FTP klient s ukládáním přihlašovacích údajů kromě FileZilly

Mám na VM linuxu (Mint 20, xFce) rozlišení 800x600px. Ve Fillezille okno moc velké a písmo moc velké hlavně v dialogových oknech, takže nepřečtu zprávu v dialogovém okně, není tam posuvník. Zdá se, že se přes Fillezillu nezvládnu připojit na webdarma - s chybou vadný nebo zastaralý certifikát.

Tak jsem zkoušel gFTP, což jde přihlásit na server, ale nevidím tam možnost Správce míst nebo jak ukládat ty přihlašovací údaje. Nejsou tam záložky.

Co doporučujete, co by bylo použitelné a snadné na ovládání?


z_sk

Re:FTP klient s ukládáním přihlašovacích údajů kromě FileZilly
« Odpověď #1 kdy: 30. 09. 2023, 21:48:37 »
Pre FilleZillu, zmeň/úprav si GTK tému, aby text mal menšie písma.

gFTP si nedajú zapamätať hesla, lebo zrejme pre: „Bezpečnostní systém je pouze tak bezpečný jako jeho tajemství. Mějte se na pozoru před pseudotajemstvími (tzv. security through obscurity, tj. zabezpečení díky utajení).“ (Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Katedr%C3%A1la_a_tr%C5%BEi%C5%A1t%C4%9B)

Re:FTP klient s ukládáním přihlašovacích údajů kromě FileZilly
« Odpověď #2 kdy: 30. 09. 2023, 22:04:37 »
Nevypadá to že by se něco se změnou tématu změnilo. Možná písmo nepatrně menší? Ale okno Nastavení (šířku jsem už spravil) a to hlavní okno s Správce míst, je stále moc vysoké i široké. Tam nevídím tlačítko OK.

Wolda

  • **
  • 79
  • http://honza.ucw.cz
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FTP klient s ukládáním přihlašovacích údajů kromě FileZilly
« Odpověď #3 kdy: 01. 10. 2023, 00:24:18 »
Uz jsem FTP nepouzil x let, ale Double Commander by ho mel umet vcelku obstojne

k3dAR

  • *****
  • 2 932
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FTP klient s ukládáním přihlašovacích údajů kromě FileZilly
« Odpověď #4 kdy: 01. 10. 2023, 05:35:56 »
Nevypadá to že by se něco se změnou tématu změnilo. Možná písmo nepatrně menší? Ale okno Nastavení (šířku jsem už spravil) a to hlavní okno s Správce míst, je stále moc vysoké i široké. Tam nevídím tlačítko OK.
v Xfce: Nastaveni/Vzhled/DPI snizit, tim se zmensije komplet rozhrani
druha vec je, proc mas jen 800x600?
- mas LCD co vice neumi? => porid si nejake lepsi/starsi za cenu jedne vecere pro 2...
- LCD umi, ale ten tvuj Mint ve virtualu nejde vice nastavit? => to je potreba poresit doinstalovanim ovladacu podle pouziteho virtualizacniho programu a absence ovladacu muze mit vliv i na tu pomalost


Re:FTP klient s ukládáním přihlašovacích údajů kromě FileZilly
« Odpověď #5 kdy: 02. 10. 2023, 08:53:33 »
Nevypadá to že by se něco se změnou tématu změnilo. Možná písmo nepatrně menší? Ale okno Nastavení (šířku jsem už spravil) a to hlavní okno s Správce míst, je stále moc vysoké i široké. Tam nevídím tlačítko OK.
v Xfce: Nastaveni/Vzhled/DPI snizit, tim se zmensije komplet rozhrani
druha vec je, proc mas jen 800x600?
- mas LCD co vice neumi? => porid si nejake lepsi/starsi za cenu jedne vecere pro 2...
- LCD umi, ale ten tvuj Mint ve virtualu nejde vice nastavit? => to je potreba poresit doinstalovanim ovladacu podle pouziteho virtualizacniho programu a absence ovladacu muze mit vliv i na tu pomalost
Jestli ono to nebude remote pres VNC :-)
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:FTP klient s ukládáním přihlašovacích údajů kromě FileZilly
« Odpověď #6 kdy: 02. 10. 2023, 11:34:11 »
Uz jsem FTP nepouzil x let, ale Double Commander by ho mel umet vcelku obstojne

Díky za tip na Double Commander. Mám k tomu pár dotazů. Dá se schovat ta horní lišta, která asi ukazuje adresáře v home? Je to horizontální panel, který asi zabírá zbytečně místo.

Hledám kde je Správce míst/Správce stránek. Našel jsem Příkazy->Otevřít VFS Seznam. To je ono? Nadřazeným adresářem má být /usr/lib/doublecmd ... Nevím co mám dělat jestli mám někam nakonfigurovat ty webovky (je jich více).

Re:FTP klient s ukládáním přihlašovacích údajů kromě FileZilly
« Odpověď #7 kdy: 02. 10. 2023, 11:55:59 »
Jinak já jsem si stáhl FileZilla3 a zkompiloval to na svém PC pomocí make. Jenže projektový soubor je tam .sln pro Windowsovský Visual Studio. A já bych chtěl nějaký grafický IDE ve kterém mohu změnit velikost formulářového okna, písmo apod. Jaký IDE mi doporučujete? chatGPT vypsal nějaké možnosti, ale nevím co z tého. Snad ten CodeBlocks ten znám z Windows. Možnosti dle chatGPT:

    Code::Blocks s wxSmith: Code::Blocks je IDE pro C/C++, které má plugin zvaný wxSmith. Tento plugin vám umožní vizuálně navrhovat uživatelské rozhraní pomocí wxWidgets. Můžete tedy modifikovat okna a prvky v okně graficky.

    Qt Creator: Qt Creator, který je určen pro vývoj v jazyce C++, může být také použit pro modifikaci uživatelského rozhraní. I když FileZilla3 nepoužívá Qt pro GUI, můžete stále vytvářet nezávislé dialogové okna nebo ovládací prvky a integrovat je do projektu.

    wxFormBuilder: Můžete také použít nezávisný nástroj jako wxFormBuilder, abyste graficky navrhli okna a prvky, a pak importovali výsledný kód do projektu FileZilla3.

    Visual Studio Code s rozšířením pro C/C++: Pokud preferujete Visual Studio Code, můžete použít rozšíření pro C/C++ a knihovnu wxWidgets pro modifikaci kódu projektu a GUI. Nicméně, pro grafickou tvorbu GUI můžete potřebovat jiný nástroj.

    Eclipse s CDT: Pokud jste zvyklí na Eclipse, můžete použít C/C++ Development Tools (CDT) a pro grafickou tvorbu GUI použít externí nástroje, jakými jsou například wxFormBuilder nebo wxSmith.

k3dAR

  • *****
  • 2 932
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail

Re:FTP klient s ukládáním přihlašovacích údajů kromě FileZilly
« Odpověď #9 kdy: 02. 10. 2023, 14:06:40 »
k3dar,
vyhovuje mi toto rozlišení jak na Windows tak na Linux. Maximální rozlišení v nativu bych použil jen na přehrávání videí vyjmečně, když se chci dívat na video v plné kvalitě, ale jinak spíš bych mohl dovysvětlit na sz. Osobní důvody nebudu rozebírat veřejně.

Re:FTP klient s ukládáním přihlašovacích údajů kromě FileZilly
« Odpověď #10 kdy: 02. 10. 2023, 17:54:52 »
Ne že bych to v minulosti už nezkoušel to přepínání rozlišení mezi Win XP a VM ale moc dobře to nešlo ovládat. Ale našel jsem teď shodu v rozlišení 1024x768 ve Win a 1024x760 na VM. A tady je výhoda, že se to automaticky samo přepne do tohoto rozlišení, takže už nemusím ručně konfigurovat přes nastavení display na VM. Ale i tak budu upřednostňovat menší rozlišení.

Zopper

  • *****
  • 740
    • Zobrazit profil
Re:FTP klient s ukládáním přihlašovacích údajů kromě FileZilly
« Odpověď #11 kdy: 02. 10. 2023, 18:17:30 »
Jestli to chápu dobře, tak máš WinXP s 1024x768, v tom virtuálku s Linuxuem, a z té virtuálky se zkoušíš připojit ven? Proč takhle složitě? Můžeš mít FTP klienta ve Win, na jakého jsi zvyklý (Total Commander?) a data z virtuálky tahat přes sdílenou složku.

Na téma rozlišení: Rozumný OS dneska dovoluje nastavit velikost uživatelského rozhraní nezávisle na fyzickém rozlišení. Takže není potřeba se omezovat na 1024x768. Klidně můžeš mít 4k displej, posílat do něj 4k obraz, a na něm mít obrovská písmenka. Akorát už nebudou hnusně zubatá, ale budou mít čisté, ostré hrany i v obloučcích a mnohem příjemněji se číst. Ale pokud do teď používáš WinXP na cokoliv připojeného k síti, tak bych řekl, že tu jsou větší problémy, než to, jak blbě se XP chovají k zobrazovacím zařízením.

Re:FTP klient s ukládáním přihlašovacích údajů kromě FileZilly
« Odpověď #12 kdy: 02. 10. 2023, 18:50:20 »
Jako sorry, ale asi je na čase smířit se s faktem, že s tím, že se najde někdo s monitorem o rozlišení 800x600, nikdo prostě nepočítá a nikdo pro to nic upravovat nebude..

Jakej je cíl tohoto počínání? Vždyť to všechno, úplně postrádá jakejkoli smysl..

Wolda

  • **
  • 79
  • http://honza.ucw.cz
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:FTP klient s ukládáním přihlašovacích údajů kromě FileZilly
« Odpověď #13 kdy: 02. 10. 2023, 19:19:32 »
Ja asi 100% nevim, o kterem panelu je rec, coz nejspis znamena, ze ho tam nemam (a dost mozna pred X lety odstranil a na jeho existenci uspesne zapomnel). Obecne to ma pomerne dost jemne nastaveni GUI, takze bych cekal, ze jeho prozkoumani pozadovanou volbu nalezne.

Ano, v tom VFS seznamu mam moznost zvolit FTP, kde pak existuje <add connection>. Z toho, ze se pise cesta "wfx://FTP" usuzuji, ze jde o plugin ( a rychly nahled do konfigurace usudek potvrzuje - ftp.wfx ). Debian ho nainstaloval s balickem "doublecmd-plugins" ; jak to maji ostatni distribuce nevim. Ale jde o standardni plugin, zadna exotika, takze bych cekal, ze i ostatni distribuce ho maji (snadno?) doinstalovatelny.

Uz jsem FTP nepouzil x let, ale Double Commander by ho mel umet vcelku obstojne

Díky za tip na Double Commander. Mám k tomu pár dotazů. Dá se schovat ta horní lišta, která asi ukazuje adresáře v home? Je to horizontální panel, který asi zabírá zbytečně místo.

Hledám kde je Správce míst/Správce stránek. Našel jsem Příkazy->Otevřít VFS Seznam. To je ono? Nadřazeným adresářem má být /usr/lib/doublecmd ... Nevím co mám dělat jestli mám někam nakonfigurovat ty webovky (je jich více).
« Poslední změna: 02. 10. 2023, 19:23:56 od Wolda »

Re:FTP klient s ukládáním přihlašovacích údajů kromě FileZilly
« Odpověď #14 kdy: 03. 10. 2023, 12:14:49 »
Jako sorry, ale asi je na čase smířit se s faktem, že s tím, že se najde někdo s monitorem o rozlišení 800x600, nikdo prostě nepočítá a nikdo pro to nic upravovat nebude..

Jakej je cíl tohoto počínání? Vždyť to všechno, úplně postrádá jakejkoli smysl..
Já jsem taky nepsal, že chci aby to pro mě někdo měnil. Já jsem psal, že chci poradit s výběrem grafické IDE pro C/C++. Asi nainstaluju ten CodeBlocks ale raději se zeptám na vaši zkušenost. Tu FileZillu si zkusím přepsat sám. Na Double Commander se ještě podívám.
Taky jsem psal že nebudu svoje osobní důvody řešit přes veřejné forum. Tečka.