Koupím knihy Mistrovství - počítačové sítě, Místrovství v Linuxu, ...

Po delší době opět zkouším oslovit populaci na Rootu, zda-li by někdo neměl na prodej následující knihy:

Mistrovství - Počítačové sítě od B. Sosinskyho
https://www.databazeknih.cz/knihy/pocitacove-site-344460

Mistrovství v Linuxu - Příkazový řádek, shell, programování
https://www.databazeknih.cz/knihy/mistrovstvi-v-linuxu-prikazovy-radek-shell-programovani-83129

Linux - Dokumentační projekt 4. vydání z roku 2008
https://www.databazeknih.cz/knihy/linux-dokumentacni-projekt-133626

Bohužel cca před měsícem byla kniha o stítích na bazoši, kde mám nastaveno upozornění emailem na počítačovou literaturu, jenže to bylo vloženo do kategorie Ostatní knihy a vygooglil jsem to teprve nedávno, kniha už prodaná :(.

Kdyby někdo měl, prosím sem a odepíšu do sz, nebo rovnou do sz. Díky moc.


Hlásím, že se mi někdo ozval na LDP 4 a Mistrovství v Linuxu. Příští týden nemůže, ale ob týden by to mohlo vyjít, tak to bych měl mega radost.

Tak neuvěřitelné se pomalu stává skutečností :).

Balík s LDP a Mistrovstvím v Linuxu už je na cestě od dobré duše, co se ozvala tady v sz a včera jsem si na bazoši všiml, že den předtím se tam objevilo Mistrovství v počítačových sítích od Sosinskyho, co mi tak dlouho také unikalo a hodně o něj stojím - už je to taky na cestě.

Tak jestli to vše dojde a bude to ok, tak snad udělám nějakou oslavu :D

Má to smysl se ptát tady na Rootu, má :)

McFly

  • *****
  • 588
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Mohu se jen zeptat, za kolik se kniha o tech sitich prodavala? Taky bych si ji rad koupil, ale davat za ni 2500,- kc se mi nechce😒

Mohu se jen zeptat, za kolik se kniha o tech sitich prodavala? Taky bych si ji rad koupil, ale davat za ni 2500,- kc se mi nechce😒

Cena 1565kč včetně poštovného.

Je zajímavé, jak je vždycky dlouho tiše po pěšině a pak se v jeden okamžik konkrétní nesehnatelná kniha objeví na X platformách - a není to od stejného člověka.

Tenhle pán, od kterého knihu kupuji, už ji na bazoši jednou prodával za 300, poznal jsem to podle emailu. Psal jsem tady tenkrát, že jsem se ho snažil ještě přesvědčit, ať mi to prodá za 600 (prodal ji někomu 30 minut přede mnou), že je to fér, když jsem ten inzerát taky stihl, že uděláme takovou aukci. Vůbec mi ale nereagoval.

Proklepl jsme si ho jako každého, přece jenom chci minimalizovat scammnutí a je to nějaký zkušený síťař (podle linkedin), takže asi nemá problém tu knihu sehnat. Taky mě ale napadá, že si to prostě rozmyslel, počkal a dal ji tam znovu za víc. Ono dát něco na bazoš, počkat na reakce a když se někdo ozve, tak napsat, že už je to prodaný a za týden to tam dát za víc, to je docela dobrá taktika, jak z toho vymáčknout maximum.

No ale proč jsem psal, že se knihy z ničeho nic objeví. Dneska se objevila na trhuknih dokonce za 2999!!!! Musím ale říct, že vypadá fakt krásně. Jestli ta, co mi přijde, bude nějak poškozená, byť by neměla být, tak budu mít hodně těžký uvažování, jestli ji neprodat a nevzít tu z trhknih.

EDIT: Jo tak pozor, ta kniha na trhuknih je nějaká politá, to jsem si nevšiml, když jsem na to koukal dopoledne na telefonu. Tak se zbláznili za 3k.
« Poslední změna: 09. 08. 2024, 15:17:57 od Programatorek »


Jinak kdyby to tu náhodou četla ta dobrá duše, co mi prodala LDP a Mistrovství v Linuxu, tak za ty bych nedal 1500, tam ta cena celkem odpovídala realitě, nedošlo k nějakému "ošizení" z mé strany. I zde ty sítě těch 1500, vzhledem k cenám za posední dobu, docela ok.

Těm cenám vůbec nepomáha (pro kupující) graf na trhuknih. Tam totiž člověk vidí, za kolik se kniha v minulosti prodala a co myslíte, že se děje, že jo :) :)

Ještě kdyby někdo sháněl LDP 4, tak vím, kde to sehnat, ale za šílený peníze (1799) v AntikAvionu. Kniha už je tam x měsíců a dám ruku do ohně, že se neprodá. Mimochodem LDP 3 bylo před 14 dněma na trhuknih za 199kč :)

McFly

  • *****
  • 588
    • Zobrazit profil
    • E-mail

Jinak kdyby to tu náhodou četla ta dobrá duše, co mi prodala LDP a Mistrovství v Linuxu, tak za ty bych nedal 1500, tam ta cena celkem odpovídala realitě, nedošlo k nějakému "ošizení" z mé strany. I zde ty sítě těch 1500, vzhledem k cenám za posední dobu, docela ok.

Tak teď nevím, co si ta dobrá duše má myslet. Ale snad jsem to se svým požadavkem nepřehnal.  :-\

Jinak kdyby to tu náhodou četla ta dobrá duše, co mi prodala LDP a Mistrovství v Linuxu, tak za ty bych nedal 1500, tam ta cena celkem odpovídala realitě, nedošlo k nějakému "ošizení" z mé strany. I zde ty sítě těch 1500, vzhledem k cenám za posední dobu, docela ok.

Tak teď nevím, co si ta dobrá duše má myslet. Ale snad jsem to se svým požadavkem nepřehnal.  :-\

Nepřehnal :), ani já ne (ve smyslu, že bych vás chtěl nějak "ošidit"). Kdybych vás chtěl ošidit, tak vám řeknu třeba 250 za kus. Ta cena, na které jsme se domluvili, tak byla +- 100kč, kolik jsem byl ochotný za to dát, protože jsem vycházel z předchozích cen jinde, kde to nebylo přestřeleno (ty přestřelené tam budou na prodej do konce věku, viz ten AntikvariátAvion a jejich LDP4). Kdyste k té ceně za kus přidal ještě 100kč, tak bych už váhal. Takhle to bylo za mě akorát, tedy ani žádná sviňárna ode mě, ani od vás.

Zítra možná postnu foto, když bude dobré světlo :D. Už mám všechny ty tři knihy a jsou téměř jako nové. Stav 95-98%. Drobné nedostatky tam jsou, rýhy na deskách, protlačení desky, ale jen na cca pár milimetrech čtverečních (ty protlačeniny), nic co by se nedalo zkousnout. Tímhle jsem defakto sbírku skoro uzavřel.

Ještě Dokonalý kód, sérii o Uměle Inteligenci od Academie (mám dva kusy) a všiml jsem si také, že existuje solidní bichle Bezpečnost v Unixu, tak tu taky seženu, je hodně levná, viděl jsem ji za 90kč.

Teďka jsem kupoval z antikvariátu na slovensku Active Directory 2. vydání v překladu od nakladatelství Oreilly za 2,3 Eura, to je necelých 60kč, top prostě. Občas se někde něco objeví za mě podhodnoceno.
« Poslední změna: 12. 08. 2024, 23:05:48 od Programatorek »

McFly

  • *****
  • 588
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Btw to Mistrovství v počítačových sítích bych bral jako knihu, rád čtu knihy. Ale třeba LDP mi stačí bohatě v PDF, viz https://linux.webatlas.cz/ ;)

Ink

  • *****
  • 667
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ještě Dokonalý kód, sérii o Uměle Inteligenci od Academie (mám dva kusy) a všiml jsem si také, že existuje solidní bichle Bezpečnost v Unixu, tak tu taky seženu, je hodně levná, viděl jsem ji za 90kč.

Které díly máš? Některé budu mít doma 2x, pokud by byl zájem.

Ještě Dokonalý kód, sérii o Uměle Inteligenci od Academie (mám dva kusy) a všiml jsem si také, že existuje solidní bichle Bezpečnost v Unixu, tak tu taky seženu, je hodně levná, viděl jsem ji za 90kč.

Které díly máš? Některé budu mít doma 2x, pokud by byl zájem.

Ahoj, mám jenom 3 a 5. Díly 1,2,3,4 se vyskytují relativně draho mi přijde. Ten třetí díl se mi podařilo sehnat za slušný peníz a šestý díl je nejnovější, tak ten jsem zatím nehrotil, protože se dá sehnat taky za přijatelnou cenu (třeba 250). Čím starší, tím dražší. Ceny se pohybují v rozmezí 700 a více, to si zatím nejsem úplně jistý, jestli si nepočkat. Záleželo by, na kolika bychom se domluvili a také hlavně v jakém jsou stavu. Celá série se prodávala na bazoši nebo na aukru třeba za 4500, což je vzhledem k počtu šesti dílů víc než 700 za kus, to mi přišlo dost, vzhledem k tomu, že třeba pátý a šestý díl se dal sehnat do 250kč a to tam myslím byly ještě větší pálky za celou sérii.

EDIT: Jo tak bacha lidi, tam mají špatně obrázek, mě to teprve teďka trklo, když o tom píšu. To není ta kniha, která je na obrázku. Tak to pak jo.

-------------------------------------------

Ty ceny jsou někdy postavené na hlavu. Třeba na Restoriu už je několik týdnu TCP/IP v kostce to druhé vydání za 83kč :D. Já jsem to kupoval skoro za 500. Stav je uveden jako velmi dobrý. Tady bych dal skoro ruku do ohně za to, že kdyby to někdo koupil a obratem se to pokusil prodat za 350kč a zdůraznil, že jde o to poslední druhé aktualizované vydání, tak to někdo hned koupí.

Pokud by někdo chtěl (stav je uveden jako "velmi dobrý", takže by to snad žádný salát být neměl)
https://www.restorio.cz/9788072320806

Tuhle knihu jsem sháněl taky delší dobu, to aktualizované vydání a vím, že to vůbec nebylo a když pak, tak ceny 400+.
« Poslední změna: 16. 08. 2024, 18:03:57 od Programatorek »