Detekce osob s kamerami Hikvision

LE14

Re:Detekce osob s kamerami Hikvision
« Odpověď #15 kdy: 13. 12. 2023, 20:39:58 »

Jak už jsem psal, kdo se chce štvát se správou NodeJS a mizernou podporou mobilních zařízení, tak zvolí Shinobi. Kdo chce full a nechce nic moc řešit, sáhne po Xeoma, která za tu cenu nabízí bezkonkurenční funkce a běží na Linuxu, RPi apod.

Zdar Max

Xeoma jsem koukal ma i cloud to se mi docela libi ze bych nemusel provozovat nekde neco svojeho ...


Re:Detekce osob s kamerami Hikvision
« Odpověď #16 kdy: 14. 12. 2023, 09:18:19 »
Nahrával bych všechno, úložiště vyjde levněji než čas strávený laděním SW. Jinak můžeš nakonec zjistit, že kamera něco nenatočila, natočila příliš pozdě, natáčí stejně všechno, protože se ve větru hýbe strom a podobně...

Nahrávat všechno je hloupost. Pak když člověk něco hledá, něco, co není trvale na očích (např. průchod nějaké osoby), tak co? Budeš u toho sedět dva dny a koukat a hledat, kdy tam ten člověk prošel? Proto je dobré řešit detekci. A dále je dobré řešit detekci na úrovní NVR a né přímo kamery, protože většinou člověk chce vidět, co tomu třeba předcházelo. Proto sw umožňuje nastavit detekci s tím, že chceš nahrát třeba 10s před detekcí a 10s po ukončení detekce.

Jak už jsem psal, kdo se chce štvát se správou NodeJS a mizernou podporou mobilních zařízení, tak zvolí Shinobi. Kdo chce full a nechce nic moc řešit, sáhne po Xeoma, která za tu cenu nabízí bezkonkurenční funkce a běží na Linuxu, RPi apod.

Zdar Max

Neni zaziul jsem situaci ze chybel kontext protoze tam byl jen zaznam pohybu. Nejlepsi je nahravat vse a tagovat okna s pohybem, takze si pak muzes pustit co bylo pred a po....

Takove to nahraje to 10s pred pohybem a 10s po.. lepsi ale nic moc...

Re:Detekce osob s kamerami Hikvision
« Odpověď #17 kdy: 14. 12. 2023, 10:19:20 »
Když člověk nahraje vše, místo jen při pohybu v určitých zónách, tak můžete sice nahrát zamaskovaného zloděje jak vám vykrádá auto, ale už vám bude chybět jeho nezmaskovaná podoba o 15 minut předtím, kdy opodál (mimo zónu auta) vyčkával, nezamaskovaný.

jjrsk

  • ****
  • 446
    • Zobrazit profil
Re:Detekce osob s kamerami Hikvision
« Odpověď #18 kdy: 14. 12. 2023, 12:07:35 »
Nahrávat všechno je hloupost. ...
Naprosty nesmysl. Vetsina kamer je umistena v mistech, kde detekci budou tisice denne. Pouziva(lo) se to proto, ze se usetrilo misto.

Stejne tak zjevne netusis nic o systemech nahravani, protoze se nahrava vse a ty potencielni detekce jsou zaznemany jako metadata, takze v casech, kdy by se treba v zone nikdo pohypovat nemel, se muzes podivat, co ze tam hybalo. Ale neprerusuje se kvuli tomu zaznam. V takovych mistech se pak stejne pouzivaji cidla a ne detekce kamerou, prave proto ze je nespolehliva.