Vytvoření falešné profilové fotky pomocí AI

Gtor

Vytvoření falešné profilové fotky pomocí AI
« kdy: 14. 04. 2024, 13:19:36 »
Ahoj,

Je na internetu pomerne dost uzivatelu, kteri do svych uctu at uz kdekoliv (od socialnich siti prez dalsi komunikatory) nechteji davat svoji podobiznu. Nekdy je ale profilovka vyzadovana. Ja jsem to take uz resil. Hledat nejakou nahodnou fotku nekoho na internetu a pak ji tam davat jako vlastni, tomu se chci (ne jen ja) samozrejme vyhnout (a navic je to dohledatelne zpet).

Ptam se tedy - mate nejake napady a zkusenosti, jak pomoci AI vytvorit fotku (kde nikdo skutecny nebude) at uz portret, nebo jinou. Samozrejme, potreba je nejake predvolby, jak ma fotka vypadat.


McFly

  • *****
  • 588
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak udelat falesnou (profilovou) fotku pomoci AI
« Odpověď #1 kdy: 14. 04. 2024, 14:12:07 »
https://hotpot.ai/art-generator - letmo jsem zkusil "profile photo of an engineer on blue background" a výsledek je dost cool ;-)

alex6bbc

  • *****
  • 1 601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vytvoření falešné profilové fotky pomocí AI
« Odpověď #2 kdy: 14. 04. 2024, 15:58:39 »
ja bych vzal fotku z detstvi a prohnal ji ai na zestareni. jsi to ty a nejsi to ty.

Re:Vytvoření falešné profilové fotky pomocí AI
« Odpověď #3 kdy: 14. 04. 2024, 16:00:38 »
Generátory „fotek“ lidí existovaly už před aktuální vlnou generativní AI. Stačí Googlem hledat „this person does not exist“ (což byl název první takové veřejně známé služby) a najde vám to několik takových nástrojů. Když chcete ovlivnit výsledek, použijte kterýkoli z nástrojů generativní umělé inteligence zaměřený na generování fotek – třeba Midjourney, DallE (třeba  ten zabudovaný v Microsoft Bing).



Džan

Re:Vytvoření falešné profilové fotky pomocí AI
« Odpověď #5 kdy: 15. 04. 2024, 14:39:07 »
Používám na to Fawkes, fotky, které z tohoto nástroje vylezou nematchují se skutečnou fotkou - zkoušel jsem Google, FB, Apple Fotky a pár dalších nástrojů, všechny tvrdí že nejde o stejnou osobu.

https://sandlab.cs.uchicago.edu/fawkes/