iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku

e3k

  • ***
  • 248
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #15 kdy: 07. 11. 2023, 08:45:02 »
nakup telefonu sa oplati konzultovat s touto strankou: https://wiki.lineageos.org/devices/


Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #16 kdy: 07. 11. 2023, 12:08:42 »
Co se týče základního ovládání telefonu (čistě telefonu k telefonování, SMS atd!), iOS je v jiné lize oproti Androidu.
Tak to prostě je. Pokud ale potřebuješ něco navíc, speciálního, tak to asi narazíš.

Hahaha, dobrej vtip. Mlada ma iphone a zrovna nedavno jsme resili situaci, kdy ji nekdo volal a ona si cislo neulozila. O dva mesice pozdeji jsem tomu cloveku potreboval zavolat, tak mlady rikam at dohleda v historii jeho cislo (pamatoval jsem si presne den, protoze jsem ten den nekam letel). A ona na to, ze to cislo nemuze dohledat, ze v historii ma priblizne jen posledni dva mesice! A pak clovek vygoogli, ze iphone uklada historii volani jen 100 poslednich hovoru! Jako WTF? Tak vlezu do svyho androidu a vidim tam historii za x tisic volani za poslednich nekolik let. Nerikam, ze tu historii volani poteebuju nejak casto, ale uz se mi parkeat stalo, ze jsem potreboval neco dohledat. A tohle je jen jedna z mnoha podobnych story o iphonu, ty "jina ligo"..
Na tento limit jsem nikdy nenarazil. Čili jsem o tom nevěděl. Pravda je taková, že Iphone ukládal posledních 1000 hovorů. To, že jsi to nedokázal ani najít(10 sekund práce) dokládá, že budeš jiná liga. Momentálně od iOS 17 má zvýšený limit na zobrazení 2000 posledních volání.

Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #17 kdy: 07. 11. 2023, 12:56:48 »
Vyčištěný, ideálně rootnutý Android může mít násobně delší výdrž baterie, v porovnání s OOB stavem, či iPhonem.

iPhone je takový zlatý střed, funguje to, ale nic moc od toho vlastně člověk čekat nesmí. Pro linuxáka může být problém nedostupnost různých OSS aplikací. Pokud to má být na volání, nějaké to brouzdání a focení, tak asi není moc co řešit. Jenže to samé dokáže i nějaká levnější Motorola s Androidem za zlomek ceny.

Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #18 kdy: 08. 11. 2023, 06:20:58 »
Co se týče základního ovládání telefonu (čistě telefonu k telefonování, SMS atd!), iOS je v jiné lize oproti Androidu.
Tak to prostě je. Pokud ale potřebuješ něco navíc, speciálního, tak to asi narazíš.

Hahaha, dobrej vtip. Mlada ma iphone a zrovna nedavno jsme resili situaci, kdy ji nekdo volal a ona si cislo neulozila. O dva mesice pozdeji jsem tomu cloveku potreboval zavolat, tak mlady rikam at dohleda v historii jeho cislo (pamatoval jsem si presne den, protoze jsem ten den nekam letel). A ona na to, ze to cislo nemuze dohledat, ze v historii ma priblizne jen posledni dva mesice! A pak clovek vygoogli, ze iphone uklada historii volani jen 100 poslednich hovoru! Jako WTF? Tak vlezu do svyho androidu a vidim tam historii za x tisic volani za poslednich nekolik let. Nerikam, ze tu historii volani poteebuju nejak casto, ale uz se mi parkeat stalo, ze jsem potreboval neco dohledat. A tohle je jen jedna z mnoha podobnych story o iphonu, ty "jina ligo"..
Na tento limit jsem nikdy nenarazil. Čili jsem o tom nevěděl. Pravda je taková, že Iphone ukládal posledních 1000 hovorů. To, že jsi to nedokázal ani najít(10 sekund práce) dokládá, že budeš jiná liga. Momentálně od iOS 17 má zvýšený limit na zobrazení 2000 posledních volání.

Ano, to jsem si samozrejme nasledne vygooglil. iphone udajne uklada 1000 poslednich hovoru. Ale s tim, ze v historii volani ti zobrazi jen poslednich 100. Jestli se chces dostat v historii dal, tak si musis tu prvni stovku zaznamu z historie vymazat. Uz jen toto je vymysl hodny genia a zni mi to opravdu intuitivne a jednoduse. To je pristup jak pojd na me z boku.. Ale jestli ti to pripada jednodussi a uzivatelsky privetivejsi, nez proste jit do historie volani, zascrolovat na konkretni datum (nezavisle na tom jak daleko v historii je) a mit vyreseno behem peti sekund, tak ja ti to vyvracet nebudu. Pro me tohle je ale nazor hodny iOvce..

Kazdopadne pro me bylo rychlejsi si vygooglit cislo toho cloveka, kterymu jsem potreboval zavolat, nez googlit jak kvalitne ta iSracka funguje.

Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #19 kdy: 08. 11. 2023, 12:58:45 »
Co se týče základního ovládání telefonu (čistě telefonu k telefonování, SMS atd!), iOS je v jiné lize oproti Androidu.
Tak to prostě je. Pokud ale potřebuješ něco navíc, speciálního, tak to asi narazíš.

Hahaha, dobrej vtip. Mlada ma iphone a zrovna nedavno jsme resili situaci, kdy ji nekdo volal a ona si cislo neulozila. O dva mesice pozdeji jsem tomu cloveku potreboval zavolat, tak mlady rikam at dohleda v historii jeho cislo (pamatoval jsem si presne den, protoze jsem ten den nekam letel). A ona na to, ze to cislo nemuze dohledat, ze v historii ma priblizne jen posledni dva mesice! A pak clovek vygoogli, ze iphone uklada historii volani jen 100 poslednich hovoru! Jako WTF? Tak vlezu do svyho androidu a vidim tam historii za x tisic volani za poslednich nekolik let. Nerikam, ze tu historii volani poteebuju nejak casto, ale uz se mi parkeat stalo, ze jsem potreboval neco dohledat. A tohle je jen jedna z mnoha podobnych story o iphonu, ty "jina ligo"..
Na tento limit jsem nikdy nenarazil. Čili jsem o tom nevěděl. Pravda je taková, že Iphone ukládal posledních 1000 hovorů. To, že jsi to nedokázal ani najít(10 sekund práce) dokládá, že budeš jiná liga. Momentálně od iOS 17 má zvýšený limit na zobrazení 2000 posledních volání.

Ano, to jsem si samozrejme nasledne vygooglil. iphone udajne uklada 1000 poslednich hovoru. Ale s tim, ze v historii volani ti zobrazi jen poslednich 100. Jestli se chces dostat v historii dal, tak si musis tu prvni stovku zaznamu z historie vymazat. Uz jen toto je vymysl hodny genia a zni mi to opravdu intuitivne a jednoduse. To je pristup jak pojd na me z boku.. Ale jestli ti to pripada jednodussi a uzivatelsky privetivejsi, nez proste jit do historie volani, zascrolovat na konkretni datum (nezavisle na tom jak daleko v historii je) a mit vyreseno behem peti sekund, tak ja ti to vyvracet nebudu. Pro me tohle je ale nazor hodny iOvce..

Kazdopadne pro me bylo rychlejsi si vygooglit cislo toho cloveka, kterymu jsem potreboval zavolat, nez googlit jak kvalitne ta iSracka funguje.
Těch 100 jsem záměrně zamlčel. :-)
No opravdu je to na palicu. S tím souhlasím.


Mlocik97

  • *****
  • 888
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #20 kdy: 08. 11. 2023, 18:08:28 »
Obe fóny k ničomu...

osobne mám Moto G30, a myslím že je to ďaleko lepší než všetky high-end fóny od Apple či ten Xiaomi. Podpora je 3+2 roky, čo je na fón fajn.

Mlocik97

  • *****
  • 888
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #21 kdy: 08. 11. 2023, 18:18:14 »
A vôbec kupovať niečo od firmy, ktorá taktiež predáva kolečká za $700, je asi stejné ako sa tešiť že si v Kauflande kúpil 40g rohlík za 500€ a dostal k tomu sáčok zadarmo.


Mudvy

Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #22 kdy: 08. 11. 2023, 20:38:17 »
Za me zkušenost android vs apple to vyhral apple.

Mel jsem sice android 8-9 na xperia xa2 zadny high end telefon ale po par letech jsem bojoval s plynulosti aplikaci jako mapy a prohlizec. Telefon pak uz nedaval nabijeni navigaci spotyfi a volani najednou. Umiral sam od sebe. To se samozrejme projevovalo postupne.

Vymenil jsem ho za iphone mini s tim ze me nebavi se s tim systemem furt srat factorovat, mazat cistit kde co a udrzovat ho jakoby v top stavu po koupi.

Jsem primitivni uzivatel. Po koupi si nastavim svych par appek, banky atd a tak to zustane do konce veku.

Za me tedy apple vyhral v tom ze se nemusim o nic starat. Po par letech telefon stale bezi tak jako kdybych ho koupil vcera.

Nevim jak jsou na to dnesni androidi treba uz je to lepsi 👍



k3dAR

  • *****
  • 2 932
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #23 kdy: 09. 11. 2023, 23:18:50 »
Mel jsem sice android 8-9 na xperia xa2 zadny high end telefon ale po par letech jsem bojoval s plynulosti aplikaci jako mapy a prohlizec. Telefon pak uz nedaval nabijeni navigaci spotyfi a volani najednou. Umiral sam od sebe. To se samozrejme projevovalo postupne.

[...]

Nevim jak jsou na to dnesni androidi treba uz je to lepsi 👍
me predchozi Nokia 7 Plus (model 2018, Android 8-10) a Motorola Moto G Pro (model 2020, Android 10-12), oba byli AndroidOne (tzn. v podstate cistej Adroid bez customizace&balastu vyrobce)... oba po 2.5-3letech kdy sem je odlozil byli rychlosti/stability/vydrzi_baterku na tom stejne jako pri koupi...

EDIT: ale sem zvedavej co budu rikat za 8let s aktualnim Fairphone 5 ;-)

mikrom

  • ****
  • 357
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #24 kdy: 10. 11. 2023, 08:19:23 »
Ku ktorej moznosti by ste sa viac priklonili? Teraz ma manzelka nejaky stary Xiaomi 9 a vravim, ze ci nechce vyskusat iphone, kde je dlha podpora, stabilita aj kvalita, akurat ze je to model z roku 2020. Zaujala ma ale nedavna novinka Xiaomi 13T, ktora ma kvalitny fotak, je to vyssia trieda, slubena podpora 5 rokov, a velke ulozisko.
Kup jej iPhone nech si ho vyskusa. Ked jej kupis obycajny telefon s androidom, bude ti vycitat, ze kolegyni kupil manzel iPhone a ty si jej nekupil  :)

Ja som iPhone mal, vyskusal som si ho a urcite veci ma na nom rozculovali a obmedzovali. Servisna podpora nebola vobec nadstandardne dlha - ked sa mi po cca 4 rokoch pokazil a chcel som ho dat opravit, tak v znackovom servise mi povedali, ze uz je to stary model ktory sa neopravuje a mam si kupit novy. Tak som ho vyhodil, kupil som si telefon s androidom a zistil som, ze mi vyhovuje ovela lepsie.

Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #25 kdy: 10. 11. 2023, 08:37:24 »
Mel jsem sice android 8-9 na xperia xa2 zadny high end telefon ale po par letech jsem bojoval s plynulosti aplikaci jako mapy a prohlizec. Telefon pak uz nedaval nabijeni navigaci spotyfi a volani najednou. Umiral sam od sebe. To se samozrejme projevovalo postupne.

Vymenil jsem ho za iphone mini s tim ze me nebavi se s tim systemem furt srat factorovat, mazat cistit kde co a udrzovat ho jakoby v top stavu po koupi.
No prostě po pár letech začala odcházet baterka, stejně jako začně odcházet v jakémkoli jiném systému bez ohledu na systém. I výkon iPhonu se sníží se stářím baterie. Dokonce s tím snad Apple přišel první, a byl za to linčován, protože starší telefony byly pomalejší a pomalejší.

O jakém čištění a mazání hovoříte netuším, já nic takového nikdy nedělal. Možná patříte do kategorie uživatelů, která má i v běžném počítači tři "čističe", načež následné poškození systému opět půjde neprávem na triko výrobci...

Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #26 kdy: 10. 11. 2023, 09:02:38 »
Iphone vs Androind ma 2 pohlady.
Prvy je prestiz. Ako niekto spominal kolegina ma novy Iphone ja nie. Logika 0.0 nic.
Druha je pomer cena/sluzba kde jasne Android rozkope Iphone v kakac. Vsetci co tu placete ze som mal Android a bol to bordel k nim mam jednu jedinu otazku. Tiez si za ten Android dal 1000Eur +? Alebo si kupil kktinku za 200Eur?
Osobne Huawai Mate 20 Pro uz 6 rokom a ide ako oci. Jablcka mozu ist grckat ked to porovnam dava to dole aj Iphone14. Kupene za 800Eur. Jasne mal som aj daky Samsung za 150e a to bola nalestena bieda. Co viac k tomu dodat :)

Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #27 kdy: 10. 11. 2023, 11:57:34 »
Iphone vs Androind ma 2 pohlady.
Prvy je prestiz. Ako niekto spominal kolegina ma novy Iphone ja nie. Logika 0.0 nic.
Druha je pomer cena/sluzba kde jasne Android rozkope Iphone v kakac. Vsetci co tu placete ze som mal Android a bol to bordel k nim mam jednu jedinu otazku. Tiez si za ten Android dal 1000Eur +? Alebo si kupil kktinku za 200Eur?
Osobne Huawai Mate 20 Pro uz 6 rokom a ide ako oci. Jablcka mozu ist grckat ked to porovnam dava to dole aj Iphone14. Kupene za 800Eur. Jasne mal som aj daky Samsung za 150e a to bola nalestena bieda. Co viac k tomu dodat :)
Právě v těch službách a aplikacích vede u mě Apple. U Androidu musíš vědět, co a jak si dodělat. Nebo se divíš, proč to tam sakra není v základu od výrobce v tom systému. V iOS to máš v základu, protože jsi si to zaplatil dopředu. Nový Iphone SE stojí 12k.
Problém je, že jsi občas jak ve svěrací kazajce.
Teď mám Samsung s 12 verzí, který nový stál 816euro a jsem z toho dost zklamaný. Jak návrhem hardwaru/obalu-to bych někomu otřískal o hlavu, kdo umístil čtečku tak hloupě neprakticky. Kdo to pustil do produkce? Ten telefon neví co má občas dělat. Zda se má odemčít, zamčít nebo jen zobrazit obrazovku. A taky mám problém s NFC na některých čtečkách. Možná jsem moc po Iphonu rozmazlenej.
Zdá se mi, že jsi nikdy Iphone nepoužíval, viď?
« Poslední změna: 10. 11. 2023, 12:03:01 od Rovano _ »

mikrom

  • ****
  • 357
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #28 kdy: 10. 11. 2023, 12:57:11 »
Iphone vs Androind ma 2 pohlady.
Prvy je prestiz. Ako niekto spominal kolegina ma novy Iphone ja nie. Logika 0.0 nic.
Druha je pomer cena/sluzba kde jasne Android rozkope Iphone v kakac. Vsetci co tu placete ze som mal Android a bol to bordel k nim mam jednu jedinu otazku. Tiez si za ten Android dal 1000Eur +? Alebo si kupil kktinku za 200Eur?
Osobne Huawai Mate 20 Pro uz 6 rokom a ide ako oci. Jablcka mozu ist grckat ked to porovnam dava to dole aj Iphone14. Kupene za 800Eur. Jasne mal som aj daky Samsung za 150e a to bola nalestena bieda. Co viac k tomu dodat :)
Ja som od roku 2016 az doteraz pouzival Honor 8. Fungoval dobre, len baterka zoslabla a v poslednej dobe vydrzala uz iba 2 dni. Zial pred 2 tyzdnami som ho uz musel vymenit za novy Samsung kvoli novemu autu, lebo na tu staru verziu androidu nesla nainstalovat appka pre SkodaConnect.

Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #29 kdy: 10. 11. 2023, 14:09:27 »
Pro Xiaomi existuje také vyčištěná varianta MIUI https://xiaomi.eu/

Ale zrovna Xiaomi 13T a Xiaomi 13T Pro nejsou podporovány. Proč, to nevím.