Málo peněz od Freelancer.com

Jaromir Novak

Málo peněz od Freelancer.com
« kdy: 12. 02. 2012, 11:14:29 »
Caute, netusite tady nahodou nekdo jak to funguje na freelancer.com? Vcera jsem tam poprve dokoncil zakazku za 100 EUR, dostal jsem jako bonus jeste 10 EUR za rychlou a kvalitni praci, dnes se tam prihlasim a vidim tam na ucte jenom 30 EUR  ;D Mi to prijde jako tezka zlodejina, at pocitam jak pocitam  8) Diky

« Poslední změna: 12. 02. 2012, 14:24:18 od Petr Krčmář »


Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Prace na freelancer.com
« Odpověď #1 kdy: 12. 02. 2012, 13:26:16 »
Divné... pokud čtu správně, nechal sis převést peníze z EUR na AUD, za což si strhli 70 EUR a stejně to nechali jako eura? To bych se asi ozval jim na podporu...

PetrUchytil

  • *
  • 15
  • IT Recruiter, Development&Management
    • Zobrazit profil
    • Petr Uchytil - LinkedIN profil
    • E-mail
Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #2 kdy: 16. 02. 2012, 16:09:56 »
Nevím, kde přesně je chyba.. ale je pravda, že na "freelancer" si stěžovalo několik mých kandidátů. Využíváte na získání zakázek například LinkedIN?
IT Recruiter v Reed, hledám Java (J2EE) vývojáře pro několik klientů (Praha, Brno) a PHP vývojáře do Brna. Kontakt a více informací na petr.uchytil@reedglobal.com a nebo LinkedIN.

Rado2

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #3 kdy: 16. 02. 2012, 18:31:31 »
To musí byť nejaká chyba. Stojí za to hľadať si prácu takto? Jeden deň som to skúšal, ale všade dávali na zákazky ponuky indovia za také sumy, že by sa mi pre to neoplatilo ani naštartovať visualko.

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #4 kdy: 17. 02. 2012, 13:37:27 »
To musí byť nejaká chyba. Stojí za to hľadať si prácu takto? Jeden deň som to skúšal, ale všade dávali na zákazky ponuky indovia za také sumy, že by sa mi pre to neoplatilo ani naštartovať visualko.

A neni to jen o penezich. Je to i o deadlinech co oni nabizi... Ale princip je jednoduchy:

Ja: cas prace na projekt "X" = 1 den... pozadovana castka: hruba = "cista"*2 (kvuli danim) = npr. 600€

Indove:  cas prace na projekt "X" = 2 dny... ale, Indu to dela 5 za 10€/den a s danemi si nikdo hlavu nedela = vysledny cas na projekt = 0.5 dne, za castku 5 Indu * 5€/den = 25€ + marze npr 200% = 75€

vysledek: ja = 600€ a 1 den, Ind(ove) 75€ a 0.5 den...A o tom to je.
Kvuli tomuhle proste freelancer.com nema pro Evropana zadny smysl. Je proste nemozne se Indum/Cinanum/Malajcum atd. vyrovnat...


Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #5 kdy: 17. 02. 2012, 21:22:53 »
keby si mi poslal svoje referencie mozno by som ti vedel dohodit nejaku pracu.

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #6 kdy: 18. 02. 2012, 07:16:23 »
vysledek: ja = 600€ a 1 den, Ind(ove) 75€ a 0.5 den...A o tom to je.
Kvuli tomuhle proste freelancer.com nema pro Evropana zadny smysl. Je proste nemozne se Indum/Cinanum/Malajcum atd. vyrovnat...

A tady ti někdo za kodéřinu dá těch tvých 150 tisíc čistýho měsíčně?

(Jako princip chápu, to je asi celkem jasný, že člověk nemůže cenou konkurovat Indům, ale ten tvůj výpočet mi přijde trochu přehnaný - co třeba těch 50% na daně a odvody? Vždyť živnostník u nás neplatí skoro nic)

Btw, je tomu tak u všech nabídek, nebo u trochu exotičtějších technologií má i našinec šanci? - Koukal jsem třeba na http://www.freelancer.com/projects/Erlang-Software-Architecture/ejabberd-xmpp-module-erlang.html - na první pohled práce tak na den, $200 není úplně zlý (pokud to tam teda nefunguje jak na Ebayi - že před koncem nabídka brutálně klesne)

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #7 kdy: 19. 02. 2012, 09:37:06 »
A tady ti někdo za kodéřinu dá těch tvých 150 tisíc čistýho měsíčně?
a)
Pokud je dobrej tak u nas by klidne 100k hrubyho mel. I kdyz muj standard splni mene nez 10 lidi z tohodle fora. Nebo pokud je to maniak co sice neni dobrej ale zase udela 5k radek mesicne ve velkym projektu.

b)
Visime tu jeste nekomu za praci? Ja tyhle drobny neresim, ale pripominam ze faktury v cestine vyhodnoti ucetni jako spam a stejne tak zahazuje faktury z kterych neni jasne za co jsou a jsou nadepsany stylem "IT konzultace", "Programovani", "Uprava programu" a podobne.

Franta

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #8 kdy: 19. 02. 2012, 13:59:15 »
BTW: když už se tu nakouslo téma Freelancer.com: máte někdo zkušenost se sháněním dodavatelů přes tenhle web? Stojí to za to, nebo je lepší si to napsat sám nebo si najít někoho prověřeného z ČR? Zkoušeli jste někdo napsat třeba sadu testů a dát je jako zadání?

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #9 kdy: 19. 02. 2012, 16:43:44 »
A tady ti někdo za kodéřinu dá těch tvých 150 tisíc čistýho měsíčně?
a)
Pokud je dobrej tak u nas by klidne 100k hrubyho mel.

Všiml jste si slov "tady" a "150 tisíc čistýho"?

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #10 kdy: 19. 02. 2012, 16:50:32 »
a) Pokud je dobrej tak u nas by klidne 100k hrubyho mel.

Mimochodem, například ve Švýcarsku se taky prý plat developera pohybuje mezi CHF 29,026 - CHF 124,044*
(cca 50-200 tis. Kč měsíčně), jenže o tom jaksi nebyla řeč :)


* http://www.payscale.com/research/CH/Job=Software_Engineer_%2F_Developer_%2F_Programmer/Salary

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #11 kdy: 19. 02. 2012, 21:37:56 »
vysledek: ja = 600€ a 1 den, Ind(ove) 75€ a 0.5 den...A o tom to je.
Kvuli tomuhle proste freelancer.com nema pro Evropana zadny smysl. Je proste nemozne se Indum/Cinanum/Malajcum atd. vyrovnat...

A tady ti někdo za kodéřinu dá těch tvých 150 tisíc čistýho měsíčně?

(Jako princip chápu, to je asi celkem jasný, že člověk nemůže cenou konkurovat Indům, ale ten tvůj výpočet mi přijde trochu přehnaný - co třeba těch 50% na daně a odvody? Vždyť živnostník u nás neplatí skoro nic)


a) Nemluvim jen o kodovani, ale i o analyze, a dalsi "neopici" praci...
b) 50% zdaneni ==> ja ziju v Belgii a tady je bohuzel freelancer danen na 50% + socialni pojisteni, takze jde zdaneni az do 70% :-(
c) 150k cisteho mesicne - nemuzes jen spocitat 300€ cisteho/den * 20 dni... Freelancer si neuctuje jako zamestnanec, protoze nevi, jestli bude tech 20 dni mesicne mit praci... A (viz bod 2) s zivotnimi naklady tady v Belgii se to proste neda prepocitavat na Kc. To bych potom musel rict, ze za jesle pro nasi dceru platim 12k mesicne... To me naucilo rychle prestat prepocitavat na Kc!!!

Jaromir Novak

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #12 kdy: 20. 02. 2012, 00:18:01 »
Nevím, kde přesně je chyba.. ale je pravda, že na "freelancer" si stěžovalo několik mých kandidátů. Využíváte na získání zakázek například LinkedIN?

Jo tak jsem to resil na helpdesku(mimochodem vyborny) a na vine je to jejich webove rozhrani a moje blbost samozrejme. Tech 80 AUD to je 10% poplatek z jineho projektu, ktery jsem ziskal pred tim, nez jsem si tam neco vydelal a strhnuli mi to az nyni. Jde to dobre videt, kdyz se zmeni mena ve vypisu z EUR na AUD ve kterem je ten projekt (standardne tam je ucet v EUR/USD/AUD) a takto blbe se to proste prolina mezi tim eurovym. Takze je vsechno vpohode, musim si sypat popel na hlavu.

Jaromir Novak

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #13 kdy: 20. 02. 2012, 00:27:16 »
To musí byť nejaká chyba.

Jo, samozrejme ze to je moje chyba :)

Stojí za to hľadať si prácu takto? Jeden deň som to skúšal, ale všade dávali na zákazky ponuky indovia za také sumy, že by sa mi pre to neoplatilo ani naštartovať visualko.

Plati, takze mi to za to stoji :) Nechci tady byt za Lenina, ale proste pokud clovek umi, tak nemaji indove a ostatni zadnou sanci.

Jaromir Novak

Re:Málo peněz od Freelancer.com
« Odpověď #14 kdy: 20. 02. 2012, 00:43:08 »
vysledek: ja = 600€ a 1 den, Ind(ove) 75€ a 0.5 den...A o tom to je.
Kvuli tomuhle proste freelancer.com nema pro Evropana zadny smysl. Je proste nemozne se Indum/Cinanum/Malajcum atd. vyrovnat...

Jen pro info, jeden nemec mi poslal nabidky ostatnich. Z 18 nabidek byly pouze dve pouzitelne. Zbytek da se rici spam, nepouzitelne blaboly, ktere snad ani nebyly anglicky. Ti "druzi" (indove, arabove, cinani atd. nerikam ze vsichni, nekteri jsou hodne dobri, ale to je asi jako vsude) podle me ani nevi o co v tom projektu jde.

Takze ja urcite nejdu pod cenu. Bud akceptuje moji cenu, nebo to kaslu, protoze mi to za to nestoji. Vicemene si vybiram specialky, na ktere se ti "druzi" nechytaji. Jsem zvedavy jak to pujde dal, ale zatim se mi tam libi :)