iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku

Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #30 kdy: 10. 11. 2023, 14:24:06 »
 Rovano _  davno som nepocul vecsie kktiny. Co akoze si musis v Androide "dodelat" take co v Iphone je? To je argumentacia 15 rocneho decka s roku 2010. Prave naopak ak to sledujes Apple uz par modelov stagnuje a uz daaavno nie je ten inovator co prinasa novinky. Uz je to len firma ktora kopiruje + ma svoj ekosystem. Nic viac nic menej to nie je. Mal si ty vobec v poslednej dobe nieaky Android telefon? Ci miliardy ludi na svete si "dodelavaju" system aby im to slo?


Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #31 kdy: 10. 11. 2023, 14:42:54 »
Uz sa mi nedalo dopisat k Rovanovy Samsung S12 nepozna ani google. K tym NFC ja som nikdy v zivote problem nemal. Plus take tie bonusy ako infra port, rad si vela fotim a este viac nahravam takze nieaka ta SD karta, neskrypleny USB-C konektor, kompatibilita so vsetkym. Nemusim utekat do origo obchodu ak potrebujem nieco opravit lebo to nema "safety chip". Atd atd... Iphone ako to tak pekne povedat. Je pre totalne tupelka kde je limit telefon, Instagram a dost sitne fotky (porovnanie s konkurenciou v pomere cena/vykon)... Zatial co ty si sa naucil ovladat jednoduchy system a si paf s toho ze nieco ine toho ponuka ovela viac za ovela menej a mentalne to nedavas tak Iphone. A ano mal som a dokonca 14 mam na stole ako firemny. Takze ano je mi to zname. Android mam primarne na vsetko, citam , hram, pozeram, fotim. Iphone mam na to ked mi len niekto zavola. Jedine pozitivum to malo ked som siel von a zobral som ho ze ahaaa ty mas IPHONE. Ale skorej to bolo na posmech kedze sme vsetci 35+

Mlocik97

  • *****
  • 870
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #32 kdy: 10. 11. 2023, 15:25:10 »
Za me zkušenost android vs apple to vyhral apple.

Mel jsem sice android 8-9 na xperia xa2 zadny high end telefon ale po par letech jsem bojoval s plynulosti aplikaci jako mapy a prohlizec. Telefon pak uz nedaval nabijeni navigaci spotyfi a volani najednou. Umiral sam od sebe. To se samozrejme projevovalo postupne.

Vymenil jsem ho za iphone mini s tim ze me nebavi se s tim systemem furt srat factorovat, mazat cistit kde co a udrzovat ho jakoby v top stavu po koupi.

Jsem primitivni uzivatel. Po koupi si nastavim svych par appek, banky atd a tak to zustane do konce veku.

Za me tedy apple vyhral v tom ze se nemusim o nic starat. Po par letech telefon stale bezi tak jako kdybych ho koupil vcera.

Nevim jak jsou na to dnesni androidi treba uz je to lepsi 👍

Často krát fóny spomaluje nadstavba, nie samotný Android. Mám tu Moto G30 a ani po rokoch necítim čo by len najmenšie spomalenie. Samozrejme fóny s ťažkými nadstavbami spomalili v podstate hneď, ako tam pribudlo len pár aplikácií.

Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #33 kdy: 11. 11. 2023, 12:41:48 »
Rovano _  davno som nepocul vecsie kktiny. Co akoze si musis v Androide "dodelat" take co v Iphone je? To je argumentacia 15 rocneho decka s roku 2010. Prave naopak ak to sledujes Apple uz par modelov stagnuje a uz daaavno nie je ten inovator co prinasa novinky. Uz je to len firma ktora kopiruje + ma svoj ekosystem. Nic viac nic menej to nie je. Mal si ty vobec v poslednej dobe nieaky Android telefon? Ci miliardy ludi na svete si "dodelavaju" system aby im to slo?

Uz sa mi nedalo dopisat k Rovanovy Samsung S12 nepozna ani google. K tym NFC ja som nikdy v zivote problem nemal. Plus take tie bonusy ako infra port, rad si vela fotim a este viac nahravam takze nieaka ta SD karta, neskrypleny USB-C konektor, kompatibilita so vsetkym. Nemusim utekat do origo obchodu ak potrebujem nieco opravit lebo to nema "safety chip". Atd atd... Iphone ako to tak pekne povedat. Je pre totalne tupelka kde je limit telefon, Instagram a dost sitne fotky (porovnanie s konkurenciou v pomere cena/vykon)... Zatial co ty si sa naucil ovladat jednoduchy system a si paf s toho ze nieco ine toho ponuka ovela viac za ovela menej a mentalne to nedavas tak Iphone. A ano mal som a dokonca 14 mam na stole ako firemny. Takze ano je mi to zname. Android mam primarne na vsetko, citam , hram, pozeram, fotim. Iphone mam na to ked mi len niekto zavola. Jedine pozitivum to malo ked som siel von a zobral som ho ze ahaaa ty mas IPHONE. Ale skorej to bolo na posmech kedze sme vsetci 35+
Nápodobně. Zdá se, že to mentálně nezvládáš spíš ty. Nadáváš mi a ještě se ptáš, zda mám Android a ve druhém příspěvku o něm píšeš.

Tak se podívej na recenze Google Peněženky z poslední doby. Tam je o NFC řečeno vše.

Mně zajímá, jak se mi věci používají. Toto má každý nastaveno jinak. A je mi úplně jedno, že někde je něco papírově větší. Z toho už jsem vyrostl. A na zbytek ani nehodlám reagovat, protože to je... jak už si napsal. Pěkná snůška bez úrovně. Na to ani nemá cenu reagovat.

Možná kdybych měl jiného výrobce než Samsung, tak mi to sedne víc.
« Poslední změna: 11. 11. 2023, 12:47:48 od Rovano _ »

JurajP

  • ****
  • 332
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #34 kdy: 21. 11. 2023, 11:18:11 »
Tak nakoniec som objednal Xiaomi 13T. Manzelka si ho vybrala. Za tu cenu a to co ponuka je to bezkonkurencne si myslim. A ked dodrzia este aj slubovanu podporu, tak na 5 rokov je vystarane, pokial ten mobil fyzicky vydrzi :D


Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #35 kdy: 21. 11. 2023, 12:15:07 »
Tak nakoniec som objednal Xiaomi 13T. Manzelka si ho vybrala. Za tu cenu a to co ponuka je to bezkonkurencne si myslim. A ked dodrzia este aj slubovanu podporu, tak na 5 rokov je vystarane, pokial ten mobil fyzicky vydrzi :D

Dobra volba.
Mam 3 roky starsi generaci Mi 10T a velka spokojenost.
Pokud si to bude chtit ponechat dlouhodobe, dopurucuju u alzaka koupit magneticke spunty to USB konektoru a odpovidajici magneticke kabely, pozor nutna 5A varianta, 3A brzdi nabijeni.
USB konektor se casem vychodi a uz jsem musel menit spodni subboard, i kdyz za to muzou nejspis decka, ktere to z nabijecky tahaly brutalne.

ALe budoucnot Xiaomi nevidim, chteji prejit z MIUI na nejaky jejich vlastni bazmek, asi prejdu jinam.