Sofistikovaný systém pro uspořádání dat

mrtvy medved

Nechápu spojitost ukládání dat a ssh na vlastní server  ::)
To je zpusob, jak mit vlastni data bezpecne k dispozici kdekoli bez toho, abych je daval nekomu na cloud (kde stejne nikdo za nic neruci) ze ano.

(Ale chapu, ze pro lidi, kteri si mysli, ze se data maji organizovat sama v barevnych okynkach za zvuku fanfar, to nevyhovi.)


CDcat

...6500 PDFek, AVI souborů, FLV souborů....nákresů, stažených webových stránek a celé to má právě 564GB...
Ja uspesne pouzivam na ruznou katalogizaci a posleze vyhledavani dle klicovych slov na Linuxu app "CDcat" (na win$hitech je podobny dobry sw - "WhereIsIt").
Kdyz si vse jednou zaevidujes a kdyz si pridas neco noveho, opatris to klicovymi slovy, pak neni problem pozdeji to kdykoli najit...
Zkuste si s tim pohrat, stoji za to ! ;-)

tom1

Nechápu spojitost ukládání dat a ssh na vlastní server  ::)
To je zpusob, jak mit vlastni data bezpecne k dispozici kdekoli bez toho, abych je daval nekomu na cloud (kde stejne nikdo za nic neruci) ze ano.

(Ale chapu, ze pro lidi, kteri si mysli, ze se data maji organizovat sama v barevnych okynkach za zvuku fanfar, to nevyhovi.)

Jste mi schopen zajistit podobnou službu jako Dropbox, ale na mém vlastním železe? Kdo je toho schopen ze zdejších lidí? A budete někdo za to ručit? Ani gmail vám neručí za maily. A co? Pokud Dropbox nebude fungovat, tak to mohou zabalit i se svýma investicema. Pro mne je to přinejmenším stejné záruka, jakou bych dostal na provoz na vlastním železe a ještě k tomu s menšíma nákladama.

A s těmi jedinečnými požadavky každého je to nesmysl (ad absurdum: linux nemůže existovat, protože má každý jiné požadavky na OS). 90% lidí má naprosto stejné potřeby. Naopak příliš velká diverzita jim často komplikuje život a snižuje produktivitu. Pak se to tady na rootu nemá hemžit články typu Jak nastavit okenní manažer nebo Dvacet audiopřehrávačů apod. zatímco nastavit email tady dokáže málokdo.

terror

Nechápu spojitost ukládání dat a ssh na vlastní server  ::)
To je zpusob, jak mit vlastni data bezpecne k dispozici kdekoli bez toho, abych je daval nekomu na cloud (kde stejne nikdo za nic neruci) ze ano.

(Ale chapu, ze pro lidi, kteri si mysli, ze se data maji organizovat sama v barevnych okynkach za zvuku fanfar, to nevyhovi.)

Jste mi schopen zajistit podobnou službu jako Dropbox, ale na mém vlastním železe? Kdo je toho schopen ze zdejších lidí? A budete někdo za to ručit? Ani gmail vám neručí za maily. A co? Pokud Dropbox nebude fungovat, tak to mohou zabalit i se svýma investicema. Pro mne je to přinejmenším stejné záruka, jakou bych dostal na provoz na vlastním železe a ještě k tomu s menšíma nákladama.

A s těmi jedinečnými požadavky každého je to nesmysl (ad absurdum: linux nemůže existovat, protože má každý jiné požadavky na OS). 90% lidí má naprosto stejné potřeby. Naopak příliš velká diverzita jim často komplikuje život a snižuje produktivitu. Pak se to tady na rootu nemá hemžit články typu Jak nastavit okenní manažer nebo Dvacet audiopřehrávačů apod. zatímco nastavit email tady dokáže málokdo.

Ak chcete nieco ako dropbox, ale na vlastnom železe odporúčam pozrieť sa na http://sparkleshare.org/ . Je to ešte mladý projekt, ale určite stojí za pozretie.

mrtvy medved

Vase schopnost chapat psany text vas predurcuje stat se politikem. Blahopreji.


tom1

Ak chcete nieco ako dropbox, ale na vlastnom železe odporúčam pozrieť sa na http://sparkleshare.org/ . Je to ešte mladý projekt, ale určite stojí za pozretie.

Děkuji za tip

Jste mi schopen zajistit podobnou službu jako Dropbox, ale na mém vlastním železe? Kdo je toho schopen ze zdejších lidí?

To záleží na tom, jakým způsobem by soubory měly být dostupné. Např. sdílet je přes NFS je triviální a dokáže to rozběhat kdokoli za deset minut.

A budete někdo za to ručit? Ani gmail vám neručí za maily.

Tím jste si asi odpověděl sám, ne?

V téhle branži neručí nikdo (skoro) za nic. A pokud ručí, je to obrovská firma a speciální program za obrovské peníze, což asi nebude tenhle případ...

Ak chcete nieco ako dropbox, ale na vlastnom železe odporúčam pozrieť sa na http://sparkleshare.org/ . Je to ešte mladý projekt, ale určite stojí za pozretie.

Na první pohle mi to přijde jako normální git, jenom hezky zabalený a s červenou mašličkou. Mýlím se?

terror

Ak chcete nieco ako dropbox, ale na vlastnom železe odporúčam pozrieť sa na http://sparkleshare.org/ . Je to ešte mladý projekt, ale určite stojí za pozretie.

Na první pohle mi to přijde jako normální git, jenom hezky zabalený a s červenou mašličkou. Mýlím se?
Áno je to git so skriptami pre notifikáciu a nejakým web API. Ale verím, že do budúcna to bude niečo viacej.

tom1

A budete někdo za to ručit? Ani gmail vám neručí za maily.

Tím jste si asi odpověděl sám, ne?

Mrtvý medvěd má na to zřejmě jiný názor. Tedy, že vlastní server, vlastní správa je nějaká záruka. Poslední člověk so mi to tvrdil v oblasti mailserveru měl dost problematickou dostupnost svého řešení. A to je pokládán za docela eso v oblasti.

BTW Dropbox se od NFS dost podstatně liší v dostupnosti souborů offline se synchronizací na pozadí, verzováním souborů a možností sdílet data. Podobné řešení jako "krabicový" SW (neřku-li opensource) neznám.

P.S.: Ne, že bych šmahem zavrhoval vlastní řešení. Jak na co. Ale také to nedělám pro hostovaná řešení.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Dropbox má pro mě zásadní nevýhodu - nešifrovaná data na serveru. A to JE problém, protože dropboxu se už povedlo dočasně vypnout autorizaci uživatelů a šlo se dostat k libovolným datům všech uživatelů... O tom, že dropbox IMHO neumí synchronizaci více adresářů nemluvě. Kvůli tomu jsem nějakou dobu používal SpiderOak, tam mě ale rozčilovala rychlost (či spíše pomalost) i u premium účtu a tak jsem nakonec zakotvil na vlastním řešení unison (přes ssh) + btrfs a jednou denně záloha na další disk. Unison zvládá vícesměrnou synchronizaci bez problému (topologie hvězda) a btrfs s cron skripty zajišťuje verzování. Doma mám rychlost výbornou, mimo domov to je s rychlostí horší, ale pořád lepší, než co ukazoval spideroak - a obvykle mimo domov nedělám synchronizaci všech dokumentů.

a tak jsem nakonec zakotvil na vlastním řešení unison (přes ssh) + btrfs a jednou denně záloha na další disk. Unison zvládá vícesměrnou synchronizaci bez problému (topologie hvězda) a btrfs s cron skripty zajišťuje verzování.

A jaká je výhoda oproti normálnímu gitu?

mrtvy medved

On to stejne nepochopi. To je nejaky internetovy komsomolec. Bezpecny si plete s dostupny a buhvico jeste.

logman

Ubírá se to jinam, než jaký jsem měl původní představu. Nejedná de mi o vzdálené upořádání zdrojových textů v souborovém systému, spíš o aplikaci typu MSDN Library. Konkrétně na té se mi líbí možnost ukládání zdrojového kódu v různých syntaxích, na jednom místě a pod jednotlivými záložkami. Taky Confluence vypadá dost dobře.

Jo a ten Drupal... :)  Zrovna včera sem ho instaloval, že ho vyzkouším, ale nějak se mi nedaří najít ideální modul s dynamickým tree menu.
klasicke taxonomy(kategorie) + taxonomy_menu + na spravu taxonomy_manager.

Díky, ještě na to zkusím mrknout. Koukal jsem, že jsou tam jakési Books, které by na to šlo asi využít. Nevím tedy, zda lze vkládat víceúrovňové informace pod jednu book a zda lze využít drag&drop pro přesun jedné větve do jiné.