Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #15 kdy: 29. 03. 2024, 18:44:30 »
A jinak poprosím administrátora, pana Krčmáře ať tuto diskusi smaže, protože je to marný, je to marný, je to marný...


Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #16 kdy: 29. 03. 2024, 21:32:01 »
Sorry, že jsem to začal - nechtěl jsem uškodit.

Na druhou stranu toto možná není to pravé místo kde to prodat. Potřebuješ najít někoho komu těch 8GB fakt bude stačit - někoho kdo fakt pustí ten YT a nebude na tom nic jiného dělat.

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #17 kdy: 29. 03. 2024, 23:02:50 »
A jinak poprosím administrátora, pana Krčmáře ať tuto diskusi smaže, protože je to marný, je to marný, je to marný...

Spíš myslím, že to není takový trhák jak někteří místní apple adoranti tvrdí.
Gréta je nejlepší.

Mlocik97

  • *****
  • 870
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #18 kdy: 30. 03. 2024, 00:28:37 »
8GB RAM (nerozšíritelné), 256GB úložisko (nerozšíritelné), zrkadlo namiesto displeja. Za to by som dal sotva 6-7k KČ.

Tvrdiť že MacOS má lepšiu správu pamäte je nezmysel. Voči Windows možno ale voči Linuxu rozhodne nie. To ako tu jeden argumentoval že sa to SWAPuje berem skôr ako nevýhodu.

Iba ten procesor je na tom zaujímavý, ale zas predávajúci sám hovorí že je tu už M3. Je jasné prečo to predáva už po tak krátkej dobe, proste taký šrot je...

mikrom

  • ****
  • 344
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #19 kdy: 30. 03. 2024, 10:19:09 »
Macbook treba inzerovat na bazos, alebo podobnu stranku, mozno tam sa ho podari za tu cenu predat.
Toto je linuxove forum a nechodia sem tak naivni ludia, ktori by za taky hardware zaplatili tolko moc.


ByCzech

  • *****
  • 1 861
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #20 kdy: 30. 03. 2024, 11:10:13 »
A jinak zase další naprosto zbytečný komentář od někoho, kdo to viděl tak maximálně z rychlíku... Máš pocit že tvůj komentář může být pro někoho vůbec užitečný? Nutí tě někdo abys si ntb. ode mě koupil? Nebo používal Mac pokud ti nevyhovuje poměr cena/výkon. Nenutí, takže tak...

Jasně, ty určitě víš, co já jsem viděl nebo neviděl. A použil jsi k tomu křišťálovou kouli s logem nahryznutého jabka, že?

Mám pocit, že můj komentář uvádí důležité informace, které potenciálnímu kupujícímu můžou být užitečné, protože je prodávající záměrně neuvádí - protože se mu to samozřejmě hodí.

PS: Útokem ad hominem to jen potvrzuješ.

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #21 kdy: 31. 03. 2024, 20:43:46 »
Macbook treba inzerovat na bazos, alebo podobnu stranku, mozno tam sa ho podari za tu cenu predat.
Toto je linuxove forum a nechodia sem tak naivni ludia, ktori by za taky hardware zaplatili tolko moc.

Já mám macbook skoro za 100 litrů jen kvůli tomu, abych mohl testovat SW na Apple Silicon. Apple má v US možná 30% trhu, takže to rozhodně není o tom, že by to bylo nepoužitelné nebo drahé. U nás to prostě moc nefrčí, ale v zahraničí jo.

Jen bych ještě dodal, že ten HW je fakt dobrý, ale nemožnost rozšířit RAM prostě znamená, že člověk musí investovat na začátku víc, aby ten HW byl ještě nějakou dobu použitelný.
« Poslední změna: 31. 03. 2024, 20:45:17 od anonacct »

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #22 kdy: 31. 03. 2024, 20:54:07 »
Macbook treba inzerovat na bazos, alebo podobnu stranku, mozno tam sa ho podari za tu cenu predat.
Toto je linuxove forum a nechodia sem tak naivni ludia, ktori by za taky hardware zaplatili tolko moc.

Já mám macbook skoro za 100 litrů jen kvůli tomu, abych mohl testovat SW na Apple Silicon. Apple má v US možná 30% trhu, takže to rozhodně není o tom, že by to bylo nepoužitelné nebo drahé. U nás to prostě moc nefrčí, ale v zahraničí jo.

Jen bych ještě dodal, že ten HW je fakt dobrý, ale nemožnost rozšířit RAM prostě znamená, že člověk musí investovat na začátku víc, aby ten HW byl ještě nějakou dobu použitelný.

a co zkusit hackintosh :-)

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #23 kdy: 31. 03. 2024, 21:02:57 »
Macbook treba inzerovat na bazos, alebo podobnu stranku, mozno tam sa ho podari za tu cenu predat.
Toto je linuxove forum a nechodia sem tak naivni ludia, ktori by za taky hardware zaplatili tolko moc.

Já mám macbook skoro za 100 litrů jen kvůli tomu, abych mohl testovat SW na Apple Silicon. Apple má v US možná 30% trhu, takže to rozhodně není o tom, že by to bylo nepoužitelné nebo drahé. U nás to prostě moc nefrčí, ale v zahraničí jo.

Jen bych ještě dodal, že ten HW je fakt dobrý, ale nemožnost rozšířit RAM prostě znamená, že člověk musí investovat na začátku víc, aby ten HW byl ještě nějakou dobu použitelný.
Tak to seš fakt borec. Takový úspěšný a bohatý člověk musíš být. Jsme rádi že nám plebsu s x86 občas hodíš slovo do diskuze.... A možná bys měl pustit pár šušňů a pořídit i tu inzerovanou šunku, a testovat na tom, aby naivní majitelé nebyli překvapeni že to co testuješ bude třeba chodit pomalu anebo vůbec.
Gréta je nejlepší.

mikrom

  • ****
  • 344
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #24 kdy: 01. 04. 2024, 01:24:04 »
Macbook treba inzerovat na bazos, alebo podobnu stranku, mozno tam sa ho podari za tu cenu predat.
Toto je linuxove forum a nechodia sem tak naivni ludia, ktori by za taky hardware zaplatili tolko moc.

Já mám macbook skoro za 100 litrů jen kvůli tomu, abych mohl testovat SW na Apple Silicon. Apple má v US možná 30% trhu, takže to rozhodně není o tom, že by to bylo nepoužitelné nebo drahé. U nás to prostě moc nefrčí, ale v zahraničí jo.

Jen bych ještě dodal, že ten HW je fakt dobrý, ale nemožnost rozšířit RAM prostě znamená, že člověk musí investovat na začátku víc, aby ten HW byl ještě nějakou dobu použitelný.
Moc penazi som myslel v tej konfiguracii 8GB RAM + 256 GB SDD. Za tie prachy sa da kupit normalny novy notebook s ovela lepsou vybavou.

ByCzech

  • *****
  • 1 861
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #25 kdy: 02. 04. 2024, 01:18:54 »
3) Evidentně jsi nikdy neprodával použitý Mac, ztrácí hodnotu daleko pomaleji než Win ntb.

33k... https://www.alza.cz/macbook-air-15-m2-cz-2023-vesmirne-sedy?dq=7781414

Tohle je stejně perla. Notes prodává o 8000 Kč levněji během cca 3 týdnů od koupě, nedaří se mu najít kupce, ale tvrdí, že použité Macy ztrací hodnotu daleko pomaleji než Win ntb.  ;D

k3dAR

  • *****
  • 2 892
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #26 kdy: 02. 04. 2024, 03:09:33 »
[...] A opakuji, netvrdím že 8GB na Macu je ideální, jen že na kancl. práci to v pohodě stačí.
BTW: na screenshotu vidim Textovej editor, WWW prohlizec, eMail klient, prehravac hudby a uz ti to swapuje... na nevymenitelne SSD ;-)

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #27 kdy: 02. 04. 2024, 08:05:09 »
3) Evidentně jsi nikdy neprodával použitý Mac, ztrácí hodnotu daleko pomaleji než Win ntb.

33k... https://www.alza.cz/macbook-air-15-m2-cz-2023-vesmirne-sedy?dq=7781414

Tohle je stejně perla. Notes prodává o 8000 Kč levněji během cca 3 týdnů od koupě, nedaří se mu najít kupce, ale tvrdí, že použité Macy ztrací hodnotu daleko pomaleji než Win ntb.  ;D

To se ale nijak nevylučuje. S elektronikou je to dost podobné jako s automobily: ztratí třetinu hodnoty jen co vyjedou ven z autosalonu. Podstatné je, jak rychle ztrácí hodnotu potom během dalších let.

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #28 kdy: 02. 04. 2024, 08:06:22 »
Tvrdiť že MacOS má lepšiu správu pamäte je nezmysel. Voči Windows možno ale voči Linuxu rozhodne nie. To ako tu jeden argumentoval že sa to SWAPuje berem skôr ako nevýhodu.

Brát to můžete jak chcete, ale narozdíl od Windows i Linuxu to funguje zatraceně dobře. A to píšu jako letitý uživatel Linuxu.

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #29 kdy: 02. 04. 2024, 08:10:31 »
Moc penazi som myslel v tej konfiguracii 8GB RAM + 256 GB SDD. Za tie prachy sa da kupit normalny novy notebook s ovela lepsou vybavou.

Jak už tu několik lidí asi tisíckrát psalo: 8 GB RAM je co se použitelnosti týká na tom Macu zhruba totéž, co 16 GB RAM třeba na Linuxu a tak 20 GB RAM na Windows. MacOS umí skvěle swapovat. Nevím, jak to dělají. Ale funguje to. Srovnávat je třeba srovnatelné.