Jak se dostat z instalace XP?

albifrons

Jak se dostat z instalace XP?
« kdy: 02. 01. 2012, 21:22:49 »
Mám kuriozní problém  :o

Na notebooku premio jsem chtěl obnovit systém XP (XP fungovaly ale bylo podezření na poškození některých souború). Po spuštění instalačního CD, ale instalátor obnovu nenabídnul, pouze novou instalaci. Proto jsem instalaci ukončil klávesou F3. Jenže po restaru se opět objevila modrá obrazovka "Vítá vás instalační program..."  :(

Zkrátka nejsem schopen vrátit se do systému XP, po zapnutí notebooku opět najede instalační program....
Zkoušel jsem i fixboot a fixmbr z opravné konzoky, ale je to stále stejné.
Netušíte někdo co s tím??


Re:Jak se dostat z instalace XP?
« Odpověď #1 kdy: 02. 01. 2012, 22:33:15 »
Zmen cestu v boot.ini do povodneho windows adresara .....

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Jak se dostat z instalace XP?
« Odpověď #2 kdy: 03. 01. 2012, 09:10:46 »
Nicméně pokud instalačka nenabízí opravu, tak je něco se opravdu špatně - takovou situaci jsem zažil jen u silně poškozených systémů (pozor na to, že oprava se nabízí ve dvou místech, jen si bohužel nepamatuju, jestli správa diskových oddílů je první nebo druhé místo :D)

kosta

Re:Jak se dostat z instalace XP?
« Odpověď #3 kdy: 03. 01. 2012, 11:04:07 »
opravu taky nenabizi, kdyz nesedej verze nainstalovanyho sys. a inst. media

albifrons

Re:Jak se dostat z instalace XP?
« Odpověď #4 kdy: 03. 01. 2012, 14:40:41 »
Velmi děkuji všem za rady a před mkaluzou smekám klobouk. Opravdu to bylo tím boot.ini !!!
Po úpravě opět statrujou Win.XP.
Díky!


albifrons

Re:Jak se dostat z instalace XP?
« Odpověď #5 kdy: 03. 01. 2012, 15:06:05 »
Oprava systému asi nepůjde, opravdu nebudou sedět verze, teď to při spuštění instalace píše info:
".. v počítači je již nainstalována novější verze Windows"

Re:Jak se dostat z instalace XP?
« Odpověď #6 kdy: 04. 01. 2012, 20:01:33 »
No teraz by bolo vhodne si kompletne odzalohovat vsetko co povazujes za vhodne, vo funkcnom systeme si niecim ako aida/everest stiahni informacie o HW a poriadne otestuj disk, kedze mas podozrenie na poskodenie systemovych suborov z mne neznamej priciny nakoniec cista instalacia ....

albifrons

Re:Jak se dostat z instalace XP?
« Odpověď #7 kdy: 05. 01. 2012, 20:25:58 »
Nakonec jsem to vyřešil stažením nové instalačky Windows XP SP3, instalace dokonce nabídla inovaci systému a vzala i původní s/n.
Takže zatím vše běží bez chyb, ale vše ozálohovat a udělat novou instalaci by určitě bylo nejlepší. Zatím jsem se tomu chtěl vyhnout.
Notebook je příbuzného a nevím zda má ke všemu potřebné drivery.