Sofistikovaný systém pro uspořádání dat

logman

Sofistikovaný systém pro uspořádání dat
« kdy: 10. 03. 2012, 01:33:18 »
Máte někdo tip na šikovnou online aplikaci, ve které bych ukládal privátní informace ohledně různých postupů, metodik, návodů, programových kódů (s podporou barevné syntaxe, GesHi atp.), která je jednoduchá, přehledná, uspořádaná ve stromové struktuře s podporou tagů a vyhledávání. Např. ve stylu kbpublisheru?

Potřeboval bych si udělat v datech pořádek. Informace mám rozházené po několika pc (flashdisk se mi neosvědčil) a pořád něco hledám. Dostal jsem se do stádia, že už jen pořád hledám a nevím, kam jsem si to, já chytrák, založil. Zkoušel jsem různé robustní CMS systémy, ale vždy to skončilo na zdlouhavém vyhledávání doplňujících modulů a nedostatku času si to celé "osahat". Wikipedia mě taky nenadchla. V 99 % procentech potřebuji tyto informace pouze pro vlastní potřebu a ve zbytku sem tam nějakou informaci potřebuji nasdílet i někomu jinému.

Ideálně nějaká open source aplikace v php... Pokud máte někdo tip, budu opravdu vděčný.

« Poslední změna: 11. 03. 2012, 16:31:22 od Petr Krčmář »

mrtvy medved

Drzet veci jako textove soubory s klicovymi slovy na jednom miste, grep, poradek v hlave a trocha discipliny. Vse ostatni znamena ztratu casu permanentnim tridenim. Pokud je informaci fakt hodne, fulltext.

a pokud to potrebujete mit na vice nez jednom pocitaci, zkuste to distribuovat pres svn git nebo neco podobneho

logman

Drzet veci jako textove soubory s klicovymi slovy na jednom miste, grep, poradek v hlave a trocha discipliny. Vse ostatni znamena ztratu casu permanentnim tridenim. Pokud je informaci fakt hodne, fulltext.

Ale to právě praktikuji, jen mi tento způsob ukládání informací nevyhovuje. Má představa je centralizovat informace na jediném online dostupném místě a samozřejmě vzhledem k citlivosti dat také na soukromém serveru, resp. v aplikaci, kterou mám plně pod kontrolou.

Ale to právě praktikuji, jen mi tento způsob ukládání informací nevyhovuje. Má představa je centralizovat informace na jediném online dostupném místě a samozřejmě vzhledem k citlivosti dat také na soukromém serveru, resp. v aplikaci, kterou mám plně pod kontrolou.

Taky by se mi něco takového hodilo, čekal jsem, jestli někdo s něčím příjde a moc to nevypadá :(

Zatím používám MoinMoin, od nějaké doby už se tam dá celkem všechno udělat (syntaxe, stromová struktura, embedded obsah, tagy, ...), ale že bych z toho byl nějak nadšenej, to nejsem. Výhodou je, že si člověk celkem lehce může napsat různý vlastní pluginy, což je fajn, ale killer feature to není.

Koketoval jsem i s různými mindmapami, ale (ani moc nevím proč) u žádného sw tohodle typu na dlouho nezůstal. S MoinMoinem jsem zatím nejdýl, i když je to dost sňatek z rozumu a chybí tomu okouzlení :)

to je jedno

drupal. ale predstava ze se to udela samo neplati. bude to chtit nejak rozumne sepsat pozadavky, zvolit moduly a nastavit.

KapitánRUM

Pánové, mám tu asi 6500 PDFek, AVI souborů, FLV souborů....nákresů, stažených webových stránek a celé to má právě 564GB.
I když se v tom snažím udržovat pořádek, většinou je rychlejší si tu věc znova najít v Google  ::)
Sakra by se něco hodilo, ale prohledávat PDFka, uložené HTML stránky a nějak chytře takovýhle obsah, to je oříšek  :(
Jo a ještě se klepu, aby mi nespadl hadr, na DVD to fakt nenarvu ::)

KapitánRUM

Jo a rád bych Wiki na svým compu  ::)
Zatím jsem koukal jen na Dumpy, ale budu se muset podívat po něčem, jak se dostat k datům, aniž bych tu musel mít Apache.

většinou je rychlejší si tu věc znova najít v Google  ::)

To je určitě pravda a zlatý pravidlo pro lidi posedlé pořádkem a organizací, ale obecně to neplatí. Některé informace už člověk třeba jednou horko těžko nabyl (složitě vygoogloval,  něco dny a dny zkoušel se závěrem, který se dá vyjádřit dvěma větami apod.) a nechce tohle martýrium absolvovat znova. Takže zadání (aspoň jak ho chápu já), je jak si vlastní horko těžko nabyté poznatky utřídit. A to je imho hodně dobrá otázka. Mně by taky zajímaly zkušenosti ostatních.

Jo a rád bych Wiki na svým compu  ::)
Zatím jsem koukal jen na Dumpy, ale budu se muset podívat po něčem, jak se dostat k datům, aniž bych tu musel mít Apache.

To právě umí MoinMoin.

logman

Cca 3 roky dozadu jsem zkoušel využít aplikaci Source Code Library, která se už trochu blížila mým potřebám, ale po 14 dnech (a po pečlivém naplnění) jsem zdrojovej soubor omylem odstřelil a tím to celé zhaslo. Jeho hlavní nevýhoda je, že je offline. Celkem mě překvapuje, že se obdobná aplikace nenabízí, že by díra na trhu? Tolika známých sem se už ptal a v podstatě každej řeší stejnej problém. Slýchám... "jednou si na to něco napíšu, ale až nebude do čeho píchnout".

Jo a ten Drupal... :)  Zrovna včera sem ho instaloval, že ho vyzkouším, ale nějak se mi nedaří najít ideální modul s dynamickým tree menu. Možná by to byla cesta, ale tolik promrhanýho času jen s jeho seznámením...

mrtvy medved

:)) Nikdo na to nic nenapise. Je to utopie, protoze nejen, ze kazdy ma jine pozadavky, ale navic se u kazdeho meni - a to jak v case. tak i podle toho, jak se zrovna na svoje data diva. Textove soubory s odkazy do struktury slozek nebo fulltext. Pokud nekdo nevi, co je ssh na vlastni server, tak by mel jit radeji prodavat zeleninu.

KapitánRUM

Nechápu spojitost ukládání dat a ssh na vlastní server  ::)

VPS

S ukladanim dat mam taky problem. Hierarchii (adresarovou strukturu) mam vpohode, jenze, posledni dobou jsem casto menil OS, a resil jsem to tak, ze jsem vzdy celou strukturu hodil na flash (uvnitr se totiz postupne meni). Kdyz jsem mel OpenBSD, prenosova rychlost na/z flash se mi pohybovala radove v x KB/s, coz me dost omezilo a ja zacal prenaset jen mensi soubory (ktere mohly byt potencialne zmenene). Ted v tom mam pekny bordel a uz jsem zjistil, ze mi jeden dulezity soubor chybi - mam jen jeho starou verzi, problem je v tom, ze nova verze byla hodne prepracovana.

Reseni? Nejvice by se mi libilo, kdybych mel data nejak centralne - optimalni se je jevi mit ulozene data na serveru, kde mam pristup pres NFS. Problem je, ze si muzu dovolit max. VPS a k tomu zase nemam duveru, abych tam ukladal sve soukrome data (rekneme, nejake vice soukrome) - sifrovani disku me nezachrani, sifrovat jednotlive soubory je asi hodne neefektivni a zdlouhave. Navic, malo kdy mam k dispozici rychly net a otevirat "vzdalene" soubory, ktere maji vice nez 10MB je tak trochu otrava. Co se tyce lokality, byvam na dvou mistech, takze datum "pres net" se asi nevyhnu, pokud to budu chtit centralizovat.

to je jedno

Jo a ten Drupal... :)  Zrovna včera sem ho instaloval, že ho vyzkouším, ale nějak se mi nedaří najít ideální modul s dynamickým tree menu.
klasicke taxonomy(kategorie) + taxonomy_menu + na spravu taxonomy_manager.