LibreOffice tiskne víc kopií jednostranného dokumentu oboustranně

Právě mne zarazilo chování Writeru z balíku LibreOffice:

Potřeboval jsem vytisknout více kopií jednostranného dokumentu a tak jsem prostě jen v dialogu s volbami pro tisk zadal požadovaný počet kopií.
K mému zděšení to však bylo vytisknuto oboustranně (tj. nedostal jsem očekávaný počet kopií).

Je to normální?

PS: volba "Collate" na to nemá vliv (a ani bych to nečekal, pokud jsem ji pochopil správně)


Re:LibreOffice tiskne víc kopií jednostranného dokumentu oboustranně
« Odpověď #1 kdy: 02. 01. 2012, 18:10:52 »
Koukl bych se ještě do nastavení tiskárny jestli tam není zaškrtnuto oboustraně... jinak není to standardní chování OOO.

pepazdepa

Re:LibreOffice tiskne víc kopií jednostranného dokumentu oboustranně
« Odpověď #2 kdy: 02. 01. 2012, 18:20:47 »
Právě mne zarazilo chování Writeru z balíku LibreOffice:

Potřeboval jsem vytisknout více kopií jednostranného dokumentu a tak jsem prostě jen v dialogu s volbami pro tisk zadal požadovaný počet kopií.
K mému zděšení to však bylo vytisknuto oboustranně (tj. nedostal jsem očekávaný počet kopií).

Je to normální?

PS: volba "Collate" na to nemá vliv (a ani bych to nečekal, pokud jsem ji pochopil správně)

ja mel podobny problem, vice kopii oboustraneho dokumenta se vytisklo jako tak, ze nejdrive to tisklo prvni stranu na obe strany listu :) neprisel jsem na to proc.

Sten

Re:LibreOffice tiskne víc kopií jednostranného dokumentu oboustranně
« Odpověď #3 kdy: 02. 01. 2012, 23:24:45 »
Není to normální. Nicméně tisk více kopií nedělá Libre Office, ale tisková fronta, takže tipuji, že problém bude v tom, že tisk více kopií vývojář ovladače k tiskárně nikdy neotestoval, a jestli otestoval, tak neměl zapnutý duplex.

Re:LibreOffice tiskne víc kopií jednostranného dokumentu oboustranně
« Odpověď #4 kdy: 03. 01. 2012, 09:20:48 »
Koukl bych se ještě do nastavení tiskárny jestli tam není zaškrtnuto oboustraně... jinak není to standardní chování OOO.
???

I kdyby byl ve vlastnostech tisku nastaven tisk na všech šest stran papíru, tak se to vždycky týká jednoho dokumentu, ne?
A tisk více kopií podle mne znamená tisk více dokumentů.


Karel

Re:LibreOffice tiskne víc kopií jednostranného dokumentu oboustranně
« Odpověď #5 kdy: 03. 01. 2012, 11:53:00 »
Někde mezi LibreOffice a tiskárnou je prvek, který nepodporuje tisk více kopií. Ten předchozí to pak řeší tím, že dokument několikrát zopakuje, a řeší to špatně, protože to udělá v rámci jedné tiskové úlohy. Na tiskárnu tedy místo požadavku na tisk pěti kopií jednostránkového dokumentu dorazí požadavek na tisk jedné kopie pětistránkového dokumentu. A tomu odpovídá výsledek. Chce to podívat se na celý řetěz přes který u vás tisknete. V ideálním případě tisknete s pomocí ovladače rovnou na tiskárnu a pak by měl pomoci upgrade ovladače. Pokud ale tisknete na síťovou tiskárnu a jdete přes několik "krabiček" (alias HW print servery), pak to může být problém. Mně podobné problémy dělal wifi router s USB konektorem kam se dala připojit tiskárna. Jako wifi router to fungovalo dobře, ale jako tiskový server to mělo mouchy a nepomohl ani upgrade firmware.

Re:LibreOffice tiskne víc kopií jednostranného dokumentu oboustranně
« Odpověď #6 kdy: 04. 01. 2012, 11:17:42 »
Někde mezi LibreOffice a tiskárnou je prvek, který nepodporuje tisk více kopií. Ten předchozí to pak řeší tím, že dokument několikrát zopakuje, a řeší to špatně,...
Hm.
Asi nemusím dodávat, že tisk z widlí funguje korektně...

Alfonz

Re:LibreOffice tiskne víc kopií jednostranného dokumentu oboustranně
« Odpověď #7 kdy: 04. 01. 2012, 12:51:25 »
jen se zmíním o Libre Office...  jde o to, že v té tiskové části se v provádělo hodně změn po odtržení z OO a tak některé části moc dobře nefungují. nevím jestli je to nahlášené (je tam několik problémů, týká se to hlavně různých stylů stránek,oblastí a dalších speciálních věcí), doporučuji nejdříve zkusit z OO...

NA

Re:LibreOffice tiskne víc kopií jednostranného dokumentu oboustranně
« Odpověď #8 kdy: 05. 01. 2012, 08:49:59 »
Aktuálně by to mohl řešit export do PDF a následný tisk PDF.

Re:LibreOffice tiskne víc kopií jednostranného dokumentu oboustranně
« Odpověď #9 kdy: 05. 01. 2012, 17:10:53 »
jen se zmíním o Libre Office...  jde o to, že v té tiskové části se v provádělo hodně změn po odtržení z OO a tak některé části moc dobře nefungují. nevím jestli je to nahlášené (je tam několik problémů, týká se to hlavně různých stylů stránek,oblastí a dalších speciálních věcí), doporučuji nejdříve zkusit z OO...
A kruci.
Díky za info.
Jen je trochu problém v tom, že jsem přešel od OO k LibreO záměrně ...