Co je s routerem?

Re:Co je s routerem?
« Odpověď #15 kdy: 14. 11. 2023, 22:54:15 »
Aha, N66 jsem měl v ruce dvakrát, oba umřeli podobným způsobem asi po dvou letech. Vyhodit.


Re:Co je s odpory?
« Odpověď #16 kdy: 17. 11. 2023, 17:55:14 »

Sorry, ale 19V, 1A je 19W, takže v praxi 4 x 5ohm v sérii ti bude stačit. Když je nebudeš mít na 5W, tak na pár sekund to přežije tak jako tak i malej, hlavně měř rychle.

Jestli chceš měřit zvlnění, tak (orientačně!) to odděl elektrolytem (nějakejch 10mikro/30V v pohodě), a paralelně s měřákem dej odpor tak 22k a měřák přepni na AC...
No, jenže já mám jen 2x 5ohm a to asi taky "kdo z vás to má(?)" po kapsách. Ty odpory chvilku zvládnou i 100W :) .
Problém ale je měřit 19V / 10 ohm s dvěmi odpory: prostě meřit něco co překračuje specifikaci zdroje? Zaprvé proč(router by takové spotřeby neměl dosáhnout) a taky bych naměřil vyhozený jistič  a nebo  zničený zdroj v kakatonickém scénáři, ale asi bych tipl, že by to začlo strmě limitovat napětí, aby se nepřekročil ani proud ani výkon. Ty zdroje se chovají různě, některé dovolí překročit výkon daný součina uvedeným napětí a výkonem, některé limitují výkon, některé začnou hodně snižovat napětí když ze blíží za hranici proudu.

Potíž se zdrojem je, že to je netypicky mrňavý válcový konektor kolem průměru 1mm.

Ale trik s vlněním se mi bude hodit pro rozšíření knowedge báse.

Aha, N66 jsem měl v ruce dvakrát, oba umřeli podobným způsobem asi po dvou letech. Vyhodit.
Tak to je dobrý, to přesluhujou tak 7 let. Ale je to smůla. Jako AP dobrý. Jako switch taky dobrý.... Jen jak je propojit. Taky zkusím si pohrát s nastavením "NAT offloadingu" a zkusit ho překlopit do módu ROUTER, jako WAN vyčlenit jeden z portů , vypnout NAT a holt budu mít  síť o víc L3 segmentech.
« Poslední změna: 17. 11. 2023, 17:58:45 od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »

Re:Co je s odpory?
« Odpověď #17 kdy: 17. 11. 2023, 18:22:04 »
Potíž se zdrojem je, že to je netypicky mrňavý válcový konektor kolem průměru 1mm.
Původní konektor se vždy může naroubovat na nový zdroj. Zkroutit k sobě dva vodiče, nebo to dát do čekulády či wagosvorky, snad není tolik práce navíc.