý... nic nemusej řezat, jen divům (světa amuleta) natavěj průhlednost a už jsou kchůl

bububu

Re:Jak začít programovat webovou hru?
« Odpověď #12 kdy: 29. 03. 2012, 01:52:23 »
Jinak autorovi gratuluji k telefonnímu prvočíslu 607948507

riff

Re:Jak začít programovat webovou hru?
« Odpověď #13 kdy: 29. 03. 2012, 02:58:31 »
Citace
Myslím že umím dělat weby znamená to, že dokáži udělat i webovou hru?

Ne. Teda záleží na tom, co všechno si ještě představuješ pod pojmem hra. Těžko někdo bude ochotný hrát hry typu proklikávání lednicka.html, latrina.html, ...


Citace
Co je třeba na to abych zvládl naprogramovat webovou hru

HTML/CSS3/JS/grafický editor/mozek. Někde jsem tady zahlídl perverznosti jako flash, ale tím se vůbec nenech zmást, to by ti slušný člověk neporadil.

vvv

Re:Jak začít programovat webovou hru?
« Odpověď #14 kdy: 29. 03. 2012, 04:03:18 »
Mohu jednu OT?

Firma je subjekt, ať už fyzická nebo právnická osoba, zapsaný v Obchodním rejstříku. Pokud není zapsaný v OR, nejedná se o firmu.

One-man show, tvářící se jako megakorporace, vypadá směšně na rozdíl od zcela jasného uvedení OSVČ.

Podobně může mít potenciální zákazník smíšené pociti z "Home" vedle "Aplikace"

Aha, moment.... Vy vlastně nejste ani OSVČ. Hmm. To si tedy zahráváte. Přinejmenším s důvěrou pokud ne se zákonem.