Kde koupit kvalitní herní PC

Kde koupit kvalitní herní PC
« kdy: 05. 09. 2024, 09:18:43 »
Ahoj,

Poradí někdo obchod/eshop (ideálně v Pze, ale nemusí být), kde se dá koupit kvalitní herní PC ?

PC jsem si vždycky stavěl sám, ale už je to dlouho, tak radši koupím hotové. Budu rád, když mi někdo doporučí i Alzu aspol, ale z mojí zkušenosti ty sestavy u velkých obchodů měly často nějaký skrytý slabý článek kvůli tlaku na cenu. Buď trochu pomalejší RAM, plné sloty, výkon zdroje úplně na hranici spotřeby komponent, atd. Zkrátka takové ty věci, které nejsou na první pohled vidět.

Jinak cenová relace počítám tak 40-60k.


Karmelos

  • *****
  • 1 025
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #1 kdy: 05. 09. 2024, 09:43:49 »
Stavění PC je furt stejný, bedna, zdroj, deska, procesor, paměti, disk, grafika... ..navíc existují mraky sestav od výrobců - dell, hp, msi...  jen si vybrat. Podle mě, dneska na zakázku staví jenom nějací garážisté, protože i ta alza to za poplatek sestaví z vybraných komponent...
A jenom upozorňuju tak mmchdm, že cena kvalitní grafiky se blíží tomu celýmu rozpočtu... Pokud kvalitní=top tak cena atakuje 100k. vizhttps://www.alza.cz/alzapc/alzapc-visionbox-ultimate-studio-edice-r9-rtx4090-64gb-ram-4tb-ssd-d12363374.htm
Gréta je nejlepší.

Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #2 kdy: 05. 09. 2024, 10:31:43 »
Mě někdo kdysi doporučil Barebone https://www.tsbohemia.cz/elektronika-pocitace-znackove-pocitace-barbone-herni_c23724.html (dementní jméno, uznávám) a běhá v pohodě, už cca 2 roky. Byl o trochu levnější, takže žádná raketa, tak asi zase tolik nesejde na vytunění komponent.

alex6bbc

  • *****
  • 1 617
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #3 kdy: 05. 09. 2024, 11:29:42 »
synek s kamosem slozili pc za jedno odpoledne.

Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #4 kdy: 05. 09. 2024, 11:39:57 »
Alza udělá celou sestavu, můžete si přesně vybrat, co tam chcete. Anebo vyjít z nějaké jejich pevné konfigurace a doupravit komponenty, co byste chtěl. Dá se to samozřejmě konzultovat s jejich techniky. Sestavení je za tisícovku navíc ke komponentům, předinstalují i Windows, když budete chtít.

Já už to takhle párkrát použil, primárně pro nějaké známé. Typicky to bylo PC i na hry, které nutně nemuselo mít ty RGB světla jak na pouti, průhlednou stěnu atp. Naházel jsem seznam vybraných komponent, software a službu instalace do košíku, ten jsem s nimi nasdílel e-mailem, oni si to koupili. Přišla jedna krabice s funkčním PC, já už to pak jen doladil.
Co jsem viděl, tak dělají čistě, nepodrápou to, vyvazují kabely atp.


Zopper

  • *****
  • 744
    • Zobrazit profil
Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #5 kdy: 05. 09. 2024, 12:11:46 »
A jenom upozorňuju tak mmchdm, že cena kvalitní grafiky se blíží tomu celýmu rozpočtu... Pokud kvalitní=top tak cena atakuje 100k.

Kvalitni neznamena nutne high-end, ale spis vybrane modely, ktere netrpi na prehrivani, je to vhodne cele nadimenzovane podle ucelu… A pohlidane zakernosti typu GTX 970 s 4GB VRAM, ale z toho poslednich 500 MB je dobastleny jinym pametovym cipem s mnehem mensi propustnosti.

A tohle bohuzel asi bude hodne niche sluzba.

Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #6 kdy: 05. 09. 2024, 12:19:36 »
Ahoj,
Osvědčil se mi dotaz na KineCZek  na foru zive nebo si vybrat z jeho doporučených sestav. Zaroven to za nějaký peníz i poskládá a rozchodí.

jjrsk

  • ****
  • 459
    • Zobrazit profil
Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #7 kdy: 05. 09. 2024, 13:12:17 »
Pokud chces aby to fungovalo a nestalo to nesmysl, musis si to smontovat sam. Nebo najdes ve svym okoli nekoho, kdo ti to udela. Zadna jina cesta neexistuje.

Kdyz si koupis tzv "znackovou" sestavu, pocitej s tim, ze za to zaplatis tak +- 2x vic, nez kolik je soucet tech komponent. A navic budes mit typicky nestandardni kram s nestandardnim zdrojem, divnejma napajecima kabelama atd atd. Tudiz v tom nic ani nevymenis ani do toho nepridas.

Kdyz si to nechas smontovat ... typicky se poblejes jakmile to rozdelas a nahlidnes dovnitr. Kabely jen tak visej, lezou do vetraku, pasta bud neni nebo je rozpatlana vsude ... vzpery na grafiku nejsou, protoze ten tupec co to montoval netusi kcemu to je ... (videl sem v posledni dobe nekolik podobne na zakazku smontovanych stroju).

Rozpocet je za me OK, pokud do toho nepotrebujes 4090 ... Ackoli tech 40k je spis tak na spodni hranici. Pocitej ze zhruba 1/2 ti udela GPU.

Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #8 kdy: 05. 09. 2024, 13:15:42 »
ohledne grafarny bych si zjistil jaka nejlevnejsi grafarna mi staci na moje hry a moje rozliseni a zbytecne moc vice bych za grafarnu nedaval.

Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #9 kdy: 05. 09. 2024, 13:45:03 »
Pokud chces aby to fungovalo a nestalo to nesmysl, musis si to smontovat sam. Nebo najdes ve svym okoli nekoho, kdo ti to udela. Zadna jina cesta neexistuje.

IMHO blbost. Jak jsem psal, může si vybrat přesně komponenty, co chce, a montáž jako služba stojí to typicky okolo tisícovky navíc (má to daleko víc firem, Alzu jsem zmiňoval jen protože s ní mám konkrétní zkušenosti). Přijde jedna krabice a složené PC.

Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #10 kdy: 05. 09. 2024, 15:19:00 »
Pokud chces aby to fungovalo a nestalo to nesmysl, musis si to smontovat sam. Nebo najdes ve svym okoli nekoho, kdo ti to udela. Zadna jina cesta neexistuje.

IMHO blbost. Jak jsem psal, může si vybrat přesně komponenty, co chce, a montáž jako služba stojí to typicky okolo tisícovky navíc (má to daleko víc firem, Alzu jsem zmiňoval jen protože s ní mám konkrétní zkušenosti). Přijde jedna krabice a složené PC.

Přesně tak. Solidní firma by si to snad dnes nedovolila sprasit popsaným způsobem - zákazník by jim to hodil na hlavu (minimálně symbolicky v hodnocení produktu, možná doslova). Navíc nevím jak teď, ale v době krize grafik např. se stávalo, že smontovaná sestava třeba od HAL3000 apod. bývala levnější než prostý součet cen komponent pro běžného spotřebitele na běžném e-shopu (pokud měl to štěstí  a sehnal je).



jjrsk

  • ****
  • 459
    • Zobrazit profil
Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #11 kdy: 05. 09. 2024, 17:24:12 »
Solidni firmy neexistujou a ty ses jim se svoji sestavou za 50k uplne u rite. Specielne alza ... zbozi skladem, dodani do vecera ... zaplaceno a jeste po tydnu tam sviti porad to same, ani se neobtezujou sdelit v cem je problem ... problem je ze nemaji ... dobre se posadte ...!darek!. Coz byla nejaka naprosta kravina o kterou nikdo nestoji. A samozrejme to zadnou oficielni cestou nijak nezjistis. Nikdo se stebou nebavi.

Beznej BFu do stroje nepoleze aby se podival jak je to zpraseny. A ti co BFU nejsou, si to stavej sami, takze praseni nic nebrani.

BTW: Uz sem videl i takovou sestavu, do ktery si dotycnej koupil extra chladic, a stavec mu tam flaknul ten boxovanej ... ten extra mu prisel extra v krabici ... lol.

Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #12 kdy: 06. 09. 2024, 08:01:35 »
synek s kamosem slozili pc za jedno odpoledne.

Postavit to je až to úplně poslední a nejsnazší z celýho procesu :-)

Naprosto klíčový je udělat si kvalitní průzkum, vyloučit co spolu nechodí a co má nějaký na první pohled ne-zřejmý špeky, jako třeba konektory z křehnoucího plastu nebo i jen blbě tvarovaný, nevhodnou délku kabelů, hotspoty, rušení při jiný než optimální zátěži, blbě čumící chladič, špatnej přístup, atd.

Když tuhle fázi odflákneš, místo abys to radostně poskládal mezi svačinou a večerníčkem, budeš roky krvácet z uší.

Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #13 kdy: 10. 09. 2024, 21:39:38 »
Po nejake uvaze a hledani jsem se na to vykaslal a poridil od HAL3000. Zatim spokojenost po 2 letech, proste jsem si vybral nejaky zaklad, posteloval komponenty a vyresene. Ma to pruhlednou krabici, takze zprasit to extremne neslo. Jeste jsem kdysi bral pro nekoho Barbone (TS-Bohemia), ale tam se slo vylozene po cene a na sestave za +/- 20k jsem akorat vylepsil RAMku z 16GB -> 32GB

Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #14 kdy: 10. 09. 2024, 23:02:02 »

PC jsem si vždycky stavěl sám, ale už je to dlouho, tak radši koupím hotové. Budu rád, když mi někdo doporučí i Alzu aspol, ale z mojí zkušenosti ty sestavy u velkých obchodů měly často nějaký skrytý slabý článek kvůli tlaku na cenu. Buď trochu pomalejší RAM, plné sloty, výkon zdroje úplně na hranici spotřeby komponent, atd. Zkrátka takové ty věci, které nejsou na první pohled vidět.

Jinak cenová relace počítám tak 40-60k.

Za sebe muzu doporucit Alzu - nechal jsem si od nich slozit pc z komponent, co jsem si sam vybral (13900KF, all in one vodnik,  nvidia 3080 atd) a poskladali to lip, nez jsem cekal - cable management solidni, vsechno drzi, slape uz druhy / treti rok …  zadna amaterina.