Dělá někdo ve Scala

Dělá někdo ve Scala
« kdy: 06. 10. 2023, 08:45:58 »
Ahoj,

nedávno jsem dostal na stůl projekt, který je v Javě. Ale z překvapením jsme zjistili, že jedna část je ve Scale. Dělá v tom ještě někdo? Dá se vůbec najít člověk, který by nám řekl, co to vůbec dělá?  ;D

Možná to vykoumáme nějak sami, ale upřímně se do toho nikomu moc nechce.


alex6bbc

  • *****
  • 1 632
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dělá někdo ve Scala
« Odpověď #1 kdy: 06. 10. 2023, 09:16:31 »
a to chces po vnejsich lidech, aby ti koukali do projektoveho kodu?

koukal jsem na scalu a syntaxe neni takova, aby neslo precist co to ma delat.

a kdyz to v tom projektu je, tak uz to predpokladam jde zbuildit, takze to nemusite narychlo resit, ne?!

a pokud to budete prepisovat, tak do javy, kterou umite, takze to muzete predelat podle sebe.

3ugeene

Re:Dělá někdo ve Scala
« Odpověď #2 kdy: 06. 10. 2023, 09:25:14 »
přesně, potřebujete to řešit hned? Ne? Tak to nechte a javujte, až budete potřebovat scalovat, začněte řešit. Nikdy jsem v tom teda nedělal, ale ta syntaxe mi také přijde ok.

Re:Dělá někdo ve Scala
« Odpověď #3 kdy: 06. 10. 2023, 09:29:11 »
Ahoj, potřebujeme to řešit hned, protože tahle část dělá produkční problémy. A klient samozřejmě chce vědět, kolik to bude stát. Pro nás je to teď blackbox a nemáme tucha.

Re:Dělá někdo ve Scala
« Odpověď #4 kdy: 06. 10. 2023, 09:30:55 »
a to chces po vnejsich lidech, aby ti koukali do projektoveho kodu?

Ano, samozřejmě standardně na placený kontrakt. Odhaduji, že to nebude více jak 7-10 MD.



Re:Dělá někdo ve Scala
« Odpověď #6 kdy: 06. 10. 2023, 10:28:12 »
Scala byla jednu dobu polularni diky frameworku Play (od Netlixu anebo nekoho takovyho).
Kdyz jsem do toho koukal, tak mi to prislo desne magicky a mocny. Jakoze v praci s databazi jedno slovo mohlo zmenit jestli se SQL provede synchnonne/asynchronne popr. jestli se pouzije jedna DB konexe anebo se to rozforkuje na vic threadu a cela uloha se paralelizuje.

oss

  • ***
  • 244
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dělá někdo ve Scala
« Odpověď #7 kdy: 06. 10. 2023, 12:09:56 »
Niekde som cital, ze Scala programatorov treba este vydelit dvoma. Lebo pouzivaju dva navzajom uplne nekopatibilne kniznice alebo frameworky od ktorych sa odvija vsteko ostatne. Daco ako dnes sa nehlada JS programator alebo Angularista alebo Reaktista.

Re:Dělá někdo ve Scala
« Odpověď #8 kdy: 06. 10. 2023, 12:16:19 »
Scala je super, ja v tom prototypujem, ma to velmi mocnu syntax.

Este zalezi na tom, aka verzia to je. Neviem ako to vyzera so Scala 3, to je uz take C++ v Jave :D Ale ta Scala 2.13 je super. Kazdy kto seriozne pouziva Spark to vie. Hladal by som preto aj v tych vodach.

Re:Dělá někdo ve Scala
« Odpověď #9 kdy: 07. 10. 2023, 19:07:05 »
 Ve Scale dělám většinu projektů. Když pak musím něco napsat v Javě, tak je to celkem utrpení :D

luvar

  • ***
  • 238
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dělá někdo ve Scala
« Odpověď #10 kdy: 08. 10. 2023, 06:32:16 »
Suhlasim, prechod zo skaly na javu je utpenie a jedine project lombok ho kusok znizuje...

V pripade potreby by som mal tiez kapacitu, ale praxou som skoncil cca 6 rokov dozadu, lebo neboli na to zakazky. Konkretne mam pocit, ze vacsie projekty boli komplexnejsie a ak tam nebol dobry organizator technologickej casti a kvality kodu, tak sa projekt pomaly staval nemaintanovatelnym. Ono v skale sa da pisat viacerymi stylmi a nie kezdy je stastny...

Ink

  • *****
  • 668
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dělá někdo ve Scala
« Odpověď #11 kdy: 08. 10. 2023, 08:17:00 »
Suhlasim, prechod zo skaly na javu je utpenie a jedine project lombok ho kusok znizuje...

V pripade potreby by som mal tiez kapacitu, ale praxou som skoncil cca 6 rokov dozadu, lebo neboli na to zakazky. Konkretne mam pocit, ze vacsie projekty boli komplexnejsie a ak tam nebol dobry organizator technologickej casti a kvality kodu, tak sa projekt pomaly staval nemaintanovatelnym. Ono v skale sa da pisat viacerymi stylmi a nie kezdy je stastny...

Pokud by se mezi Tebou a OP povedl kontrakt, moc by mě zajímaly ty zkušenosti, i když chápu, že detaily napsat nesmíte a že to je celé citlivé.

Re:Dělá někdo ve Scala
« Odpověď #12 kdy: 08. 10. 2023, 10:44:06 »
Když jsem viděl název topicu, tak mi to nedalo a zaregistroval jsem se. Ve scale dělám cca 7 let a zatím díky bohu vždy práce byla. Je pravda, že Scala je aktuálně spíše v úpadku, ale Scala 3 docela dost věcí zlepšila. Žiju v bublině, kde velká část dělá ve scale, takže mi to jako problém nikdy nepřišlo. Bohužel aktuálně nemám volnou kapacitu na vedlejší projekty, ale můžu pomoct s identifikací tech. stacku a tím i určení jak těžké bude v tom číst/někoho na to najít.

Re:Dělá někdo ve Scala
« Odpověď #13 kdy: 08. 10. 2023, 14:24:38 »
Ano, dělám. Jak na JVM, tak i ve Scala.js. Celkem jsem si tento jazyk oblíbil. Mám i celkem představu o interoperabilitě s Javou.