Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"

MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3" IPS lesklý 2880 × 1864 px, RAM 8GB, Apple M2 10jádrová GPU, SSD 256GB, , webkamera, USB-C, čtečka otisků prstů, WiFi 6, hmotnost 1,51 kg, macOS

Koupeno 4.3.2024, plná záruka.

Cena 27.500,- Kč, odběr cca za 14 dní.


Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #1 kdy: 25. 03. 2024, 16:15:05 »
Důvod prodeje: 8GB RAM :-D

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #2 kdy: 27. 03. 2024, 18:03:09 »
Ano, 8GB není úplně ideální, že, nicméně na kancelářskou práci v pohodě. Ale můj důvod je jiný, nějak jsem si nevšimnul, že právě vyšel Air s M3, takže objednáno...

Air s M2 je stále k dispozici s plnou zárukou a novou cenou = 25.000,-

H0ax

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #3 kdy: 28. 03. 2024, 08:26:45 »
Ano, 8GB není úplně ideální, že, nicméně na kancelářskou práci v pohodě. Ale můj důvod je jiný, nějak jsem si nevšimnul, že právě vyšel Air s M3, takže objednáno...

Air s M2 je stále k dispozici s plnou zárukou a novou cenou = 25.000,-

K té kancelářské práci - 8G ram dneska už není v pohodě ani na to. 270 stránkový Word soubor zabere cca 3.5GB RAM, Jeden tab Asany klidně 2.5G, průměrné weby půl giga a víc, Spotify půl giga, telegram taky tak.

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #4 kdy: 28. 03. 2024, 08:51:17 »
Presne tak. Skočil by som po ňom ale aspoň 16gb. 8 to je tak na yt , socky a podobne.


Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #5 kdy: 28. 03. 2024, 14:46:06 »
Ano, 8GB není úplně ideální, že, nicméně na kancelářskou práci v pohodě. Ale můj důvod je jiný, nějak jsem si nevšimnul, že právě vyšel Air s M3, takže objednáno...

Air s M2 je stále k dispozici s plnou zárukou a novou cenou = 25.000,-

K té kancelářské práci - 8G ram dneska už není v pohodě ani na to. 270 stránkový Word soubor zabere cca 3.5GB RAM, Jeden tab Asany klidně 2.5G, průměrné weby půl giga a víc, Spotify půl giga, telegram taky tak.


Hele, já to nikomu nenutím, nový to stojí 33k a je to koupený teď v březnu. Myslím že 25k je rozumná cena.

Ale zbytečně tady šíříš bludy... Mám tady 600 stránkový dokument v Libre Office, formát MS Word, pouze text, ale i kdyby tam byly obrázky a já nevím co, tak do 3.5GB to má sakra daleko. Aplikace včetně dokumentu má celkovou spotřebu paměti 1,15GB. A to mám k tomu otevřené nějaké další tabulky...

Takže asi tak...

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #6 kdy: 28. 03. 2024, 15:11:26 »
aktuální spotřeba paměti != minimální potřebná paměť

Mac dost masivně používá interní disk  při nedostatku paměti a při 8GB umí fungovat naprosto skvělé a dokud člověk nepotřebuje multimédia či ryze konkrétní činnosti, které se bez více paměti neobejdou, rozdíl nepozná. Na word, prohlížeč, programování je prostě 8 GB empiricky naprosto dostatečné a určitě bych negeneralizoval, že to je na vše málo.

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #7 kdy: 28. 03. 2024, 15:35:27 »
Presne tak. Skočil by som po ňom ale aspoň 16gb. 8 to je tak na yt , socky a podobne.

Ach jo. Tohle je OS X. Ne Windows nebo Linux. Práci s pamětí má oproti těmhle dvěma systémům vyřešenou skvěle. To, čím by žena sejmula můj linuxový systém s dvojnásobkem paměti třikrát, s tím je schopná pořád jakž takž na svém Airu fungovat. Miluju když o ostatních platformách vyprávějí lidé, kteří o nich uživatelsky zjevně neví vůbec nic.

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #8 kdy: 28. 03. 2024, 15:36:04 »
K té kancelářské práci - 8G ram dneska už není v pohodě ani na to. 270 stránkový Word soubor zabere cca 3.5GB RAM, Jeden tab Asany klidně 2.5G, průměrné weby půl giga a víc, Spotify půl giga, telegram taky tak.

Ve Windows nebo Linuxu možná.

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #9 kdy: 28. 03. 2024, 16:06:49 »
Vždy mě fascinovala potřeba komentářů od lidí, kteří nemají s dotyčnou věcí absolutně žádné zkušenosti...

A opakuji, netvrdím že 8GB na Macu je ideální, jen že na kancl. práci to v pohodě stačí.

Můj Air s M1 měl 16GB a bohužel nepřežil polití klávesnice. A na alze byl dostupný Air 15 s M2 a 16GB paměti nejlevnější za necelých 50k, což mi přišlo jako úlet, proto těch 8GB za 33k.

No a Air s M3 a 16GB mám objednaný 44k, což mi teda přijde taky dost, ale zase to vydrží nejméně 5 let a pak je to stále docela rozumně prodejné...

Ale ať si samozřejmě každý kupuje co mu vyhovuje. Za mě MacOS nebo Linux...

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #10 kdy: 28. 03. 2024, 16:16:57 »
panejo to jsou ale překlady, "monitor aktivity", "pevná paměť", je to asi poprvé co tohle vidím v češtině. To jen tak bokem.

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #11 kdy: 28. 03. 2024, 20:59:26 »
Mne zaujalo "Zatížení paměti"  :) Co je tou pevnou pamětí myšleno? Paměť zabraná OS, která proto nelze jinak využít?

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #12 kdy: 28. 03. 2024, 22:33:54 »
Pevná paměť je v anglické verzi označena jako wired memory, jedná se o paměť, kterou okupuje samotný MacOS, je to vzdálená obdoba slabu na linuxu, ale MacOS její využití má daleko širší, výrazně třeba naroste při aktualizaci.

ByCzech

  • *****
  • 1 861
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #13 kdy: 29. 03. 2024, 14:44:30 »
Ano, 8GB není úplně ideální, že, nicméně na kancelářskou práci v pohodě. Ale můj důvod je jiný, nějak jsem si nevšimnul, že právě vyšel Air s M3, takže objednáno...

Air s M2 je stále k dispozici s plnou zárukou a novou cenou = 25.000,-

K té kancelářské práci - 8G ram dneska už není v pohodě ani na to. 270 stránkový Word soubor zabere cca 3.5GB RAM, Jeden tab Asany klidně 2.5G, průměrné weby půl giga a víc, Spotify půl giga, telegram taky tak.


Hele, já to nikomu nenutím, nový to stojí 33k a je to koupený teď v březnu. Myslím že 25k je rozumná cena.

Ale zbytečně tady šíříš bludy... Mám tady 600 stránkový dokument v Libre Office, formát MS Word, pouze text, ale i kdyby tam byly obrázky a já nevím co, tak do 3.5GB to má sakra daleko. Aplikace včetně dokumentu má celkovou spotřebu paměti 1,15GB. A to mám k tomu otevřené nějaké další tabulky...

Takže asi tak...

Nový stojí 30990,- Kč ne 33000,- Kč (viz odkaz). 8 GiB RAM - nerozšiřitelné. 256 GB SSD - nerozšiřitelné a pomalejší než v modelu s M1. Jestli si někdo chce kupovat na kancl práci tohle, jeho věc, ale stejnou službu udělá i něco výrazně levnějšího. To že se dá Mac prodat později za ještě celkem zajímavou cenu není žádná výhoda, na hodnotě to ztratí cca stejně nebo víc než levnější, vybavenější, rozšiřitelnější a výkonnější notebook, akorát se do toho nemusí dávat na začátku tolik peněz. To že těch 8 GiB RAM a SSD 256 GB je problém dává najevo sám prodejce tím, že sotva ho koupil, hned ho prodává. Zajímavé je akorát to rozlišení displaye, ale s 8 GiB RAM je to vlastně horší, než kdyby to byl FullHD. Třeba si to kupce najde, ale zase je kravina psát něco, co nesedí.

https://istyle.cz/macbook-air-15-3-apple-m2-8jadrove-cpu-10jadrove-gpu-8gb-256gb-ssd-cz-temne-inkoustovy.html

Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #14 kdy: 29. 03. 2024, 18:38:35 »
Ano, 8GB není úplně ideální, že, nicméně na kancelářskou práci v pohodě. Ale můj důvod je jiný, nějak jsem si nevšimnul, že právě vyšel Air s M3, takže objednáno...

Air s M2 je stále k dispozici s plnou zárukou a novou cenou = 25.000,-

K té kancelářské práci - 8G ram dneska už není v pohodě ani na to. 270 stránkový Word soubor zabere cca 3.5GB RAM, Jeden tab Asany klidně 2.5G, průměrné weby půl giga a víc, Spotify půl giga, telegram taky tak.


Hele, já to nikomu nenutím, nový to stojí 33k a je to koupený teď v březnu. Myslím že 25k je rozumná cena.

Ale zbytečně tady šíříš bludy... Mám tady 600 stránkový dokument v Libre Office, formát MS Word, pouze text, ale i kdyby tam byly obrázky a já nevím co, tak do 3.5GB to má sakra daleko. Aplikace včetně dokumentu má celkovou spotřebu paměti 1,15GB. A to mám k tomu otevřené nějaké další tabulky...

Takže asi tak...

Nový stojí 30990,- Kč ne 33000,- Kč (viz odkaz). 8 GiB RAM - nerozšiřitelné. 256 GB SSD - nerozšiřitelné a pomalejší než v modelu s M1. Jestli si někdo chce kupovat na kancl práci tohle, jeho věc, ale stejnou službu udělá i něco výrazně levnějšího. To že se dá Mac prodat později za ještě celkem zajímavou cenu není žádná výhoda, na hodnotě to ztratí cca stejně nebo víc než levnější, vybavenější, rozšiřitelnější a výkonnější notebook, akorát se do toho nemusí dávat na začátku tolik peněz. To že těch 8 GiB RAM a SSD 256 GB je problém dává najevo sám prodejce tím, že sotva ho koupil, hned ho prodává. Zajímavé je akorát to rozlišení displaye, ale s 8 GiB RAM je to vlastně horší, než kdyby to byl FullHD. Třeba si to kupce najde, ale zase je kravina psát něco, co nesedí.

https://istyle.cz/macbook-air-15-3-apple-m2-8jadrove-cpu-10jadrove-gpu-8gb-256gb-ssd-cz-temne-inkoustovy.html


1) Nikde jsem netvrdil, že ho někde neprodávají levněji...
2) Nikde jsem netvrdil, že RAM a disk je rozšiřitelný...
3) Evidentně jsi nikdy neprodával použitý Mac, ztrácí hodnotu daleko pomaleji než Win ntb.
4) Prodávám kvůli své chybě, že jsem si nevšiml, že vychází nová generace s M3...

33k... https://www.alza.cz/macbook-air-15-m2-cz-2023-vesmirne-sedy?dq=7781414

A jinak zase další naprosto zbytečný komentář od někoho, kdo to viděl tak maximálně z rychlíku... Máš pocit že tvůj komentář může být pro někoho vůbec užitečný? Nutí tě někdo abys si ntb. ode mě koupil? Nebo používal Mac pokud ti nevyhovuje poměr cena/výkon. Nenutí, takže tak...