Framework vhodný pro startup

fero

Framework vhodný pro startup
« kdy: 12. 03. 2012, 12:42:47 »
zdravim,

chcel by som zacat robit nejaky startup ale vobec neviem aky si vybrat framework. nemam este ziadnu doslova konkretnu ideu ze co robit, ale to je jedno. nieco by sa mozno rysovalo. ide o to, ze tych moznosti v com nieco nakodit je doslova milion od pythonu, ruby, javy, php ... na vsetko je miliarda frameworkov a kniznic, design patterns ... co je proste aspon subjektivne, ked nie objektivne :) najlepsi framework? jasne, otakza je blbo postavena, zalezi od toho, co idem programovat. a tu sa dostavame k jadru problemu, ako mam ohodnotit nejaky framework na zaklade toho co chcem robit ak ich nepoznam?

kazdy framework vam len hovori ako je on prave ten najlepsi na vas projekt, lahko sa to uci a co ja viem este co. ale to nie je pravda, kazdy framework sa hodi priblizne na nieco ine a taketo informacie mi chybaju. pretoze samozrejme kazdy kodi v niecom o com vam povie, ze je to super, ale nepovie vam aj nevyhody, ktore z toho plynu.

mne z toho vychadza, ze vseobecne bude asi najlepsie robit to ako mvc aplikaciu, zhodneme sa aspon na tom?

diky za postrehy
« Poslední změna: 12. 03. 2012, 22:05:14 od Petr Krčmář »


Pavel

Re:aky framework na startup?
« Odpověď #1 kdy: 12. 03. 2012, 14:59:17 »
Přístup, kdy se nejprve vyberu framework a pak do něj něco naprogramuju, je IMHO zcestný. Spíš bych postupoval tak, že když mám problém, který mám vyřešit, tak udělám analýzu nástrojů (vč. frameworků), které mám k dispozici a rozhodnu se. Nejlepší framework neexistuje, stejně tak jako neexistuje nejlepší automobil. Ale jsem schopen si vybrat automobil, pokud vím, že budu potřebovat osobní auto max pro 2 osoby bez většího nákladu, že s ním budu jezdit celoročně 2x týdně z Prahy do Mnichova, že mám hrubou představu, kolik do toho chci dát, že....

korCZis-anonymous

Re:aky framework na startup?
« Odpověď #2 kdy: 12. 03. 2012, 15:11:17 »
rails, node.js, couchdb

DarkKnight

Re:aky framework na startup?
« Odpověď #3 kdy: 12. 03. 2012, 15:43:20 »
play - java

qwerty

Re:aky framework na startup?
« Odpověď #4 kdy: 12. 03. 2012, 15:59:27 »
A co je za pitominu ten "startup"? Dalsi buzzword kterim se ohaneji "CEO" firmy o 5 lidech ;D OMG


Lol Phirae

Re:aky framework na startup?
« Odpověď #5 kdy: 12. 03. 2012, 16:08:56 »
Doporučuju jako framework tak dva sudy Plzně.  ::)

76house

Re:aky framework na startup?
« Odpověď #6 kdy: 12. 03. 2012, 16:16:33 »

fero

Re:aky framework na startup?
« Odpověď #7 kdy: 12. 03. 2012, 23:22:52 »
Něco málo zde: http://www.hradecky.org/?p=171

clovek sa nestaci cudovat za co dostavaju ludia tituly

DgBd

  • ****
  • 282
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:aky framework na startup?
« Odpověď #8 kdy: 13. 03. 2012, 01:05:38 »
Něco málo zde: http://www.hradecky.org/?p=171

clovek sa nestaci cudovat za co dostavaju ludia tituly

já myslím, že to není vůbec špatné. Je sice pravda, že to není příliš inovativní nebo vynalézavé, ale takových diplomek jsou tuny. Tato je imho alespoň na první pohled celkem dobře zpracovaná.

Re:Framework vhodný pro startup
« Odpověď #9 kdy: 13. 03. 2012, 03:21:46 »
Na male projekty: Node JS + Express JS alebo Sinatra

Na vacsie projekty ASP.NET MVC - mozes vyuzivat luxus .NET a hned niekolko ORM fw (NHibernate, EntityFramework).. na templatovanie Razor engine.

hu

Re:aky framework na startup?
« Odpověď #10 kdy: 13. 03. 2012, 12:10:33 »
že s ním budu jezdit celoročně 2x týdně z Prahy do Mnichova

To tech aut budete potrebovat 104

KapitánRUM

Re:Framework vhodný pro startup
« Odpověď #11 kdy: 13. 03. 2012, 20:56:51 »
Kdyby sis vybral ten .NET, můžeš mi napsat na kapitantuzemak@seznam.cz, konečně jsem se rozhoupal a budu v tom dělat jeden malý projekt. Sice to nepojede na Linuxu, ale když jsi hodný od M$ dostaneš licenci serverového OS zadarmo a já jsem moc hodný, i ty můžeš být  ;D

Diskobolos

Re:Framework vhodný pro startup
« Odpověď #12 kdy: 14. 03. 2012, 09:10:41 »
Dejme tomu že víš, že chceš dělat webové aplikace v rozsahu extranetů nebo naopak desktopové aplikace. Z toho jasně vyplnyne, které skriptovací/programovací jazyky ano, které ne. S tím také souvisí minoritnější problémy typu, dostupnost hostingu pro daný jazyk, licence za SW, atd... Pak si pomocí google vytipuješ pár frameworků o kterých se nejčastěji píše (viz google "php framework" a pod.). Vyber si 3-4 z nich, projdi jejich webovky, kloukni do dokumentace, na ukázky, jak je to s aktivní komunitou. Výhodou je, když už něco málo programuješ, protože budeš "číst mezi řádky". Prostě dej tomu čas a udělej si pro sebe takovou rešerši. Vyber do posledního kola 2 kandidáty, co se ti nejvíc libili, stáhni si ukázkové aplikace a vyzkoušej na nich něco změnit. Selský rozum tě navede.

PS: aplikace pro web - určitě se koukni na Nette či Zend framework (oboji pro PHP)

srigi

Re:Framework vhodný pro startup
« Odpověď #13 kdy: 14. 03. 2012, 16:07:00 »
No tak Zend by som vobec nedoporucoval - je to hrozny moloch zo starych casov PHP. Dnes uz su frameworky inde. Takisto by som sa vyhol Node.js, pretoze programovat v async javascripte nevie kazdy (chce to seriozne doucenie).

Za seba by som na weby doporucil Nette FW ak PHP, inak Ruby on Rails.

Re:Framework vhodný pro startup
« Odpověď #14 kdy: 15. 03. 2012, 00:48:35 »
A co je za pitominu ten "startup"? Dalsi buzzword kterim se ohaneji "CEO" firmy o 5 lidech ;D OMG
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=startup :)