Android vs. iOS

martin

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #30 kdy: 18. 02. 2012, 13:38:47 »
Jak synchronizujete iOS s desktopem?
Jak dostanu kontakty do iOS (chtěl jsem si přes bluetooth naposílat kontakty z telefonu, ale iOS to neumí). Jak dostanu do iOS hudbu bez iTunes? Jak dostanu do iOS soubory, které mi dává někdo na flashce? Nevím jak je tohle na Androidu, žádný nemám, jen se ptám jak tyhle běžné potřeby řešíte...

Já synchronizuju přes iTunes. Podobně jako v době Nokie s Nokia PC Suite. Synchronizovat lze ale i jinak. Např. Google Sync nebo http://www.ehow.com/how_7664039_sync-iphone-contacts-using-bluetooth.html. Ale nestudoval jsem to.

Soubory? Ty sdílím přes Dropbox nebo Google docs. Diskety, CDčka a flashky jsem už přestal používat. Je třeba se posunou do 21. století :-)

Pokud ale nechcete z jakéhokoli důvodu používat iTunes a aplikace, které ho využívají, tak můžete používat aplikace, které iTunes nevyužívají. Výběr bude ale trochu omezený. Většina nemá s používáním iTunes problém.

Je to podobné, jako bych chtěl jednoduchou management aplikaci pro Android. Neexistuje. Každý má něco.


martin

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #31 kdy: 18. 02. 2012, 13:41:09 »
Teraz sa mi to len zdá alebo si nazval moju mamu a 1500 ďalších BFU nerdami?

Jenže tvoje máma nevyužívá ty klíčové vlastnosti androidu, kterými se zpravidla šermuje. Prostě se jen přizpůsobila Androidu tak, jak ho dostala. Pochybuju, že upgradne na CM atd.

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #32 kdy: 18. 02. 2012, 13:49:11 »
Teraz sa mi to len zdá alebo si nazval moju mamu a 1500 ďalších BFU nerdami?

Jenže tvoje máma nevyužívá ty klíčové vlastnosti androidu, kterými se zpravidla šermuje. Prostě se jen přizpůsobila Androidu tak, jak ho dostala. Pochybuju, že upgradne na CM atd.
To ale od užívatelov nikdo nechce.

Machy

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #33 kdy: 18. 02. 2012, 17:15:22 »
Já synchronizuju přes iTunes. Podobně jako v době Nokie s Nokia PC Suite. Synchronizovat lze ale i jinak. Např. Google Sync nebo http://www.ehow.com/how_7664039_sync-iphone-contacts-using-bluetooth.html. Ale nestudoval jsem to.

Soubory? Ty sdílím přes Dropbox nebo Google docs. Diskety, CDčka a flashky jsem už přestal používat. Je třeba se posunou do 21. století :-)

Ptal jsem se jak to děláte na linuxu. Tady si iTunes nepustím ani kdybych chtěl. :)

Dropbox a podobné služby se dají jistě využít, ale ne vždy je to pohodlné, rychlé a možné...

Jo a můj příspěvek nesrovnával s Androidem, ten vůbec neznám. Jen jsem popsal svoje problémy iOS ve spojení s linuxem...

Smokie

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #34 kdy: 18. 02. 2012, 17:22:03 »
Jak synchronizujete iOS s desktopem?
Jak dostanu kontakty do iOS (chtěl jsem si přes bluetooth naposílat kontakty z telefonu, ale iOS to neumí). Jak dostanu do iOS hudbu bez iTunes? Jak dostanu do iOS soubory, které mi dává někdo na flashce? Nevím jak je tohle na Androidu, žádný nemám, jen se ptám jak tyhle běžné potřeby řešíte...

Já synchronizuju přes iTunes. Podobně jako v době Nokie s Nokia PC Suite. Synchronizovat lze ale i jinak. Např. Google Sync nebo http://www.ehow.com/how_7664039_sync-iphone-contacts-using-bluetooth.html. Ale nestudoval jsem to.

Soubory? Ty sdílím přes Dropbox nebo Google docs. Diskety, CDčka a flashky jsem už přestal používat. Je třeba se posunou do 21. století :-)

Pokud ale nechcete z jakéhokoli důvodu používat iTunes a aplikace, které ho využívají, tak můžete používat aplikace, které iTunes nevyužívají. Výběr bude ale trochu omezený. Většina nemá s používáním iTunes problém.

Je to podobné, jako bych chtěl jednoduchou management aplikaci pro Android. Neexistuje. Každý má něco.
Nepripada mi moderne (a teda hodne 21. storocia) cakat hoc aj hodinu pri pomalom pripojeni kym si velky subor z flashky dam do dropboxu a kym mi ho telefon z neho zase stiahne.  :)


Re:Android vs. iOS
« Odpověď #35 kdy: 18. 02. 2012, 17:56:57 »
Jak synchronizujete iOS s desktopem?
Jak dostanu kontakty do iOS (chtěl jsem si přes bluetooth naposílat kontakty z telefonu, ale iOS to neumí). Jak dostanu do iOS hudbu bez iTunes? Jak dostanu do iOS soubory, které mi dává někdo na flashce? Nevím jak je tohle na Androidu, žádný nemám, jen se ptám jak tyhle běžné potřeby řešíte...

Já synchronizuju přes iTunes. Podobně jako v době Nokie s Nokia PC Suite. Synchronizovat lze ale i jinak. Např. Google Sync nebo http://www.ehow.com/how_7664039_sync-iphone-contacts-using-bluetooth.html. Ale nestudoval jsem to.

Soubory? Ty sdílím přes Dropbox nebo Google docs. Diskety, CDčka a flashky jsem už přestal používat. Je třeba se posunou do 21. století :-)

Pokud ale nechcete z jakéhokoli důvodu používat iTunes a aplikace, které ho využívají, tak můžete používat aplikace, které iTunes nevyužívají. Výběr bude ale trochu omezený. Většina nemá s používáním iTunes problém.

Je to podobné, jako bych chtěl jednoduchou management aplikaci pro Android. Neexistuje. Každý má něco.
Nepripada mi moderne (a teda hodne 21. storocia) cakat hoc aj hodinu pri pomalom pripojeni kym si velky subor z flashky dam do dropboxu a kym mi ho telefon z neho zase stiahne.  :)
Lebo nemáš pripojenie z 21. storočia. Welcome to Slovakia.

martin

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #36 kdy: 18. 02. 2012, 18:18:35 »
Ptal jsem se jak to děláte na linuxu. Tady si iTunes nepustím ani kdybych chtěl. :)

Ani přes wine? Čím dál víc populární je seamless|koherentní virtualizace na desktopu, kdy ani nepoznáte, že pouštíte virtualizovanou aplikaci....

Citace
Dropbox a podobné služby se dají jistě využít, ale ne vždy je to pohodlné, rychlé a možné...

Jo a můj příspěvek nesrovnával s Androidem, ten vůbec neznám. Jen jsem popsal svoje problémy iOS ve spojení s linuxem...

Můžete zkusit http://www.linuxuser.co.uk/tutorials/how-to-sync-your-ipad-with-linux/ a podobné návody.

Pořád se dá ten iPad prodat a koupit něco s Androidem. Ale jak tam funguje synchronizace s Linuxem nevím, protože třeba maily, kalendář nebo kontakty jsou aplikačně závislé a v linuxu obecně není na to jedna aplikace. Pokud nepoužíváte gnome, tak nevím, jestli si pomůžete. Netuším, jestli vůbec něco dokáže synchronizovat adresář v Androidu s tím co jsem kdysi používal v muttu. Pro tak variabilní platformu je problém vyvíjet univerzální řešení. Jestli to je rozumně možné ve vašem případě záleží, co za aplikace a služby v linuxu používáte.

Smokie

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #37 kdy: 18. 02. 2012, 18:34:10 »
Jak synchronizujete iOS s desktopem?
Jak dostanu kontakty do iOS (chtěl jsem si přes bluetooth naposílat kontakty z telefonu, ale iOS to neumí). Jak dostanu do iOS hudbu bez iTunes? Jak dostanu do iOS soubory, které mi dává někdo na flashce? Nevím jak je tohle na Androidu, žádný nemám, jen se ptám jak tyhle běžné potřeby řešíte...

Já synchronizuju přes iTunes. Podobně jako v době Nokie s Nokia PC Suite. Synchronizovat lze ale i jinak. Např. Google Sync nebo http://www.ehow.com/how_7664039_sync-iphone-contacts-using-bluetooth.html. Ale nestudoval jsem to.

Soubory? Ty sdílím přes Dropbox nebo Google docs. Diskety, CDčka a flashky jsem už přestal používat. Je třeba se posunou do 21. století :-)

Pokud ale nechcete z jakéhokoli důvodu používat iTunes a aplikace, které ho využívají, tak můžete používat aplikace, které iTunes nevyužívají. Výběr bude ale trochu omezený. Většina nemá s používáním iTunes problém.

Je to podobné, jako bych chtěl jednoduchou management aplikaci pro Android. Neexistuje. Každý má něco.
Nepripada mi moderne (a teda hodne 21. storocia) cakat hoc aj hodinu pri pomalom pripojeni kym si velky subor z flashky dam do dropboxu a kym mi ho telefon z neho zase stiahne.  :)
Lebo nemáš pripojenie z 21. storočia. Welcome to Slovakia.
Ukaz mi mobilny internet, ktory je podla teba z 21. storocia. Sa zasmejem. ;D

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #38 kdy: 18. 02. 2012, 18:48:43 »
Jak synchronizujete iOS s desktopem?
Jak dostanu kontakty do iOS (chtěl jsem si přes bluetooth naposílat kontakty z telefonu, ale iOS to neumí). Jak dostanu do iOS hudbu bez iTunes? Jak dostanu do iOS soubory, které mi dává někdo na flashce? Nevím jak je tohle na Androidu, žádný nemám, jen se ptám jak tyhle běžné potřeby řešíte...
A na normálnej rozumej 3G sieti je problém dačo väčšie stiahnuť? Skôr je tam FUP.

Já synchronizuju přes iTunes. Podobně jako v době Nokie s Nokia PC Suite. Synchronizovat lze ale i jinak. Např. Google Sync nebo http://www.ehow.com/how_7664039_sync-iphone-contacts-using-bluetooth.html. Ale nestudoval jsem to.

Soubory? Ty sdílím přes Dropbox nebo Google docs. Diskety, CDčka a flashky jsem už přestal používat. Je třeba se posunou do 21. století :-)

Pokud ale nechcete z jakéhokoli důvodu používat iTunes a aplikace, které ho využívají, tak můžete používat aplikace, které iTunes nevyužívají. Výběr bude ale trochu omezený. Většina nemá s používáním iTunes problém.

Je to podobné, jako bych chtěl jednoduchou management aplikaci pro Android. Neexistuje. Každý má něco.
Nepripada mi moderne (a teda hodne 21. storocia) cakat hoc aj hodinu pri pomalom pripojeni kym si velky subor z flashky dam do dropboxu a kym mi ho telefon z neho zase stiahne.  :)
Lebo nemáš pripojenie z 21. storočia. Welcome to Slovakia.
Ukaz mi mobilny internet, ktory je podla teba z 21. storocia. Sa zasmejem. ;D

Merkel

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #39 kdy: 15. 07. 2012, 01:07:16 »
Zdravím, píšu sice trochu později, ale rád bych se zapojil do diskuze se svými zkušenostmi. Měl jsem asi půl roku poslední model od Sony Ericsonu a to xperia ray, telefon byl celkem slušně zpracovaný a operační systém fungoval velice slušně vzhledem k tomu, že to byl můj první smartphone. Po čase používání i přesto, že nejsem antitalent a telefony jsou moje hobby mi přišel android docela pomalý, relativně dlouho trvalo než se mi spustila aplikace, prostředí bylo od výroby zamořeno spoustou aplikací, které jsem nepoužíval a nechtěl v telefonu a nebylo možné je nijak vymazat - například facebook. Potom jsem si říkal, že jsem od telefonu přece jen čekal trochu více i když to byla střední vrstva tehdejší nabídky. Důvod nespokojenosti se systémem nebyl jen díky výše uvedeným vadám, ale taky mě zklamal pomalý prohlížeč netu, který se strašně pral s objemnějšími soubory na internetu, občas se sekal. Takže jsem si řekl, že je načase trošku zainvestovat a koupit lepší telefon. V nabídce byl Apple Iphone 4S, Samsung Galaxy SII a HTC Sensation XE.
Pro mě bylo důležité aby telefon vydržel po systémové i hardwarové složce, měl kvalitní a jemný displej, hezky vypadal a měl rychlé a snadné prostředí. Nakonec vyhrál Apple a po vybalení z krabice mě naprosto ohromil zpracováním, jednoduchostí a rychlostí operačního systému, chvilku jsem si sice zvykal na odlišnosti od androidu, všechny ty věci na I, ale bylo to intuitivní a poměrné rychlo se to dalo naučit, pak ovšem přišlo i pár negativ, hele kolega mi nepošle přes bluetooh obrázek, na netu se skoro nedá nic stáhnout i když net šlapal na mobilu lépe než mém notebooku  :D

Takže když to uzavřu, to co jsem od telefonu chtěl se mi naprosto splnilo, rychlý operační systém bez chyb, bez zbytečných programů, jednoduché ovládání a příjemné zpracování, velká spokojenost i když i negativa se najdou v uzavřenosti až křečovitém skoro. Takže komu nevadí, že si s kámošem nepošle přes bluetooh písničku a nebo si nepřehází vše myslitelné v telefonu podle i sebe a někdy to je fakt umění se v tom hrabat, tak vřele doporučuji Apple, tím fakt nic nezkazíte, ovšem pokud jste vrtáci a nedělá vám potíže se stále vrtat v operačním systému a něco ladit, tak rozhodně andriod, je to skoro jak windows a ios v pc, windows má každý a funguje na něm většina dostupných věcí, ale dýl jak rok bez přeinstalování to nevydrží v pohodě behat, komu to vadí to furt přeinstalovávat jako mě, doporučuji Apple i jako pc.

Obě platformy jsou velice povedené i přesto, že Andriod to má těžký, jelikož to dělá pro mnoho značek a typů telefonů, záleží pak na každém, jestli se v tom chce hrabat, nebo jen používat co už je pevně dané a osvědčené.

StealthER

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #40 kdy: 15. 07. 2012, 19:32:12 »
Pokiaľ máš veľa peňazí a chceš systém nastavený s konkrétnym prehliadačom a podobne a chceš platiť za každú blbú aplikáciu --> Apple. Pokiaľ chceš telefón spľahlivý s kopou výhod, chceš naňom rozbehať linux, linuxácke príkazy, developovať si vlastné apps alebo mať proste jednoduchý user friendly a však veľmi dobrý systém ---> android. Ty si mal problém s Ace a to bude najskôr tým že si ho mal k niakemu paušálu alebo podobne a vtedy dávajú upravenú stock rom s logami operátora zhoršia v nej všetko aj to čo sa nedá a potom ti akurát telefón furt mrzne potrebuje reštart a podobne OR máš niaku custom rom ktorú chalani z XDA ešte nedotiahli dokonca a má niake muchy. Ale napríklad MIUI na Galaxy S-ku behá jak švajčiarske hodinky ;) Alebo aj Slim rom ... :) Nemám nič proti vám z applu ale aj zaujatí iphoňáci po dotknutí sa telefónu s androidom pochopili že kúpa Iphonu bola jednou z veľkých chýb ... avšak keď niekto vidí android na niakom šmejde či už HW alebo aj zo zabugovanou romkou tak si pomyslí svoje ... To isté aj u iphonu ak ho niekto uvidí vtedy ak práve laguje pomyslí si že iOS taký je ....

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #41 kdy: 15. 07. 2012, 20:11:29 »
Proč bys měl na iOS platit za každou blbou aplikaci? Na App Store je spousta aplikací zdarma.

Merkel

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #42 kdy: 15. 07. 2012, 23:36:28 »
Kolego musím tě trochu poupravit, Iphone už nějaký ten pátek mám, samozdřejmě né zas tak dlouho jako ostatní a když chci aplikaci jakoukoliv tak je jak zadarmo, tak placená, pochopitelně ta zadarmo není tak dobrá jak placená, ale o tolik horší zase není, spíš jen o grafiku aplikace než o její použitelnost, takže pokud si nikdy neměl v ruce Iphone, nechápu proč ho krituzuješ?

Já ho zkusil jako jednu možnou volbu a opravdu ten operační systém a telefon naprosto splňuje to co jsem od něj chtěl a ještě mě v mnohém hlavně příjemně občas i trochu nepříjemně překvapil, ale hodnotil bych koupi i když počítám cenu na 95%.

Měl jsem samozdřejmě možnost osahat si androidová zařízení a nemám proti nim vysloveně zlého slova, jen mi to prostě nesedí to prostředí, nejsem takovej hračička abych se v tom vrtal a furt někde scháněl něco aby to dělalo co od toho chci, prostě mě to nebaví, chci telefon kde si stáhnu aplikaci, která mi hned maká a dál to nemusím řešit a přesně to je Iphone, spoustu lidem nevyhovuje cena, nebo prostředí, fajn já to nikomu nenutím, jen říkám jaký to má výhody, které mě osobně se na tom líbí, to je vše a nepotřebuji u toho psát nějaké nepravdy, které si na kolenu vymyslím, abych nutně pošpinil ten druhý systém - nelogické.

Přesně to vystihl pan Krčmář
« Odpověď #43 kdy: 16. 07. 2012, 01:17:01 »
Zkušenost mého kolegy s tabletem:
Na "dobré rady", jak je ten iPad user-frendly, jím nahradil tablet od Samsungu. Brzy zjistil, že si neumí ani stáhnout soubor z ulož.to. Já jsem se mu na to kouknul a po hodině googlení zjistil, že to sice jde, ale "dře to". Rozhodně to není nic pro normálního uživatele, ten to nikdy nezvládne!!! Ať jen pěkně zůstane u iTunes a solí penízky Applu.
LIDI, NEBUĎTE OVCE MAMUTÍCH FIREM!
JE KRÁSNÉ BÝT VLASTNÍM PÁNEM!
ZLATÁ OTEVŘENOST ANDROIDU!

feshimon

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #44 kdy: 16. 07. 2012, 07:54:37 »
kludne sa hadajte, moje skusenosti
2 roky iphone3gs
2 roky android (htc desire hd a teraz htc evo3d)

Iphone ma na zaciatku ocaril, ale potom mi zacali vadit tie drobne veci s ktorymi som kazdy den stretaval. Napr: synchronizovat hudbu cez itunes 2 pc (praca, doma) je celkom problem. Vypnut animacie sa mi nepodarilo. Vtedy este neboli ine prehliadace ako safari. Ked som chcel daku aplikaciu na nieco tak skoro vzdy bola platena (ssh, rdp,..)

Android ti ponuka viac moznosti a ty si mozes vybrat. Co sa mi paci, htc lockscreen je podstatne lepsi ako ios, "obrazovky" viac konfigurovatelne (widgety), notifikacie su tiez velmi dobra vec. Teraz aktualizaciou na android 4.0.3 sa z evo 3d stal este lepsi telefon (rychlejsi, lepsie aplikacie).

Mal som v ruke aj samsung (galaxy II, ace) a sony ericson (ray), ale ich prostredie mi prijde podstatne horsie ako to co ponuka htc: vynikajuco prepojene kontakty, velmi dobra klavesnica, integracia s facebookom a twitterom a cele je to zjednotene. Na Desire HD som mal aj cyanogenmod (tiez dobry, chybali mi ale moznosti htc) a miui (to uz bolo skoro ako ios).

Mne, technickemu orientovanemu pouzivatelovi viac vyhovuje android. Ios je skor pre bezneho konzumenta, ktory si necha nadiktovat ako veci robit (na vecne casy a nikdy inak :)).