Plat vývojáře v Reactu

Plat vývojáře v Reactu
« kdy: 08. 01. 2024, 22:04:17 »
Zdravím Vás. Budu měnit práci, jsem react developer se skoro 2 lety zkušeností žijící v Praze (práce taky v Praze). O jaký man day rate si mám říct, pokud chci dělat na IČO, co je podle Vás adekvátní? Našel jsem tu spousta takových příspěvků například o Javě, ale na frontend nic, takže proto se ptám. Všem díky za odpovědi! :)
« Poslední změna: 08. 01. 2024, 22:54:40 od Petr Krčmář »


hmmmw

Re:Plat vývojáře v Reactu
« Odpověď #1 kdy: 09. 01. 2024, 07:22:00 »
Vždyť ses na něco podobného ptal před půl rokem: https://forum.root.cz/index.php?topic=28076

Re:Plat vývojáře v Reactu
« Odpověď #2 kdy: 09. 01. 2024, 08:03:50 »
divil bych se, kdyby to na IČO vůbec někdo chtěl, ale tipnul bych si tak 4.000 - 4.500 Kč. Podle mě samotný frontend je relativně o ničem, kort čistě React, kdybych si na tuhle pozici někoho bral, tak někoho full stack.

Mě to fascinuje, dělám DevOps - což je samo o sobě dost těžký obor, a k tomu ještě umím full stack react (NextJS), a pak někdo dělá jen frontend, člověče to v té práci spíš?

Re:Plat vývojáře v Reactu
« Odpověď #3 kdy: 09. 01. 2024, 09:16:55 »
2 roky muze byt, ze slepis sotva nejaky CSS, ale taky muzes byt guru na data, umet si je ukladat v backendu, umet si to nasadit do kubernetu... jestli nevis o kolik si rict tak radsi nechod na ICO.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

murf

Re:Plat vývojáře v Reactu
« Odpověď #4 kdy: 09. 01. 2024, 10:10:44 »
Jestli jsi v pohodě samostatný a proaktivní, tak bych cílil ve vývoji na cca 5.000/MD a spokojil se případně se 4.000/MD. Tohle mám jenom z okolí, takřka nezávisle na technologiích. Žádný velký průzkum jsem nedělal.


Ink

  • *****
  • 664
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plat vývojáře v Reactu
« Odpověď #5 kdy: 09. 01. 2024, 10:26:01 »
Podle mě samotný frontend je relativně o ničem, kort čistě React, kdybych si na tuhle pozici někoho bral, tak někoho full stack.

Ani omylem. Frontend na fulltime je úplně v pohodě.

Re:Plat vývojáře v Reactu
« Odpověď #6 kdy: 09. 01. 2024, 11:15:17 »
divil bych se, kdyby to na IČO vůbec někdo chtěl, ale tipnul bych si tak 4.000 - 4.500 Kč. Podle mě samotný frontend je relativně o ničem, kort čistě React, kdybych si na tuhle pozici někoho bral, tak někoho full stack.
Ono záleží na velikosti projektu - pokud na něm dělá více lidí, tak si mezi sebou práci rozdělí a čistý FE může dělat svoji část rychleji a efektivněji.
Brali jsme jednou React FE Ičaře i na projekt, kde byli dohromady dva vývojáři (ten druhý jsem byl já). Jen to s ním nakonec nedopadlo (neuspokojivý poměr jeho vykázaných hodin a reálných výsledků - byl odejit vedoucím projektu), takže jsem to stejně dělal komplet celé sám a troufnu si říct, že v tomhle případě nejspíš výrazně rychleji než on.

Re:Plat vývojáře v Reactu
« Odpověď #7 kdy: 09. 01. 2024, 16:44:40 »
divil bych se, kdyby to na IČO vůbec někdo chtěl, ale tipnul bych si tak 4.000 - 4.500 Kč. Podle mě samotný frontend je relativně o ničem, kort čistě React, kdybych si na tuhle pozici někoho bral, tak někoho full stack.

Záleží, na jeho zlušenostech a na tom, co umí navíc. Pokud umí jenom React, je to OK, pokud je zkušený, je to dost málo. A frontend o ničem tedy fakt není.

Mě to fascinuje, dělám DevOps - což je samo o sobě dost těžký obor, a k tomu ještě umím full stack react (NextJS), a pak někdo dělá jen frontend, člověče to v té práci spíš?

Spíš moc nemáte představu, co to znamená velký projekt v Reactu/Next.js. Tam uživíte frontendistů úplně v pohodě i několik.