Ake smart hodinky?

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #45 kdy: 01. 03. 2024, 08:35:42 »
Je to o kompromisech. Já bych třeba ty Garminy s extra dlouhou výdrží nechtěl, protože ten jejich kalkulačkový displej je možná dobře čitelný na ostrém pouštním slunci, a v noci funguje podsvícení, ale během normálního dne v kanceláři je ten displej málo kontrastní s podsvícením i bez. Měl jsem je v ruce. Jo, vydrží týden, ale já budu raději mít always-on OLED, který se mi o dost líp čte, i když mnohem víc žere.

Mám starší forerunner 55 a s čitelností displeje nemám problém. Hodně záleží na nastaveném "ciferníku", mám jednoduchý digitální se 2 velkými číslicemi bílou barvou a tučným fontem a kolem toho pár drobností (notifikace, kroky). Čas přečtu skoro kdykoliv, kromě úplné tmy samozřejmě, to si musím přisvítit tlačítkem. Zase ten displej téměř nic nebere, přestože je "always on", což je za mne u hodinek velmi podstatná funkce. Nabíjím vždy o víkendu po 7 dnech a mívám tak 50-60% podle toho, jak moc používám měření při sportu. Pamatuji si dávnou zkušenost s xiaomi, na ruce černá placka (což se mi samo o sobě nelíbí), druhá ruka plná a člověk si připadá jako klaun (nebo pobíječ much), jak se snaží přehánět gesto na aktivaci displeje (a Číňan se zrovna rozhodl, že nerozsvítí a nerozsvítí). Jiné hodinky v rodině (samsungy) zase svítily skoro pořád a také se velmi rychle vybily. Pokud to funguje dobře (a pokud někomu nevadí často nabíjet), tak možná ok.

Sportovně uznávám, že ten transflexivní displej neudělá žádnou parádu, nejsou to hodinky, které bych si vzal k obleku. Na běžné nošení úplně v pohodě.


Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #46 kdy: 01. 03. 2024, 08:39:14 »
případně Coros Pace 3.

Mam Pace 2. Nektere veci umi lip, nektere hur, muzem se o tom dlouho bavit. Ale co me naprosto fascinuje, ze na trhu jsou  roky a posledni velka aktualizace prisla na konci ledna. A byla to uz nekolikata velka aktualizace vcetne pridani funkcnosti, nejenom bug-fixing.

Ale je to primarne sporttester, na to je treba myslet.

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #47 kdy: 01. 03. 2024, 08:42:25 »
- Suunto - další finská značka, co je spíš sportovní/horská věc s mírně horší, ale plně vyhovující GPS a ne až tak přesným, přesto orientačně stačícím měřením tepu. Zajíamvá apliakce a možnosti rozšíření funkcionality.
V květnu 2022 koupila Suunto čínská firma Liesheng a od té doby mi do mých Suunto 5 nechodí aktualizace, takže bych do Suunto už nešla.

Jinak djezek to krásně shrnul.

BTW S tím iwatch a spacákem jsem spíš narážela na to, že mi bylo jasné, že když někdo napíše, že chce, aby měli hodinky výdrž, tak se je jableční fanatici budou snažit přesvědčit, že iwatch jsou i tak nejlepší a že chtít výdrž je nesmysl...

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #48 kdy: 01. 03. 2024, 08:50:44 »
Co se dívám, tak v aktuálních modelech Garminu moc transflektivních není:

1. Instinct – dost specifická řada, hodně dobrá výdrž i za cenu funkčnosti a vzhledu, snad vždy černobílý transflektivní displej, asi bude kontrastnější než barevný. AMOLED by asi nedával ani smysl.
2. Fénix – kdo chce AMOLED, má k dispozici Epix, což je v podstatě Fenix s jiným displejem. Plus tu jsou další deriváty Fénixek, typicky pro nějaké specifické použití (armáda, námořní, …), ani jsem se nedíval, které používají který displej.

Naopak řady AMOLED se rozrostly. Forerunner mají nově snad všechny AMOLED (transflektivní jsou starší řady). VivoActive se posunulo trochu jinam a má též AMOLED.

martyd420

  • ***
  • 208
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #49 kdy: 01. 03. 2024, 09:12:29 »
Pro ty případy jako apple watch s velmi krátkou výdrží baterie může být zajímavý doplněk oura ring, apod. Když bych náramek musel/chtěl sundávat a nabíjet každou noc, tak mám aspoň data ze spánku z toho prstenu.. Prý to měří dobře, chystám se vyzkoušet, ale zatím netuším který.
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM


crown

  • ****
  • 389
    • Zobrazit profil
Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #50 kdy: 01. 03. 2024, 09:33:38 »
Apropo, nevím o jediných ne-Apple hodinkách, které by měly použitelnou detekci pádu jako hlídání (pra)rodičů. Garmin sice tvrdí, že něco má, a občas to prohlásí i někdo další, ale vždycky to bylo jen při zapnutém sportovním režimu. Což při 24/7 zapnutí tu výdrž baterky zkrátí možná ještě víc, než na to, co vydrží iWatch, ne?

Detekce pádu je fajn, ale aspoň u nás je naprosté sci-fi, že by rodiče prarodiče každý den nabíjeli hodinky. Popravdě i jednou týdně je to složité. Hodinky by naprostou většinu času byly buď vybité nebo zapomenuté na nabíječce. Pro mě je to tedy spíš nepoužitelná funkce.

Zopper

  • *****
  • 716
    • Zobrazit profil
Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #51 kdy: 01. 03. 2024, 10:24:08 »
Detekce pádu je fajn, ale aspoň u nás je naprosté sci-fi, že by rodiče prarodiče každý den nabíjeli hodinky. Popravdě i jednou týdně je to složité.
Nám se jednu babičku podařilo vycvičit, že mobil nosila na šňůrce na krku, sundávala ho jen ve vaně a v posteli, a každou noc ho dala nabíjet, a ráno si ho dala zas na krk dřív, než vstala. A když pak jednou ráno dostala mrtvici při vstávání z postele, tak už ten mobil měla na krku a dokázala si zavolat, že nemůže vstát. Jak je to jednou týdně, tak se na to zapomene, i když je člověk mnohem mladší. Když je to každý den, bez výjimky, stane se z toho automatický rituál.

Co se dívám, tak v aktuálních modelech Garminu moc transflektivních není:
Jo, to je možné. Lidi chtějí barvičky, a technologie displejů se taky vyvíjí.