Anketa

Aplikace na dohledání ztraceného Androida

Vůbec o tom ani neuvažuju
16 (21.9%)
Přemýšlím, že nainstaluju
25 (34.2%)
Mám (a naštěstí jsem ji ještě nevyužil)
27 (37%)
Mám (a pomohla mi)
2 (2.7%)
Měl jsem a vůbec mi nepomohla
3 (4.1%)

Celkem hlasů: 73

Aplikace pro „dohledání“ Androida

Aplikace pro „dohledání“ Androida
« kdy: 10. 01. 2012, 14:55:00 »
Přemýšlím o instalaci aplikace pro dohledání/zablokování/zapnutí sebedestrukce ztraceného/kradeného telefonu s Andoridem.

Přes Svět Androida:
http://www.svetandroida.cz/android-lost-kdyz-ztratite-telefon-201108

jsem našel Android Lost:
https://market.android.com/details?id=com.androidlost

Vypadá to velice zajímavě, takže hodím pár otázek do plána:
1. Máte s tímto (případně i jiným) programem někdo nějaké zkušenosti?
2. Jak se "vyrovnat" s tím, že svěřuju taková práva ke svému mobilu "někam" na web?
« Poslední změna: 11. 01. 2012, 12:37:01 od Petr Krčmář »


MilanK

Re:Aplikace pro "dohledání" ztraceného Androida
« Odpověď #1 kdy: 10. 01. 2012, 15:58:28 »
Před nějakou dobou jsem něco podobného hledal, skončil jsem u "Prey" http://preyproject.com/

Důvodem mé volby bylo především to, že se jedná o open-source řešení a totéž existuje pro linux. Je možné využít Control Panel (ten není open source) provozovaný hlavními vývojáři, nadstandard je placený. Stejně tak je možné to provozovat odděleně (tj. mít vlastní server / control panel / cokoliv si naskriptujete).

Nevýhodou proti jiným komerčním systémům, že klient pro androida tuším ještě neumí aktivovat kameru a dělat screenshoty. Též si nejsem jist, zda zvládne vymazat zařízení. (Nicméně jej umí lokalizovat a uzamknout, aktivuje se SMS či automaticky při změně SIMky).

kleff

Re:Aplikace pro "dohledání" ztraceného Androida
« Odpověď #2 kdy: 10. 01. 2012, 17:31:23 »
Já mám nainstalovanou aplikaci Where is my droid, oproti jiným aplikacím nepotřebuje aktivní připojení k netu, telefon se dohledá posláním zvláštní sms a odpovědi přijdou opět přes sms. Další funkce mimo dohledání polohy nemám vyzkoušené a ani je moc nepotřebuju, protože v případě krádeže mi je jedno kde telefon skončí (beztak je už omlácený, jako každý můj mobil po půl roce :)
Dále jsem testoval aplikaci Lookout, ale ta mi nefungovala bez aktivního připojení k netu (vypínám abych šetřil baterku, net používám jen výjimečně), ale zase nabízí více funkcí (antivir a záloha kontaktů, dohledání mobilu přes web).
Vzhledem k tomu, že aplikací existuje spousty, tak není jednoduché něco vybrat a jsem zvědavý jestli tady někdo nahodí nějakou fakt dobrou.

jirka22

Re:Aplikace pro "dohledání" ztraceného Androida
« Odpověď #3 kdy: 10. 01. 2012, 18:24:31 »
Po krátkém hledání a srovnání jsem taky skončil u Android Lost. Mám telefon s rootem (ZTE Blade). Vyzkoušel jsem základní věci a zdá se, že vše funguje. Dokonce funguje ovládání přes SMS bránu Vodafonu, včetně zapnutí mobiních dat. Samozřejmě nečtu návody. Tak mi chvíli trvalo zjištění, že se (celkem logicky) musí nastavit povolená čísla pro SMS ovládání nebo PIN.

Ohledně svěření přístupu k mobilu "komusi" jsem taky nesvůj. Ale spousta aplikací má přístup ke všemu možnému (SMS, volání, úložiště, síť, mikrofon, foto ...). Kdyby si autoři aplikací nahrávali a fotili lidi a posílal si to k sobě na server, tak se o tom většina užifatelů vůbec nedozví.

Lol Phirae

Re:Aplikace pro "dohledání" ztraceného Androida
« Odpověď #4 kdy: 10. 01. 2012, 19:53:53 »
Cerberus. Úspěšně vyzkoušeno naostro.  8)


martens

Re:Aplikace pro "dohledání" ztraceného Androida
« Odpověď #5 kdy: 11. 01. 2012, 00:59:57 »
Mohu jen doporučit, vyzkoušeno a funguje - likalizuje mobil, posílá e-mailem data o používání mobilu, ovládáte na dálku mobil - lze jej kompletně bloknout, lze třeba na dálku spustit foťák a na mail vám přijde aktualni foto z místa, kde se mobil nachází ( buď z přední kamery nebo zadní - pokud není položený objektivem na stole. Tato app nejde z mobilu odstranit bez povolení na webu této app. Musíte se reg. na mailu u googlu a pak už jen stánhout app. do mobilu a přejít na jejich web a tam dokončit nastavení :) :) :)

Re:Aplikace pro "dohledání" ztraceného Androida
« Odpověď #6 kdy: 11. 01. 2012, 09:41:33 »
Mohu jen doporučit, vyzkoušeno a funguje - likalizuje mobil, posílá e-mailem data o používání mobilu, ovládáte na dálku mobil - lze jej kompletně bloknout, lze třeba na dálku spustit foťák a na mail vám přijde aktualni foto z místa, kde se mobil nachází ( buď z přední kamery nebo zadní - pokud není položený objektivem na stole. Tato app nejde z mobilu odstranit bez povolení na webu této app. Musíte se reg. na mailu u googlu a pak už jen stánhout app. do mobilu a přejít na jejich web a tam dokončit nastavení :) :) :)
Ehm, a o které aplikaci je teď řeč?
Padly tu už tři názvy ...

Re:Aplikace pro „dohledání“ Androida
« Odpověď #7 kdy: 12. 01. 2012, 12:26:53 »
Hm, čekal bych, že ti, kteří nějakou takovou aplikaci mají (podle hlasování 12), budou sdílnější...

BTW, nemohl by se trochu rozepsat nešťastník, který hlasoval pro "Měl jsem, ale nic nepomohlo to"?

Re:Aplikace pro „dohledání“ Androida
« Odpověď #8 kdy: 23. 01. 2012, 12:13:19 »
To je to opravdu tak nepodstatný problém?

Lol Phirae

Re:Aplikace pro „dohledání“ Androida
« Odpověď #9 kdy: 23. 01. 2012, 12:17:29 »
To je to opravdu tak nepodstatný problém?

To je opravdu takový problém ty aplikace vyzkoušet a vybrat si tu, která ti vyhovuje?

Re:Aplikace pro „dohledání“ Androida
« Odpověď #10 kdy: 23. 01. 2012, 12:24:34 »
A co je špatného na tom, když si člověk rád poslechne zkušenosti ostatních a eventuelně nechá rovnou poradit?
Už nemám tolik času, abych zkoušel všechno.

PS: kdo se nepoučí z chyb/zkušeností jiných, je ...
PPS: ale i tak děkuji za hodnotnou radu

Typhoon

Re:Aplikace pro „dohledání“ Androida
« Odpověď #11 kdy: 23. 01. 2012, 12:50:27 »
Jednoznačne Cerberus. Vyskúšané a šlape jak hodinky :)

Pierun2

Re:Aplikace pro „dohledání“ Androida
« Odpověď #12 kdy: 23. 01. 2012, 12:57:51 »
a nebude to tak trochu zbytečná práce. Já bych tedy jako první s nalezeným telefonem udělal to, že bych v nastavení telefonu zaklikl položku uvést do továrního nastavení. A myslím že formát by tam odtud vymazal úplně vše  :D

Waseq

Re:Aplikace pro „dohledání“ Androida
« Odpověď #13 kdy: 23. 01. 2012, 15:45:46 »
a nebude to tak trochu zbytečná práce. Já bych tedy jako první s nalezeným telefonem udělal to, že bych v nastavení telefonu zaklikl položku uvést do továrního nastavení. A myslím že formát by tam odtud vymazal úplně vše  :D

Jen pokud není zamčený na kód nebo jinak...

Lol Phirae

Re:Aplikace pro „dohledání“ Androida
« Odpověď #14 kdy: 23. 01. 2012, 15:49:27 »
a nebude to tak trochu zbytečná práce. Já bych tedy jako první s nalezeným telefonem udělal to, že bych v nastavení telefonu zaklikl položku uvést do továrního nastavení. A myslím že formát by tam odtud vymazal úplně vše  :D

Na rootnutém telefonu se toho při instalaci jako systémové aplikace zbavíš pouze přeflashováním ROM. Factory reset fakt nepomůže.