Detekce osob s kamerami Hikvision

LE14

Detekce osob s kamerami Hikvision
« kdy: 12. 12. 2023, 12:38:28 »
Zdar, jdu se poptat, jestli mate nekdo zkusenosti s Hikvision.

Mam jejich kamery v poctu 2x HikVision HiWatch HWP-N2404IH-DE3

Prvni, co jsem se na podpore dozvedel, ze podpora je jen pro instalacni firmy a jako druhy, ze to neni plnohodnotnej Hikvision, ale nejakej vorizlej strejda - tim HiWatch a jeste vetsi prujem je Hilook nebo tak nejak.

A proc jsem jim volal? protoze jejich detekce absolutne nefunguje, funguje max nekde v mistnosti 2x2m, kde se nic nehne. Nejvtipnejsi je, ze jedna kamera posle 3 snimky do emailu a druha posila jenom jeden. Rozdilnej je jen verze firmware = ta co posila 3 je starsi, ale firmware mi prej nedaji ani nedoporucuji downgrade...

Ale co mi jeste doporuciji je pry spolehlive AI s nazvem Acusence. Mate nekdo zkusenost?

Tam nejsou udajne falesne poplachy. 
Otazka, jestli tyhle PTZ kamery to maji.
Chtel jsem neco, co se muzu kouknout do stran.
Mam to pred branku a na zadni stranu na zahradu.

Diky
« Poslední změna: 12. 12. 2023, 15:04:13 od Petr Krčmář »


Re:Hikvision AI
« Odpověď #1 kdy: 12. 12. 2023, 13:03:10 »
jestli jich chces vic nez 1 tak se da pujcit na test. my berem od discompu a spoko. ai napouzivam tak ti neporeferuju...
jaks zjistil sam, B tym do hik nebrat :)

Re:Hikvision AI
« Odpověď #2 kdy: 12. 12. 2023, 14:05:01 »
Je to čína, takže na zákazníka se sere.

Použij to pouze jako hloupou kameru a SW si řeš jinde.

LE14

Re:Hikvision AI
« Odpověď #3 kdy: 12. 12. 2023, 14:49:55 »
Je to čína, takže na zákazníka se sere.

Použij to pouze jako hloupou kameru a SW si řeš jinde.

Jak to myslis sw resit jinde?

Re:Detekce osob s kamerami Hikvision
« Odpověď #4 kdy: 12. 12. 2023, 16:54:35 »
Normalne. Na rpi si postav recorder resp co chces (detekcia etc...) a s kamier len dotahuj obraz.


LE14

Re:Detekce osob s kamerami Hikvision
« Odpověď #5 kdy: 12. 12. 2023, 18:46:53 »
Normalne. Na rpi si postav recorder resp co chces (detekcia etc...) a s kamier len dotahuj obraz.

Jako nejake soft? hledal jsem uz driv, ale nejaky specializovany na detekci apod jsem nenasel. Jen samozrejme od vyrobce NVR Hikvision a tam se obavam, ze to bude na stejne brdo...

czipis

  • ***
  • 234
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Detekce osob s kamerami Hikvision
« Odpověď #6 kdy: 12. 12. 2023, 20:02:11 »

Re:Detekce osob s kamerami Hikvision
« Odpověď #7 kdy: 12. 12. 2023, 22:42:05 »
Podporu Acusence musíš mít na celé infrastruktuře, tzn. i na NVR.

Je samozřejmě ještě podstatné co od toho očekáváš, zmiňuješ 2x2 metry záběr, to chceš sledovat na větší vzdálenost, v noci? Tak tam budeš muset mít nějaký infrapřísvit (to je cca. 10-15 tis./ks). Zmiňuješ PTZ, ale to bude švejkovat po prostoru a jak se dozví o narušení, tam budeš mít nějaké pohybové čidla, které pak nasměrují kameru do konkrétního prostoru?
Jestli s tím nemáš zkušenosti obrať se s požadavkem na montáž od nějaké specializované firmy.

Re:Detekce osob s kamerami Hikvision
« Odpověď #8 kdy: 13. 12. 2023, 05:28:43 »
Když kupuješ odpad, tak se nesmíš divit :). Pokud chceš detekci lidí, tak jak již bylo řečeno, potřebuješ kamery i NVR, co podporují Acusense. Pokud už máš nějaké kamery, tak by to znamenalo komplet obnovu. Další možnost je naladit si do PC nějaký kamerový systém, který splní tvé požadavky.
Zazněl tu Frigate, což je takový malý dítě, které spíše slouží jako rozšíření do Home Assistenta. Pokud chceš full systém, tak Shinobi:
https://shinobi.video/
ale to mi přijde, že se postupně uzavírá. Pokud netrváš na OSS, tak cenově a funkčně je na tom nejlépe Xeoma:
https://felenasoft.com/xeoma/en/
Zdar Max

LE14

Re:Detekce osob s kamerami Hikvision
« Odpověď #9 kdy: 13. 12. 2023, 10:03:16 »
Podporu Acusence musíš mít na celé infrastruktuře, tzn. i na NVR.

Je samozřejmě ještě podstatné co od toho očekáváš, zmiňuješ 2x2 metry záběr, to chceš sledovat na větší vzdálenost, v noci? Tak tam budeš muset mít nějaký infrapřísvit (to je cca. 10-15 tis./ks). Zmiňuješ PTZ, ale to bude švejkovat po prostoru a jak se dozví o narušení, tam budeš mít nějaké pohybové čidla, které pak nasměrují kameru do konkrétního prostoru?
Jestli s tím nemáš zkušenosti obrať se s požadavkem na montáž od nějaké specializované firmy.

Jde mi ciste o zaznam kdyz tam nekdo projde. Je mi celkem jedno jestli je to pes, kocka cloveka, ale zatim chodi stovky notifikaci, zrejme asi hazi slunicko prasatka. V noci jsem od toho necekal tak nejak nic ...



LE14

Re:Detekce osob s kamerami Hikvision
« Odpověď #10 kdy: 13. 12. 2023, 10:06:14 »
Když kupuješ odpad, tak se nesmíš divit :). Pokud chceš detekci lidí, tak jak již bylo řečeno, potřebuješ kamery i NVR, co podporují Acusense. Pokud už máš nějaké kamery, tak by to znamenalo komplet obnovu. Další možnost je naladit si do PC nějaký kamerový systém, který splní tvé požadavky.
Zazněl tu Frigate, což je takový malý dítě, které spíše slouží jako rozšíření do Home Assistenta. Pokud chceš full systém, tak Shinobi:
https://shinobi.video/
ale to mi přijde, že se postupně uzavírá. Pokud netrváš na OSS, tak cenově a funkčně je na tom nejlépe Xeoma:
https://felenasoft.com/xeoma/en/
Zdar Max

A co neni odpad? Ptam se zcala vazne ...
Staci mi detekce, ze tam neco proslo, pripadne na to uz s***a budu nahravat vsechno :D
Diky moc Xeoma mrknu

Re:Detekce osob s kamerami Hikvision
« Odpověď #11 kdy: 13. 12. 2023, 10:30:13 »
Nahrával bych všechno, úložiště vyjde levněji než čas strávený laděním SW. Jinak můžeš nakonec zjistit, že kamera něco nenatočila, natočila příliš pozdě, natáčí stejně všechno, protože se ve větru hýbe strom a podobně...

jjrsk

  • ****
  • 417
    • Zobrazit profil
Re:Detekce osob s kamerami Hikvision
« Odpověď #12 kdy: 13. 12. 2023, 17:36:00 »
...
Jde mi ciste o zaznam kdyz tam nekdo projde. Je mi celkem jedno jestli je to pes, kocka cloveka, ale zatim chodi stovky notifikaci, zrejme asi hazi slunicko prasatka. V noci jsem od toho necekal tak nejak nic ...
Hele zakos pouziva totok https://www.ateas.net/ (za penize)

Detekci pohybu to umi (bez ohledu na to jestli to umi kamera), ale ... jednak to (v zavislosti na poctu kamer) zere CPU, druhak je pomerne tricky to naladit, protoze bud to bere veci ktery nechces, nebo zase nebere ty, ktery chces (nastavujes citlivost, cas reakce a muzes cast vymaskovat aby to ignorovalo uplne). A vubec cely schema ovladani toho UI je teda dost uchylny.

Takze kdyz to nemas vyladeny fakt tiptop, coz vetsinou moc nejde, tak vysledek je ten, ze zaznam zacne teleportaci pohybujiciho se objektu doprostred zornyho pole. Jak tu zaznelo, jednodussi je proste nahravat porad.

Re:Detekce osob s kamerami Hikvision
« Odpověď #13 kdy: 13. 12. 2023, 18:49:06 »
Nahrával bych všechno, úložiště vyjde levněji než čas strávený laděním SW. Jinak můžeš nakonec zjistit, že kamera něco nenatočila, natočila příliš pozdě, natáčí stejně všechno, protože se ve větru hýbe strom a podobně...

Nahrávat všechno je hloupost. Pak když člověk něco hledá, něco, co není trvale na očích (např. průchod nějaké osoby), tak co? Budeš u toho sedět dva dny a koukat a hledat, kdy tam ten člověk prošel? Proto je dobré řešit detekci. A dále je dobré řešit detekci na úrovní NVR a né přímo kamery, protože většinou člověk chce vidět, co tomu třeba předcházelo. Proto sw umožňuje nastavit detekci s tím, že chceš nahrát třeba 10s před detekcí a 10s po ukončení detekce.

Jak už jsem psal, kdo se chce štvát se správou NodeJS a mizernou podporou mobilních zařízení, tak zvolí Shinobi. Kdo chce full a nechce nic moc řešit, sáhne po Xeoma, která za tu cenu nabízí bezkonkurenční funkce a běží na Linuxu, RPi apod.

Zdar Max

Re:Detekce osob s kamerami Hikvision
« Odpověď #14 kdy: 13. 12. 2023, 19:41:32 »
Já všude používám systém zoneminder (někde i 20 kamer), na low res streamu detekuji pohyb a transkoduji ho do h.264 a ukládám nepřetržitě. Pokud detekuji pohyb uložím high res stream tak jak příjde z kamery minutu před a minutu po. V perlu můžeš dopsat další funkce. Všechny detekce si takto posílám na telegram i s obrázky.