VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika

zdenekT

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #90 kdy: 15. 02. 2012, 21:13:13 »
Když už se tady porovnávají školy nevíte jak to je z informatikou  na Matfyzu?
Osobně dokončuji magistra na VUT FIT a rozhodě znám mnoho skvělých informatiků z této školy.
Už třeba méně, ale pořád dost, takových z MU FI. Hlavních jejich problém vidím v tom, že znají mnoho teorie, ale když přijde na lámaní chleba není pro ně úplně lehké spojit více teoretických věcí dohromady a aplikovat je v praxi.

Ale rozhodně neznám nikoho z Matfyzu.

Potom nechápu takové články jako toto:
Suverénním vítězem pro studium informatiky je pražský "Matfyz".
Takové fóry mě vždycky pobaví. Nebo se pletu?


Jan Pechanec

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #91 kdy: 15. 02. 2012, 22:22:22 »
No, podle stejne logiky bych mohl dojit k zaveru, ze kdyz jako matfyzak neznam nikoho z brnenskych informatickych fakult, je caste oznaceni jejich dobrych kvalit jenom "for". Pokud studujes v Brne, asi znas spis lidi z Brna, to se da predpokladat. Ja urcite znam dost schopnych lidi, co brnenske fakulty vystudovali, pouze to o nich nevim, protoze to neni vec, kterou bychom v beznem pracovnim styku resili. Nas vyvojare vic zajima, co kdo umi.

H.

zdenekT

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #92 kdy: 16. 02. 2012, 08:20:07 »
To je samozřejmé, že nebudu znát moc Pražáků.
Ale chodím často na nějaké workshopy, přednášky, konference, čtu vývojářské blogy, specializované vývojářské stránky  a všímám si kdo za onou práci stojí. Možná zde by se nějaký Matfyzák objevit měl, když je to tak jasná volba.
Ale i tak se právě spíš ptám já Vás zdali znáte nějaké takové šikovné kamarády?
Hlavně narážím na absurdity těch novinových článků, které srovnávají školy, pletou tak nerozhodné studenty a ne právem zvýhodňují některé školy.

Wily

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #93 kdy: 16. 02. 2012, 09:39:21 »
Proč si pořád něchce někdo uvědomit to, že FIT neni škola pro každýho? V Praze ani VUT FIT neznají, když jsem to řikal v práci, tak se ptali, jestli myslím ČVUT FIT  :D

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #94 kdy: 16. 02. 2012, 11:33:31 »
Potom nechápu takové články jako toto:
Suverénním vítězem pro studium informatiky je pražský "Matfyz".
Takové fóry mě vždycky pobaví. Nebo se pletu?

Nějak zapomněli na MU? Nebo jim nestála ani za zmínku? Nebo...???


Student

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #95 kdy: 16. 02. 2012, 13:23:41 »
Nějak zapomněli na MU? Nebo jim nestála ani za zmínku? Nebo...???
Nezapomneli. Pred nejakou dobou jsem cetl korespondenci mezi FI MU a nejakym portalem, mozna primo timto... FI MU se nechtela zucastnovat, protoze hodnoceni probiha podle nesmyslnych kriterii.

Wily: Ne, ze by neznali v Praze FIT VUT, ale spise nechteji znat. Pravdepodobne je stve, ze je FIT VUT lepsi nez FEL CVUT i FIT CVUT co se IT tyce.

zdenekT: O kvalite matfyzaku bych nepochyboval :). Je to zaruka kvality - nejde ani tak o prakticke znalosti a zkusenosti jako o zpusob mysleni a schopnost resit slozite problemy. Obdobne je na tom FI MU.

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #96 kdy: 16. 02. 2012, 13:33:50 »
Nezapomneli. Pred nejakou dobou jsem cetl korespondenci mezi FI MU a nejakym portalem, mozna primo timto... FI MU se nechtela zucastnovat, protoze hodnoceni probiha podle nesmyslnych kriterii.

No tak to měli do článku jednou větou napsat: MU se nechtěla posouzení zúčastnit. Tvářit se, jakože žádná MU vůbec neexistuje je hodno tak možná Blesku... (zřejmě k téhle úrovni HN míří?)

zdenekT

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #97 kdy: 16. 02. 2012, 13:36:41 »
V Praze ani VUT FIT neznají, když jsem to řikal v práci, tak se ptali, jestli myslím ČVUT FIT  :D

Tak to nevím zdali jsi to myslel dobře nebo správně.
Každopádně obecně Pražáci neví nebo nechtějí vědět, že existuje taky něco jiného než Praha.

zdenekT

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #98 kdy: 16. 02. 2012, 13:39:17 »
Tak to nevím zdali jsi to myslel dobře nebo *správně.

* špatně. Jsem myslel.

Ajťák

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #99 kdy: 16. 02. 2012, 18:45:24 »
NIKITIE: jsem přímo studentem oboru AI na VŠB, ICQ (tři nula šest - čtyři sedm pět - čtyři šest osm) - to aby ses nenudila  ;D
Ozvi se mi, odpovím ti na vše, co budeš chtít vědět. Tady nemá smysl veřejně debatovat.  ;)

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #100 kdy: 16. 02. 2012, 18:56:35 »
Jestli bych se mohl přidat do konverzace, která se úplně odvedla od tématu: Jaký obor by byl teda lepší podle vás, Aplikovaná informatiky nebo Systémové inženýrství a informatika? Podávám přihlášku a nevím, který z oborů dát jako přednější. Podávám také přihlášku na Manažerskou informatiku na VUT Brno.

k

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #101 kdy: 16. 02. 2012, 21:12:29 »
363913083

Student

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #102 kdy: 17. 02. 2012, 08:52:39 »
chemo: FP VUT NEdoporucuji. IT se vyucuje na FIT VUT, ale FP rozhodne ne - FP Ti ani nic neda.

Flasi

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #103 kdy: 17. 02. 2012, 14:43:37 »
Jenom bych rád připomněl, že v zápalu toho, jestli nejlepší univerzity jsou klasické, technické, nebo smíšené, nebo makové jste zapomněli na jednu věc a zcela odbočili z cesty:
V Česku se chystá rozdělení univerzit na výzkumné a nevýzkumné a VŮBEC NIC nenasvědčuje tomu, že by "univerzity bez klasických oborů" měly být nějak znevýhodněny, že by se měly preferovat klasické univerzity.
Neexistuje argumentační spojka "většina nejlepších univerzit učí klasické obory" -> "v Česku budou preferovány pro přiznání toho statutu univerzity s klasickými obory".

To je moje hlavní myšlenka, zbytek příspěvku je jenom vata, kterou klidně ignorujte, nebo zflamujte, jak je libo.

Je velmi pravděpodobné, že se budou 3 hlavní kritéria
1) současná vědecká produkce
2) celková velikost školy
3) politika

A teď následují už jenom moje spekulace:

1) UK to má jisté
2) MU a ČVUT to mají velmi pravděpodobné, téměř jisté
A dál není jasné nic.
Další reální kandidáti jsou
-VUT Brno, UPOL Olomouc, sloučená Ostrava, ZČU Plzeň, TU Liberec, ČZU Praha, VŠE Praha, VŠCHT Praha, Mendlova U v Brně (jakou má zkratku?), JČU České Budějovice

Proklepneme si kandidáty:
VUT Brno - reálná šance, dobrá ve všech 3 kategoriích
UPOL Olomouc - reálná šance,vědecké výsledky nejsou špatné, ale škole škodí, že je malá (=> malá vědecká kvantita, kvalita se tudíž do žebříčků bude dostávat mnohem obtížněji). A také nelze čekat silnou politickou podporu (zvláště ve srovnání s Ostravou)
sloučená univerzita v Ostravě - reálná šance - věda slabá, ale škola bude velká a bude velmi silná politická podpora z celého severu Moravy (a Slezska).
ZČU Plzeň - malá šance. Univerzita je silně nevyrovnaná, další vady nemá cenu zmiňovat.
TU Liberec - malá šance. Občas zajímavé vědecké výsledky, ale škola je malá a taktéž nelze očekávat silnou politickou podporu.
ČZU Praha - malá šance - na to, jak je příliš oborově zaměřená není žádná vědecká hvězda.
VŠE Praha - malá šance - o vědě nemá cenu mluvit, ale lze čekat politickou podporu
VŠCHT Praha - malá šance, ale černý kůň. Vynikající vědecké výsledky. Bohužel - škola je příliš malá a politická podpora se čekat nedá.
Mendlova U Brno - malá šance - platí totéž, co pro ČZU Praha.
JČU České Budějovice - velmi malá šance - malá a vědecky nevyrovnaná škola v politickém zapadákově

Zlín je něco jako jako JČU, ale ještě horší. UJEP Ústí je něco jako JČU - akorát menší politický zapadákov, ale chybí ty světlé vědecké chvilky aspoň jedné fakulty. Pardubice jsou něco jako Zlín.

Tož tak :-)

Student

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #104 kdy: 17. 02. 2012, 16:06:23 »
Ad. vyzkumne skoly... Rekl bych, ze to bude takto:
1) UK a MU to maji jiste
2) CVUT a VUT to maji temer jiste
3) zbytek seznamu.