Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #30 kdy: 02. 04. 2024, 08:29:41 »
Moc penazi som myslel v tej konfiguracii 8GB RAM + 256 GB SDD. Za tie prachy sa da kupit normalny novy notebook s ovela lepsou vybavou.

Jak už tu několik lidí asi tisíckrát psalo: 8 GB RAM je co se použitelnosti týká na tom Macu zhruba totéž, co 16 GB RAM třeba na Linuxu a tak 20 GB RAM na Windows. MacOS umí skvěle swapovat. Nevím, jak to dělají. Ale funguje to. Srovnávat je třeba srovnatelné.

Že se to psalo tisíckrát z toho nedělá menší blbost.

Je možné, že macOS uní swapovat lépe, ale stejně těch 8GB poznáš, pokud pouštíš víc než Finder a Safari.

Nemluvě o tom, že to téměř jistě bude zabiják pro LLM v příštím release.


Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #31 kdy: 02. 04. 2024, 08:45:27 »
Moc penazi som myslel v tej konfiguracii 8GB RAM + 256 GB SDD. Za tie prachy sa da kupit normalny novy notebook s ovela lepsou vybavou.

Jak už tu několik lidí asi tisíckrát psalo: 8 GB RAM je co se použitelnosti týká na tom Macu zhruba totéž, co 16 GB RAM třeba na Linuxu a tak 20 GB RAM na Windows. MacOS umí skvěle swapovat. Nevím, jak to dělají. Ale funguje to. Srovnávat je třeba srovnatelné.

Že se to psalo tisíckrát z toho nedělá menší blbost.
Je možné, že macOS uní swapovat lépe, ale stejně těch 8GB poznáš, pokud pouštíš víc než Finder a Safari.

Jak už jsem tu psal já, to, čím by třeba má žena sejmula můj linuxový systém s dvojnásobkem paměti třikrát k mému značnému a trvalému úžasu nebrání v tom, aby její systém stále jakž takž běžel. O blbostech si jděte vyprávět někomu, kdo to jabko v životě neviděl.

Nemluvě o tom, že to téměř jistě bude zabiják pro LLM v příštím release.

To je fakt dojemný.

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #32 kdy: 02. 04. 2024, 09:05:26 »
Moc penazi som myslel v tej konfiguracii 8GB RAM + 256 GB SDD. Za tie prachy sa da kupit normalny novy notebook s ovela lepsou vybavou.

Jak už tu několik lidí asi tisíckrát psalo: 8 GB RAM je co se použitelnosti týká na tom Macu zhruba totéž, co 16 GB RAM třeba na Linuxu a tak 20 GB RAM na Windows. MacOS umí skvěle swapovat. Nevím, jak to dělají. Ale funguje to. Srovnávat je třeba srovnatelné.

Že se to psalo tisíckrát z toho nedělá menší blbost.
Je možné, že macOS uní swapovat lépe, ale stejně těch 8GB poznáš, pokud pouštíš víc než Finder a Safari.

Jak už jsem tu psal já, to, čím by třeba má žena sejmula můj linuxový systém s dvojnásobkem paměti třikrát k mému značnému a trvalému úžasu nebrání v tom, aby její systém stále jakž takž běžel. O blbostech si jděte vyprávět někomu, kdo to jabko v životě neviděl.

Tak Mac jsem měl s různými přestávkami od prvního eMacu (teď Studio) a o tomhle fapání nad swapem si myslím svoje.

Nemluvě o tom, že to téměř jistě bude zabiják pro LLM v příštím release.

To je fakt dojemný.

Inženýři v Apple kvůli tomu cedí krev, manažeři kvůli tomu zapalují doutníky platinovými Apple Card 💳 a tebe to nebere?!

ByCzech

  • *****
  • 1 861
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #33 kdy: 02. 04. 2024, 09:27:23 »
Moc penazi som myslel v tej konfiguracii 8GB RAM + 256 GB SDD. Za tie prachy sa da kupit normalny novy notebook s ovela lepsou vybavou.

Jak už tu několik lidí asi tisíckrát psalo: 8 GB RAM je co se použitelnosti týká na tom Macu zhruba totéž, co 16 GB RAM třeba na Linuxu a tak 20 GB RAM na Windows. MacOS umí skvěle swapovat. Nevím, jak to dělají. Ale funguje to. Srovnávat je třeba srovnatelné.

Tím že se něco 1000× zopakuje se z toho pravda nestane.

k3dAR

  • *****
  • 2 892
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #34 kdy: 02. 04. 2024, 09:46:02 »
[...] MacOS umí skvěle swapovat [...]
to je "hezke", ale ze skvele swapuje na nevymenitelne SSD? :-D


ByCzech

  • *****
  • 1 861
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #35 kdy: 02. 04. 2024, 10:05:15 »
[...] MacOS umí skvěle swapovat [...]
to je "hezke", ale ze skvele swapuje na nevymenitelne SSD? :-D

Nevyměnitelné a mrňavé.

Člověk má z těch hlášek pocit, že není na Root.cz, ale na Mimibazaru  ;D
« Poslední změna: 02. 04. 2024, 10:11:21 od ByCzech »

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #36 kdy: 02. 04. 2024, 10:46:26 »
Tak na kancelářkou práci to skoro dostačuje, stejně jako notebook za 8k. Nač kupovat proprietární, neopravitelný sráč za téměř 4x tolik...

Tohle patří na aukro od koruny.

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #37 kdy: 02. 04. 2024, 13:28:39 »
Jsou lidi, kterým podobný notebook bude výkonnostně dostačovat a kteří takovýto designový HW preferují (obchodní a manažerské profese) - ale ti zase obvykle nenakupují zboží z druhé ruky.
Pro technicky zaměřené uživatele to není, ti neřeší, jestli je na víku jablko nebo "dy", ale výkon procesoru, množství paměti, rozšiřitelnost, konfigurovatelnost.

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #38 kdy: 02. 04. 2024, 13:33:18 »
Nedalo mi to a zeptal jsem se kolegy, který používá Mac na práci ve Fusion 360 a DaVinci, takže jeho hodnocení jako fanouška apple jsem čekal chválu na tento stroj.

Jednoznačně řekl, že jeho Současný M1 16 GB RAM + 256HDD se velmi zadýchává a zasekává, velmi lituje že nevzal 32 GB RAM protože to nestíhá. Další stroj bude s co největší RAM.

Podle něj je 8GB ram vhodné pouze pro programy optimalizované pro MacOS, na vše ostatní je to málo. Takže pro manželku na socky + machrování že mám apple. Nic víc

Tvrdit že 8GB na MacOS se = 20GB na Windows musel být snad argument v zuřivosti protože je to naprostý nesmysl.

Stejné tvrzení, že se nepozná rozdíl měl Microsoft s Xbox series S kde je také 8 GB RAM (16GB má series X) a tvrdil že to stačí, teď mají vývojáři problém jelikož je to zatraceně málo. Dostává za to zaslouženou kritiku.

Apple teď tvrdí to samé že a všichni dělají jak kdyby to byl zázrak. Není a nikdy nebude, prostě jste podlehli marketingu.

Prodejci přeju ať prodá za co nejlepší nabídku, každé zboží má svého kupce.

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #39 kdy: 02. 04. 2024, 17:10:35 »
Ahoj, mnoho povyku pro nic.
Nicméně jestli máš zájem to pořád prodat tak nabízím 10 tis. Kč.
Ale:
1. měla by to být česká distribuce (CZ klávesnice) a záruka
2. dáš mi všechny prodejní doklady aby nevznikly žádné pochybnosti při servisních událostech ohledně pravosti
3. očekávám že je to stav "jako nový" bez poškození a škrábanců + všechno příslušenství
4. nebude to vázaný na žádný Apple účet

Cena je pro mě pevná, za stejnou cenu mohu mít Apple Mini ve stejné konfiguraci.
Dej vědět do SZ.

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #40 kdy: 02. 04. 2024, 22:05:46 »
Ahoj, mnoho povyku pro nic.
Nicméně jestli máš zájem to pořád prodat tak nabízím 10 tis. Kč.
Ale:
1. měla by to být česká distribuce (CZ klávesnice) a záruka
2. dáš mi všechny prodejní doklady aby nevznikly žádné pochybnosti při servisních událostech ohledně pravosti
3. očekávám že je to stav "jako nový" bez poškození a škrábanců + všechno příslušenství
4. nebude to vázaný na žádný Apple účet

Cena je pro mě pevná, za stejnou cenu mohu mít Apple Mini ve stejné konfiguraci.
Dej vědět do SZ.

No tak zaplaťpánbůh, že nejsou všichni mentálně postižení jako ty, aby si mysleli, že nový nebo měsíc starý tedy, Macbook Air M2 české edice koupený na alza.cz 3.4.2024 má hodnotu 10k :-) Prodáno za 25k...

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #41 kdy: 02. 04. 2024, 22:07:12 »
Překlep, koupený 4.3.2024...