Sháním CRT monitor 17″

Sháním CRT monitor 17″
« kdy: 18. 11. 2023, 15:19:31 »
Sháním funkční CRT monitor, max. 17″ (snesu i menší, ale aby uměl rozlišení aspoň 1280×1024, nejlépe v něčem vyšším než 60 Hz; určitě ne 21″ a větší - to jsem měl a zbavil jsem se toho, protože to bylo už moc velké).
Ideálně z ČB a okolí (JČ kraj), abych si ho mohl osobně odvézt.


Jen Kings

  • ***
  • 106
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #1 kdy: 11. 12. 2023, 11:50:13 »
Tak můžeš pak dát vědět, jestli funguje.
Případně nějaké dokumentační foto z debordelizace, odhnusení a odrezení :D

Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #2 kdy: 11. 12. 2023, 13:05:15 »
Jj, poptávka zatím stále platí, kdyby někdo ještě něco našel, ale už se mi moc nechce jezdit pro to přes půl světa :). Ale včera bylo na tu jízdu docela hezky.
Uvnitř jsem našel spoustu rzi, prasklé (přerezivělé) pérko držící lanka kolem obrazovky (spojil jsem stahovacími pásky), očouzený strop krytu a nějakej ten prach, rozebral jsem to zatím jen tak opatrně (nechtělo se mi odpájkovávat připájené uzemění, ale asi na to dojde, potřebuju se podívat na ten plošňák zespodu), ale myslím, že když to důkladně vyfoukám, že to bude chodit, na žádnou zásadní katastrofu uvnitř jsem zatím nenarazil. Jen to je teda dost prorezlý, to muselo bejt v dost vlhkým prostředí. Retrobright u toho ale dělat nebudu. Ten rezavej konektor nejspíš taky zachráním.
« Poslední změna: 11. 12. 2023, 13:08:59 od WIFT ​​​​​​​​​​ »

Jen Kings

  • ***
  • 106
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #3 kdy: 11. 12. 2023, 13:42:42 »
Jo, skladování i podle původního majitele stálo dost za prd. Proto jsem to taky tak promoval, že je to na velké restaurování.
Každopádně podle fotky to vypadá, že ty podstatné části to nejspíše přežily. Tak budu držet palce, ať se to povede zachránit :)

ktk

Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #4 kdy: 12. 12. 2023, 10:18:18 »
Mam jedno CRT na pude v okrese Praha-zapad, a zrovna se chystam to poslat do sbernyho dvora. (funguje, pouzival jsem ho doted na ty pude u routerovyho  pc, nahradil jsem za lcd, tech 17 palcu myslim ma, rozliseni netusim).

Je to uz pres pul sveta, nebo by byl zajem si to vyzvednout a mam to rozliseni prezkoumat?
Samozrejme budu mnohem radsi, kdyz funkcni nekomu poslouzi, nez kdyz pujde do sberu.


Mti.

Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #5 kdy: 12. 12. 2023, 11:01:32 »
Taky mi doma jeste u pocitace lezi 17" Sony Trinitron, funkcni .... ale do Budejic .... jestli je Praha pres pul sveta, tak tu je to pres 1.5 :-D

Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #6 kdy: 12. 12. 2023, 11:40:08 »
Když to tak nutně sháníš, nebylo by lepší to koupit funkční a ověřené na ebay, než na něco/někoho čekat a doufat v zázrak že až pro to dojedeš, že to bude pak fungovat?!
Je samozřejmě otázka zda spoléháš, že to budeš mít za odvoz, a nebo zatím jsi neřekl kolik jsi za to ochoten zaplatit?

Všude platí, že poptávka bez odměny je úplně k ničemu, to běž někam zařvat do tunelu, a bude to mít stejný efekt.

Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #7 kdy: 12. 12. 2023, 11:53:53 »
Tvl, zrovna kupovat CRT monitor kdo ví odkud, kolik by asi tak stálo poštovný a jaká je šance, že to pošta někde rozmlátí? Jaký prodejce se bude balit s těžkým a křehkým elektroodpadem, a posílat ho do někam, za pár šupů?

Já bych osobně neopravoval ani tento orezlý šrot, ale chápu, že nadšení je silná motivace.

Obejít sběrné dvory, možná se zeptat někde ve firmě, kde mají dost místa na bordel, takže se neobťěžují to vyhazovat, ale jen se to odsune někam do kouta. Přemýšlím, jestli jsem někde takový monitor neviděl stát zapomenutý. Když si vzpomenu, dám vědět.

Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #8 kdy: 12. 12. 2023, 16:43:03 »
Pro: 🇺🇦 GPU
Jasně, nad vším se dá polemizovat.
Nicméně zboží, i mnohem křehčí, se normálně posílá v bedně, klidně přes půlku světa.
Nicméně hlavní pointa byla jiná.
Stačí se kouknout na bazoš.

Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #9 kdy: 12. 12. 2023, 20:16:08 »
Taky mi doma jeste u pocitace lezi 17" Sony Trinitron, funkcni .... ale do Budejic .... jestli je Praha pres pul sveta, tak tu je to pres 1.5 :-D
Z jaké dálky by to bylo? Kvůli tomu „odpadu“, co jsem postnul ve třetím příspěvku, jsem najezdil asi 450 km (počítáno tam i zpět) a Sony Trinitron 17" je přeci jen trošku jiná liga, pro ten bych si takový výlet klidně zopakoval :).

Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #10 kdy: 12. 12. 2023, 20:21:52 »
Mam jedno CRT na pude v okrese Praha-zapad…
Uvítám informace o modelu, Praha-západ není tak daleko.

ktk

Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #11 kdy: 13. 12. 2023, 09:23:41 »
OK, nafotim to.

mikrom

  • ****
  • 367
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #12 kdy: 13. 12. 2023, 18:47:32 »
Ja som mal taky krasny zachovaly PC Compaq komplet s Crt monitorom a s robustnou PS2 klavesnicou. Tak raz za rok som si to zapol a zahral si na tom hry svojej mladosti od Apogee ako bol Commander Keen, Dangerous Dave, Bio Menace, Wolf3D. Inac to zapadalo cely rok prachom. Keby sa to bolo pokazilo, bol by som to vyhodil, ale fungovalo to super napriek svojmu veku, nie a nie sa to pokazit, tak som to nechcel vyhodit. No mojej zene to aj tak strasne vadilo, ze to zabera vela miesta, stale kvoli tomu do mna doskakovala, az som jedneho vecera z toho PC vybral disk a zvysok aj s monitorom som hodil do kontajnera. Doteraz to lutujem, ale uz je to nenavratne prec.
Doporucoval by som, aby si sa pozrel na ebay, tam sa take veci predavaju. Ale pekny Crt monitor v dobrom stave stoji cca to co normalny monitor teraz.

Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #13 kdy: 13. 12. 2023, 20:24:23 »
az som jedneho vecera z toho PC vybral disk a zvysok aj s monitorom som hodil do kontajnera. Doteraz to lutujem, ale uz je to nenavratne prec.

Veľmi smutný príbeh.

Mne brat bez môjho vedomia vyhodil dva CRT monitory a jedno staršie LCD EIZO z bytu, kde už ani nebýval  >:( >:( >:(

Keď som mu povedal, ako ma nazlostil, tak si mám nájsť podobné v bazári a mi ich kúpi  :( :( :(
Ešte som také nenašiel.

ktk

Re:Sháním CRT monitor 17″
« Odpověď #14 kdy: 14. 12. 2023, 08:19:49 »
Tak tady jsou ty fotky z poza pul kralovstvi.

jak je videt na fotkach:

- je to model nec FE770, 1280x1024,
- chybi mu ten spodni plastovy dil, na kterem to normalne stoji.

Tak jestli je zajem, za odvoz rad prenecham, cim driv, tim lip.