Stačí střední bez maturity?

Re:Stačí střední bez maturity?
« Odpověď #90 kdy: 31. 01. 2024, 12:22:29 »
ty oslovujes svou doktorku "pani Svobodova"? takhle jsem to pochopil?

neznam jine odvetvi, kde se vic baziruje na titulech. nejen interne, ale vuci pacientum take. 


Zajimave ze tech par vyjimek, ktere maji to  jestro a zaroven neco umi, se tim lejstrem nechlubi radsi vubec. Proc asi ...

Výjimek? Jako, že většina absolventů VŠ se chlubí titulem? Nepamatuji se, že bych potkal v posledních 30 letech někoho, kdo by se ostentativně chlubil titulem (přinejmenším v IT). A to jsem se cca 5 let pohyboval i na MF a Úřadu vlády, kde ty tituly jsou víc ve hře.

Spíš to působí jako vyjádření zhrzeného neúspěšného studenta.

mi to připadá spíš jako nějaká "urban legend" než jako reálná záležitost, že by na ČVUT něco takového někdo někdy vyžadoval.
Nj, typickej pripad toho inzinyra, ktery misto dobry den, resi jestli ma na dverich titul.

Mimochodem Trestik, technicka dokumentace, a tisice absolventu.

Tak Třeštíka jsem na TDO měl a vzhledem k té T602, tak asi i v podobné době. A nevím, že by s ním měl někdo problém z našeho kruhu. Na zkoušení menu si tedy fakt nepamatuju. Kdo ví, jak to bylo...

Jednou jedinkrát si vzpomínám, že mě nějaká paní na katedře důrazně upozornila, že pan Ing. XXX, se kterým jsem chtěl mluvit, je docent. Ale dělat z takových vyjímečných excesů pravidlo nelze. Navíc to vyžadovala pro třetí osobu.

BTW zajímalo by mě, jak oslovuješ svoji praktickou lékařku. „Paní doktorko“, nebo „paní Svobodová“? A kolik učitelů s titulem Ing. vyžaduje, aby byli oslovováni „pane inženýre“ a nikoli „pane učiteli“. Já takového nepotkal. Narozdíl od spousty učitelek gymnázií, vyžadující oslovení „paní profesorko“ aniž byly jmenovány profesorkami.


Tom5

Re:Stačí střední bez maturity?
« Odpověď #91 kdy: 31. 01. 2024, 15:05:26 »
ty oslovujes svou doktorku "pani Svobodova"? takhle jsem to pochopil?

neznam jine odvetvi, kde se vic baziruje na titulech. nejen interne, ale vuci pacientum take. 

Položil jsem ten dotaz jjrsk-ovi, protože mě zajímalo, že když tak pohrdá tituly, jestli to aplikuje i u doktora a nebo to má takhle postavený hlavně vůči inženýrům, protože mu holt v životě něco nevyšlo...

xyz

  • ***
  • 223
    • Zobrazit profil
Re:Stačí střední bez maturity?
« Odpověď #92 kdy: 31. 01. 2024, 15:56:36 »
Jen par poznamek:

- Proc VS?
Treba kvuli https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cvut-ibm-kvantova-pocitacova-sit-cloud-moderni-technologie.A240129_122545_domaci_nema

- k tomu byt programator VS neni potreba, ale cca 2/3 programator ji ma, podle nejakeho pruzkumu (za cislo nerucim)

- nechate si postavit most/stavbu/jaderny reaktor od nekoho bez VS (kdo ma jen nejake kurzy? )



Re:Stačí střední bez maturity?
« Odpověď #93 kdy: 31. 01. 2024, 16:57:59 »
lol ... vis na FEL CVUT jsem par patku stravil ... 90% tech, kteri necemu rozumeli dosli tak nejdyl po 2 semestrech k zaveru, ze maji dzob, za ktery sou velmi dobre placeni, maji pristup k technologiim, o kterych se tem paprdum ani nezda, a zadny papir na to nepotrebuji.

lol ... po tech 2 semestrech na FEL CVUT jsem ten dzob mel taky, ale prislo mi jako naprosta pitomost tu jednoduchou skolu nedodelat.

Re:Stačí střední bez maturity?
« Odpověď #94 kdy: 31. 01. 2024, 20:19:55 »
lol ... vis na FEL CVUT jsem par patku stravil ... 90% tech, kteri necemu rozumeli dosli tak nejdyl po 2 semestrech k zaveru, ze maji dzob, za ktery sou velmi dobre placeni, maji pristup k technologiim, o kterych se tem paprdum ani nezda, a zadny papir na to nepotrebuji.

lol ... po tech 2 semestrech na FEL CVUT jsem ten dzob mel taky, ale prislo mi jako naprosta pitomost tu jednoduchou skolu nedodelat.

no vidis, a niekto ju nedal a tak si to potrebuje stale dokazovat  ;D ;D ;D


FKoudelka

Re:Stačí střední bez maturity?
« Odpověď #95 kdy: 31. 01. 2024, 21:07:39 »
Ze zvědavosti - proč psát takovou otázku na IT fórum?
Protože je to troll nebo alespoň pořádný mimoň. Přijde se ptát na IT fórum jaké vzdělání potřebuje, lidi mu logicky odpoví v IT kontextu, a pak z něj vyleze, že chce dělat strojvedoucího, což je práce, která má v ČR asi tak tři zaměstnavatele, a všichni tři mají na webu napsáno, zda je k tomu potřeba maturita, a informace o tom, jak to pak chodí na pohovoru bez maturity, na IT fóru získá fakt těžko, když tu asi moc strojvedoucích nebude. Od toho jsou tu weby lidí od vlaků. A to celé navíc v době, kdy je na obzoru automatické řízení, takže to je fakt perspektivní kariéra.
Já bych ho od toho IT neodrazoval. Furt lepší, když takovej lumen bude dělat v IT než strojvedoucího. :-)

jjrsk

  • ****
  • 417
    • Zobrazit profil
Re:Stačí střední bez maturity?
« Odpověď #96 kdy: 01. 02. 2024, 18:02:54 »
- k tomu byt programator VS neni potreba, ale cca 2/3 programator ji ma, podle nejakeho pruzkumu (za cislo nerucim)

- nechate si postavit most/stavbu/jaderny reaktor od nekoho bez VS (kdo ma jen nejake kurzy? )
jj, treba vysokou hnojarskou ...

Narozdil od toho mostu od inzinyru nejspis nespadne. Apropos, ta D8 co ji inzinyri postavili pres sesuv porad ujizdi, dneska to tam sudruhovia zase premerovali. Dilatace na mostech se tam vymenujou uz pomalu 2x rocne. A v povrchu tam jsou diry na utrzeni napravy.

Re:Stačí střední bez maturity?
« Odpověď #97 kdy: 02. 02. 2024, 10:59:06 »
OT:
Když se tu někteří chlubí, že vystudovali FEL ČVUT, konečně už se prozradilo, kdy má být další slezina absolventů - 2. března.
https://intranet.fel.cvut.cz/cz/elektra/setkani/setkani_2024.html