Kontrolní otázky 'cesky'

Tomas Kaluza

Kontrolní otázky 'cesky'
« kdy: 21. 04. 2010, 19:52:54 »
Jen drobna pripominka,
ziju ve Spanelsku, v mobilu pouzivam spanelskou verzi Opery Mini a tam diakriticke znaky na svem telefonu proste NENAPISU. Uvazovali jste o tom, ze by odpovedi na kontrolni otazky mohly byt i "cesky", tedy platne obe varianty?

Diky za odpoved.
« Poslední změna: 21. 04. 2010, 21:33:56 od Petr Krčmář »


Re: kontrolni otazky "cesky"
« Odpověď #1 kdy: 21. 04. 2010, 20:34:40 »
To bohužel SMF neumí. Jedna otázka - jedna odpověď. Řešení je jednoduché - registrace. Pak už to nebude nikdy otravovat. Bohužel tohle je naprostá nutnost, jinak by nás do dvou dnů spamboti sežrali.

Re: Kontrolní otázky 'cesky'
« Odpověď #2 kdy: 21. 04. 2010, 21:35:46 »
Tip: Co udělat kontrolní otázky takové, aby odpovědi byly bez diakritiky? :)

Re: Kontrolní otázky 'cesky'
« Odpověď #3 kdy: 21. 04. 2010, 21:36:42 »
Hm, vida, to me nenapadlo. Chodim sice na root casto, ale v drtive vetsine jen cist, tak jsem myslel, ze ty otazky jsou tam vzdy..

Diky za odpoved.

Hezky den!

NN

Re: Kontrolní otázky 'cesky'
« Odpověď #4 kdy: 21. 04. 2010, 22:25:08 »
Kliedne deset otazek ALE BEZ DIAKRITIKY!! PLEASE, nepouzuvam vubec ceskou klavesnici a ni ceske rozlozeni a interpunkci....

NN


Re: Kontrolní otázky 'cesky'
« Odpověď #5 kdy: 21. 04. 2010, 22:37:21 »
K diakritice obecně: ta je tam schválně, protože je tu předpoklad, že to bude neřešitelné i pro roboty. Zatím to funguje velmi dobře. Myslím si, že česká klávesnice je v Česku běžná věc. A opět platí: nechcete kontroly? Registrujte se nebo použijte login z Roota (Lupy, Měšce, Slunečnice...), je samozřejmě platný i tady.

branchman

Re: Kontrolní otázky 'cesky'
« Odpověď #6 kdy: 21. 04. 2010, 23:13:55 »
Da sa to aj bez diakritiky a registracie - staci do Googlu zadat otazku a okopirovat odpoved (prve slovo za otazkou). Nie je to sice luxus a rozmyslam, ze si na to spravim bota, ale na take obycajne pouzivanie to staci.

Re: Kontrolní otázky 'cesky'
« Odpověď #7 kdy: 21. 04. 2010, 23:23:04 »
Vysvětli mi to jako malému dítěti: proč je lepší napsat si bota než se jednoduše zaregistrovat a přihlásit?

qwerty

Re: Kontrolní otázky 'cesky'
« Odpověď #8 kdy: 22. 04. 2010, 11:43:33 »
@ Petr Krčmář
To je prece jednoduche, paranoia...

Re: Kontrolní otázky 'cesky'
« Odpověď #9 kdy: 22. 04. 2010, 11:51:50 »
Tomu nerozumím. Co budeme znát navíc proti téhle chvíli? Mail? A jak ho budeme zneužívat? Proměníme se ve falešnou farmaceutickou firmu a budeme posílat nabídky na Viagru? Nebo prodáme maily nějaké politické straně? Těžko.

ondra.novacisko.cz

Re: Kontrolní otázky 'cesky'
« Odpověď #10 kdy: 08. 05. 2010, 23:17:56 »
Ty otázky nejsou nutné. Stačí do formuláře přidat okénko "pro roboty". Uživatelovi tam dát nápis "nevyplňovat" a formulářové okno vyplnit, naformátovat a interně nazvat tak, aby se to tvářilo jako e-mail (vyplnit zavináčem)

Robot tam vždycky nějaký e-mail vyplní. Zatím si na tom většina robotů vylámala zuby.

PS: Advanced řešení je ještě občas změnit jméno, nebo pořadí okének.

Re: Kontrolní otázky 'cesky'
« Odpověď #11 kdy: 08. 05. 2010, 23:21:28 »
Bohužel teď se nám nějak zpřísnili roboti, kteří chodí na Roota. Třeba na blogy nám začali útočit jak vzteklí. Museli jsme kvůli tomu vypnout registrace, než někdo z vývojářů vymyslí lepší řešení. Bojím se, že jednoduchý "honeypot" formulář by nepomohl. Přes česká přísloví roboti neprojdou.

Osobně nerozumím tomu, proč tahle ochrana někomu vadí. Je to podle mě jednoduché, přímočaré, není třeba zkoumat nějaké zašumělé obrázky. Mě to přijde jako nejlepší varianta co do podobných testů. Uznávám samozřejmě, že přátelé ze Slovenska s tím mohou mít problémy. V každém případě ale existuje univerzální řešení: zaregistrovat se.

Jenda

Re: Kontrolní otázky 'cesky'
« Odpověď #12 kdy: 09. 05. 2010, 01:49:19 »
Bohužel teď se nám nějak zpřísnili roboti, kteří chodí na Roota. Třeba na blogy nám začali útočit jak vzteklí. Museli jsme kvůli tomu vypnout registrace, než někdo z vývojářů vymyslí lepší řešení. Bojím se, že jednoduchý "honeypot" formulář by nepomohl. Přes česká přísloví roboti neprojdou.
Ad. blogy - co tam dát reCaptchu?
Osobně nerozumím tomu, proč tahle ochrana někomu vadí. Je to podle mě jednoduché, přímočaré, není třeba zkoumat nějaké zašumělé obrázky. Mě to přijde jako nejlepší varianta co do podobných testů. Uznávám samozřejmě, že přátelé ze Slovenska s tím mohou mít problémy. V každém případě ale existuje univerzální řešení: zaregistrovat se.
A nestačila by ta otázka jedna? ;-) Nicméně se mi líbí, že mají ty inputy pořád stejné jména, takže po pár příspěvcích už mi přísloví doplňuje Firefox sám.

x

Re: Kontrolní otázky 'cesky'
« Odpověď #13 kdy: 09. 05. 2010, 10:07:19 »
"K diakritice obecně: ta je tam schválně, protože je tu předpoklad, že to bude neřešitelné i pro roboty."

Budu parafrazovat vas prispevek. Muzete mi vysvetlit jako malemu diteti, kde je rozdil v obtiznostni pro roboty, kdyz tam bude a nebude diakritika?

D.

logikk

Re: Kontrolní otázky 'cesky'
« Odpověď #14 kdy: 09. 05. 2010, 11:18:46 »
Taky nechápu - pokud na to někdo napíše robota, tak ten bude fungovat buďto na předpřipravenej slovník - pak je mu diakritika jedno, bude zkoušet google - a pak je
mu diakritika taky jedno....