Android vs. iOS

Lol Phirae

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #15 kdy: 17. 02. 2012, 12:43:29 »
A ty jsi blb. Myslis ze to tam nemam? Myslis, ze je normalni rootovat telefon kvuli takovy ptakovine?

Tak co hekáš, že máš málo místa? Jinak nikdo tě nenutí telefon rootovat, můžeš si stěžovat u autora aplikace, že nepodporuje nativní metodu instalace na SD kartu, která je v Androidu. (Že samotná ta metoda je padlá na hlavu, protože vytvářet pro každou aplikaci extra mountpoint jen kvůli tomu, abychom to mohli cpát na FAT32 a nemusela se partitionovat karta, je věc jiná. )

Nemyslis, ze tim se z toho androidiho trumfu vymenych pametovek stava jenom prazdny pojem?

Ani ne. Málo platné, do leštěného prdu od Applu si prostě žádnou kartu nedáš, ani kdyby ses na hlavu postavil.


Nomen

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #16 kdy: 17. 02. 2012, 12:46:30 »
  • Pada kdyz nevypnu wifi a vylezu z jejiho signalu
  • Pomerne dost casto se zasekne pri prichozim hovoru, tak, ze zvoni, ale nejde zvednout

Takovýto problém jsem nepotkal ani u sebe, ani si na něj nestěžuje žádný z uživatelů Androidu v okolí (ZTE, 2× LG, 2× Samsung, HTC a Vodafone 845). Takže tipuji spíš vadu kusu.

  • Moznost aktualizace se limitne blizi nule

Záleží na výrobci a konkrétním modelu. Ale ano, tady mají výrobci ještě velké rezervy.

  • Sice si do nej muzu nacpat pametovku, ale na co mi to je, kdyz se vetsina aplikaci stejnak z casti instaluje do interni pameti ktera je proklate mala a velmi zahy dojde

Stačí dostatečně aktuální verze Androidu. Sice i pak jsou určitá omezení, ale většina aplikací přesunout jde.

  • Frekvence padu jednotlivejch aplikaci je podstatne vyssi, nez v pripade ios

Pády aplikace jsem zatím potkal jenom a pouze u YouTube. A to rozhodně není klíčová aplikace.

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #17 kdy: 17. 02. 2012, 12:57:58 »
Divné, že mne všetko ide 8)

Lol Phirae

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #18 kdy: 17. 02. 2012, 13:02:43 »
Taky jsem o vetšině problémů zmíněných v původním postu Vykooka v životě neslyšel. Pokud se toto dělo se "stock" ROMkou a ne s nějakou domršenou zblastleninou bůhví od koho, tak to je jednoznačně na reklamaci telefonu.

martin

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #19 kdy: 17. 02. 2012, 13:36:54 »
Filmy z uloz.to nahraji do iOS stejně jako do androidu tj. přetažením do kolonky. Mimochodem kvalita těch filmů .... to jste asi neviděl nic z iTunes store, že?

Opravdu už jsem vyrostl z věku, kdy mi stačila struktura adresářů. Nikdy více. Na to už nemám čas.

Můj názor. Ty věci které apple řeší má dotažené výrazně lépe. Například synchronizace dat (kontakty, maily, obrázky, hudbu apod.), AirPlay. AirPrint atd. Google nic podobného na takové úrovni nemá. Nepochybuji, že bude za čas mít. Ale zatím nemá. Je ale bohužel pravda, že bez MacOS to ztrácí část atraktivity.

Že si nemůžete dát 6 ikon do docku? To mi fakt žíly netrhá. A ačkoli jsem linux positive, tak s applíma řešeníma rapidně stoupne produktivita.


Re:Android vs. iOS
« Odpověď #20 kdy: 17. 02. 2012, 13:47:08 »
Filmy z uloz.to nahraji do iOS stejně jako do androidu tj. přetažením do kolonky. Mimochodem kvalita těch filmů .... to jste asi neviděl nic z iTunes store, že?

Opravdu už jsem vyrostl z věku, kdy mi stačila struktura adresářů. Nikdy více. Na to už nemám čas.

Můj názor. Ty věci které apple řeší má dotažené výrazně lépe. Například synchronizace dat (kontakty, maily, obrázky, hudbu apod.), AirPlay. AirPrint atd. Google nic podobného na takové úrovni nemá. Nepochybuji, že bude za čas mít. Ale zatím nemá. Je ale bohužel pravda, že bez MacOS to ztrácí část atraktivity.

Že si nemůžete dát 6 ikon do docku? To mi fakt žíly netrhá. A ačkoli jsem linux positive, tak s applíma řešeníma rapidně stoupne produktivita.
Ja len žasnem dnes. To čo ponúka apple sú fakt iba predražené šroty. Dobre je tu pár výnimiek ako magnetický konektor na macbooku, čo by mohlo byť všade. Pri apple šrote som bol rád, že sa mi podarilo nejako naspäť dostať kontakty zo zálohy bez zálohy celej. Teda bola tam nejaká marha a potreboval som kontakty z jednej zálohy (staršej) dostať do tej novšej. No to bolo srandy. Nebyť googlu tak sú tie kontakty v riti.

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #21 kdy: 17. 02. 2012, 14:44:42 »
No, tak se nám to zvrhlo ve hru na většího, jak jsem na začátku varoval. Ukončil bych to tím, že oba světy jsou srovnatelné, jen to dělají jinak. Pokud máte Mac OS X, je pro vás jednoznačně výhodnější iPhone. Pokud ale máte Linux, bude se vám lépe žít s Androidem.

A hlavně si přestaňte nadávat do blbců a lam a zkuste se bavit na úrovni.

ET

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #22 kdy: 17. 02. 2012, 15:32:00 »

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #23 kdy: 17. 02. 2012, 20:50:42 »
Stále platí pravidlo, že nejvíc chyb je mezi klávesnicí a židlí. Jinak souhlasím s Petrem, nemá žádný smysl si tu honit triko, kdo co ovládá a kdo co umí. Důležité bylo napsáno a zbytek je irelevantní.

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #24 kdy: 18. 02. 2012, 07:30:05 »
Já žádné iTunes-like třídění nepoužívám, mám prostě hudbu dobře popsanou v adresářích a jednoduše najdu, co kde je. Pokud to tak chci používat, iPhone mě nenechá. Není jiná cesta než přes iTunes a s mým adresářovým systémem se stane jedině to, že všechno bude „neznámý autor“ a „neznámé album“.

Tak to zas není takový problém, ne? Stačí změnit id tagy podle názvů adresářů (což je párřádkový skript) a iTunes to bude řadit stejně.

martin

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #25 kdy: 18. 02. 2012, 07:48:45 »
Já žádné iTunes-like třídění nepoužívám, mám prostě hudbu dobře popsanou v adresářích a jednoduše najdu, co kde je. Pokud to tak chci používat, iPhone mě nenechá. Není jiná cesta než přes iTunes a s mým adresářovým systémem se stane jedině to, že všechno bude „neznámý autor“ a „neznámé album“.

Tak to zas není takový problém, ne? Stačí změnit id tagy podle názvů adresářů (což je párřádkový skript) a iTunes to bude řadit stejně.

A nakonec lze třeba i implementovat systém symlinků v adresářové struktuře všemožných "dotazů" typu "dětské_písničky" nebo "pohádky" příp. "pohádky_od_wericha" atd. což zcela jistě zvládne i malé dítě, protože pokud ne, tak si nezaslouží takový důmyslný a naprosto dokonalý systém vůbec používat. ;-)


Machy

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #26 kdy: 18. 02. 2012, 08:18:58 »
Dotaz pro uživatele iOS zařízení a Linuxu (jsem přece na linux portálu :) ). Sám jsem se stal skoro náhodou majitelem iPadu2 a v kombinaci s linuxem to není nic moc. Je spousta věcí které to zařízení zcela zbytečně neumí. Výsledkem je, že ho používám jen jako čtečku internetu, eknih (stanza + calibre na desktopu) a prohlížeč fotek (aplikace Stash, která umí spustit na portu 8080 webovou galerii s možností nahrávání fotek na iOS zařízení). A teď ten dotaz. Jak sinchronizujete iOS s desktopem? Jak dostanu kontakty do iOS (chtěl jsem si přes bluetooth naposílat kontakty z telefonu, ale iOS to neumí). Jak dostanu do iOS hudbu bez iTunes? Jak dostanu do iOS soubory, které mi dává někdo na flashce? Nevím jak je tohle na Androidu, žádný nemám, jen se ptám jak tyhle běžné potřeby řešíte...

Ivan

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #27 kdy: 18. 02. 2012, 10:01:33 »
Tak to zas není takový problém, ne? Stačí změnit id tagy podle názvů adresářů (což je párřádkový skript) a iTunes to bude řadit stejně.
Jestli se nepletu, tak není potřeba nic psát, tohle umí standardně easytag. Vezme názvy adresářů i jednotlivých souborů a rozseká je do proměnných kterými pak dle libosti naplní itd3 tagy.

Bohužel je tu částečná nekompatibilita mezi různými verzemi id3, takže přestože budete mít id3 tagy v jednom přehrávači popsáno správně, tak v druhém to může být chybně. Týká se to například obrázků alb nebo když je na albu více umělců (typicky soundtracky).

ales

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #28 kdy: 18. 02. 2012, 11:40:23 »
nechce se mi cist celej flame, jestli nekoho duplikuju, tak pardon. jako jablickar od macos7.5 a 2 lety androidak rikam:
pokud clovek nechce bejt a nebo neni technicky ujetej, jednoznacna volba je apple.  vyrabet hw a zaroven os je zavidenihodnej benefit. do tydle sklatule patri aj blackbery.
naopak nerdovi doporucuju androida.

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #29 kdy: 18. 02. 2012, 13:05:35 »
nechce se mi cist celej flame, jestli nekoho duplikuju, tak pardon. jako jablickar od macos7.5 a 2 lety androidak rikam:
pokud clovek nechce bejt a nebo neni technicky ujetej, jednoznacna volba je apple.  vyrabet hw a zaroven os je zavidenihodnej benefit. do tydle sklatule patri aj blackbery.
naopak nerdovi doporucuju androida.
Teraz sa mi to len zdá alebo si nazval moju mamu a 1500 ďalších BFU nerdami?