Sháním CRT monitor 17″

Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #15 kdy: 14. 12. 2023, 15:43:50 »
Ze zvědavosti jsem koukl na Aukro a je tam jeden Compaq zatím za vyvolávacích 390,- Kč. 4 lidé sledují.

https://aukro.cz/klasicky-znackovy-stary-monitor-compaq-usa-2002-7047317498


Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #16 kdy: 15. 12. 2023, 20:16:52 »
Tak tady jsou ty fotky z poza pul kralovstvi.

Tak jestli je zajem, za odvoz rad prenecham, cim driv, tim lip.
Díky moc za fotky a info, vypadá to hezky (ClearFlat), až na tu absenci nohy. V tuhle chvíli tedy asi bez zájmu, kdybych si to rozmyslel, zeptám se znovu, jestli je ještě k mání, ale když se to vyhodí, vadit mi to nebude :). Být to s nohou, asi nebude co řešit, ale takhle spíš ne.

Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #17 kdy: 15. 12. 2023, 21:34:54 »
Ahoj, možná bych měl jednu 17 " v kutné hoře. Budu vědět mezi svátky. Jak moc to spěchá?

Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #18 kdy: 16. 12. 2023, 20:09:01 »
Ahoj, možná bych měl jednu 17 " v kutné hoře. Budu vědět mezi svátky. Jak moc to spěchá?
Nijak zvlášť, Kutnou Horu mám krapet z ruky, tímhle směrem běžně nejezdím, to by musel být hodně zajímavý kousek, jako třeba ten Trinitron :).

Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #19 kdy: 16. 12. 2023, 21:13:30 »
Tak první monitor, zdá se, funguje (po rozebrání, profoukání, zběžném pročištění interiéru i exteriéru a vyčištění obrazovky), akorát má takový neduh, že v něm jednou za čas (několik minut až desítek minut) louskne, obraz lehce ztmavne a mírně „zoomne“ a během pár sekund se plynule dostane do stavu, v jakém byl před lousknutím. Podezřívám nějakou neplechu kolem vysokonapěťového trafa, což je něco, s čím si hrát nechci, takže to nechám být :). Obraz je lehoulince otočený a v pravé části vykazuje drobné moire (možná jsem tam při čištění s něčím lěhce hnul kolem elektronového děla, jsou tam takové otáčející se prstence, možná je hnutá celá ta velká cívka kolem). Možná si s tím někdy budu hrát, ale tak jako tak mi ten obraz momentálně přijde docela ucházející. Zkoušeno v 1152×864@75 Hz (1280×1024 umí jen 60 Hz).


f-k-r

  • ***
  • 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #20 kdy: 16. 12. 2023, 21:45:47 »
obrazovky), akorát má takový neduh, že v něm jednou za čas (několik minut až desítek minut) louskne, obraz lehce ztmavne a mírně „zoomne“ a během pár sekund se plynule dostane do stavu, v jakém byl před lousknutím. Podezřívám

Obraz vypadá slušně. To lusknutí je výboj, ale nebude přímo ve VN trafu, to by nepřežilo. Spíš kolem vlastní obrazovky, nebo také uvnitř. Kolem obrazovky - ono to čištění starých věcí není vždy ku prospěchu věci.

Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #21 kdy: 17. 12. 2023, 11:24:13 »
Kolem obrazovky - ono to čištění starých věcí není vždy ku prospěchu věci.
Vzal jsem to jen vzduchem (kompresorem), abych aspoň drobet toho prachu z toho sundal, aby to pak při zahřívání moc nesmrdělo :). Rozebrané to bylo, jak je na fotkách.

Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #22 kdy: 17. 12. 2023, 21:15:32 »
že v něm jednou za čas (několik minut až desítek minut) louskne, obraz lehce ztmavne a mírně „zoomne“ a během pár sekund se plynule dostane do stavu, v jakém byl před lousknutím.
To moze byt vn trafo, alebo demagnetizacna cievka - ta sa ale zvycajne zapne pri zapnuti monitora a presne tak sa prejavuje. cvaknutie, ked ju relatko zopne a obraz sa zatrasie a o par sekund sa vrati do normalu. takze to moze robit obvod, ktory riadi tu cievku. pravdepodobne kondik, ktory uz nedrzi kapacitu a obcas ma taky zvod, ze napatie na nom klesne pod urcitu hodnotu a obvod to vyhodnoti ako reset.

CRT nemam, ale mam 4 lcd z roku 2008, ktore maju peknych par kil a rozlisenie 1280x1024 na 75Hz.