Málo peněz od Freelancer.com

kt

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #15 kdy: 20. 02. 2012, 00:45:08 »
To musí byť nejaká chyba.
Jo, samozrejme ze to je moje chyba :)
A v cem to tedy bylo?


kt

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #16 kdy: 20. 02. 2012, 01:00:06 »
To musí byť nejaká chyba.
Jo, samozrejme ze to je moje chyba :)
A v cem to tedy bylo?
Uz to vidim, precetl jsem posledni dve reakce a tu zasadni jsem prehledl.

Jaromir Novak

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #17 kdy: 20. 02. 2012, 01:06:14 »
BTW: když už se tu nakouslo téma Freelancer.com: máte někdo zkušenost se sháněním dodavatelů přes tenhle web? Stojí to za to, nebo je lepší si to napsat sám nebo si najít někoho prověřeného z ČR? Zkoušeli jste někdo napsat třeba sadu testů a dát je jako zadání?

Ja bych se toho vubec nebal, je tam spousta hodne dobrych lidi. Hlavni je podle mit dobre a jasne zadani (klidne i vcetne testovaci sady) a pak to pujde samo. Vlastne nic neriskujes, zaplatis az jsi spokojeny a vse je podle tvych predstav. Pokud mas nejake sibenicni terminy, tak bych to asi nedaval nikomu kdo nema zadne, nebo ma spatne hodnoceni.

Osobne taky nebudu vybirat cash (jeste bych to musel danit :D), ale necham si taky neco udelat. Je tam fakt vse, a pokud se v tom clovek zorientuje, tak si najde hodne kvalitni lidi. Jasne, ze to nebude za cenu beznou v Indii, ale to je snad kazdemu jasne, ze za kvalitu se vyplati priplatit :)

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #18 kdy: 20. 02. 2012, 07:10:04 »
ja ziju v Belgii

Tak to jo, to jsem samozřejmě nemohl tušit :)

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #19 kdy: 20. 02. 2012, 07:56:16 »
Jen pro info, jeden nemec mi poslal nabidky ostatnich. Z 18 nabidek byly pouze dve pouzitelne. Zbytek da se rici spam, nepouzitelne blaboly, ktere snad ani nebyly anglicky. Ti "druzi" (indove, arabove, cinani atd. nerikam ze vsichni, nekteri jsou hodne dobri, ale to je asi jako vsude) podle me ani nevi o co v tom projektu jde.

Takze ja urcite nejdu pod cenu. Bud akceptuje moji cenu, nebo to kaslu, protoze mi to za to nestoji. Vicemene si vybiram specialky, na ktere se ti "druzi" nechytaji. Jsem zvedavy jak to pujde dal, ale zatim se mi tam libi :)

Muzu se zeptat, jak jsi na zacatku (tim myslim nez jsi si udelal renomé) ziskal prvni projekty? Platil si za zviraznene bidy? Posilas reference? Nebo neco jineho?
Kdyz clovek nema zadne hodnoceni, protoze je novy, tak podle me dost v tech desitkach ostatnich bidu/spamu docela zapadne.

To, ze delas "kvalitni praci" tam holt napise kazdy...
Diky za jakoukoliv radu.

ja ziju v Belgii

Tak to jo, to jsem samozřejmě nemohl tušit :)

Jo, to je mi jasny. V pohode :-)


trubicoid2

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #20 kdy: 20. 02. 2012, 10:54:45 »
Mimochodem, například ve Švýcarsku se taky prý plat developera pohybuje mezi CHF 29,026 - CHF 124,044*
(cca 50-200 tis. Kč měsíčně), jenže o tom jaksi nebyla řeč :)
* http://www.payscale.com/research/CH/Job=Software_Engineer_%2F_Developer_%2F_Programmer/Salary

nu akurat proste ve Svycarsku je vsechno drahy a kolem 36000 za rok je minimalni hruba mzda, to dostavaji prodavacky v supermarketu, jestli pracuji 100%

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #21 kdy: 20. 02. 2012, 15:00:21 »
Muj nejvetsi plat jako programator byl 8 700 CZK.

DarkKnight

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #22 kdy: 20. 02. 2012, 16:01:34 »
tak to moc dobry programator nebudes :) ono obecne neni problem za prumernou kodarinu mit 600/hod (samozrejme pokud tomu rozumis)

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #23 kdy: 20. 02. 2012, 22:45:23 »
nu akurat proste ve Svycarsku je vsechno drahy a kolem 36000 za rok je minimalni hruba mzda, to dostavaji prodavacky v supermarketu, jestli pracuji 100%

No právě - proto jsem takhle reagoval na Lenina, který Čechy ohromuje americkými platy...

PK

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #24 kdy: 03. 03. 2012, 22:34:26 »
Využíváte na získání zakázek například LinkedIN?
Toto by aj mna zaujimalo, lebo LinkedIn mi pripada skor ako burza zivotopisov, pripadne zaujmove tematicke fora, ale ako je to pri tych zakazkach? Da sa tam priamo uchadzat o konkretne zakazky?

Trident

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #25 kdy: 06. 03. 2012, 09:24:59 »
tak to moc dobry programator nebudes :) ono obecne neni problem za prumernou kodarinu mit 600/hod (samozrejme pokud tomu rozumis)
To mozna neni o tom dobry/spatny. Moje prvni kseftiky byly jeste min.
V cesku si krom Prahy a trochu Brna jinde nevrznes. Platy u nas na severozapade jsou 3x az 4x mensi nez v cajzlu. Za to za co tady delaji programatori, tak by prazak ani nevstal z postele.

Ado

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #26 kdy: 03. 05. 2016, 23:06:32 »
To musí byť nejaká chyba. Stojí za to hľadať si prácu takto? Jeden deň som to skúšal, ale všade dávali na zákazky ponuky indovia za také sumy, že by sa mi pre to neoplatilo ani naštartovať visualko.

A neni to jen o penezich. Je to i o deadlinech co oni nabizi... Ale princip je jednoduchy:

Ja: cas prace na projekt "X" = 1 den... pozadovana castka: hruba = "cista"*2 (kvuli danim) = npr. 600€

Indove:  cas prace na projekt "X" = 2 dny... ale, Indu to dela 5 za 10€/den a s danemi si nikdo hlavu nedela = vysledny cas na projekt = 0.5 dne, za castku 5 Indu * 5€/den = 25€ + marze npr 200% = 75€

vysledek: ja = 600€ a 1 den, Ind(ove) 75€ a 0.5 den...A o tom to je.
Kvuli tomuhle proste freelancer.com nema pro Evropana zadny smysl. Je proste nemozne se Indum/Cinanum/Malajcum atd. vyrovnat...

Na upwork.com zadavam dost vela roboty a vsetkych Indov ignorujem. Najviac sa mi osvedcili ukrajinci a bezne im platim 16-55 eur za hodinu. Uz od 20-30eur/hod su to namakani experti.

Takze ak je clovek dobry, indickej konkurencie sa bat nemusi a kludne si moze nahodit cenu 50eur/hod.

Lael.Ophir

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #27 kdy: 04. 05. 2016, 00:29:23 »
BTW: když už se tu nakouslo téma Freelancer.com: máte někdo zkušenost se sháněním dodavatelů přes tenhle web? Stojí to za to, nebo je lepší si to napsat sám nebo si najít někoho prověřeného z ČR? Zkoušeli jste někdo napsat třeba sadu testů a dát je jako zadání?

Pokud máte nárazově potřebu teď hned někoho najít, a úkol nevyžaduje dlouhou průpravu, tak je freelancer.com skvělá věc. Nejlevnější nabídky ale bývají často od lidí kteří nemají představu co se od nich čeká, takže to pak nedodají včas a v požadované kvalitě. Důležité je mít kvalitní zadání a kvalitní akceptační kritéria.

ptc

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #28 kdy: 04. 05. 2016, 07:18:46 »
Proc vytahujete vic jak 4 roky stara temata?

Duben 2012, tazatele uz to nejspis daaavno nezajima.

SB

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #29 kdy: 04. 05. 2016, 12:20:35 »
Diskuse neslouží jen tazateli a jen v době dotazu. Přemýšlejte trochu!