iVysílání není podporováno v OS Linux

iVysílání není podporováno v OS Linux
« kdy: 13. 08. 2023, 18:12:58 »
Zdravím,
zaskočil jsem po dlouhé době a mám něco jako dotaz, resp. nevím moc, co s tím.
Mému známému se v poslední době stává, že živé vysílání čt24 na iVysílání (https://ct24.ceskatelevize.cz/#live) chvíli jede a pak skončí s chybovou hláškou:

Citace
Video se nepodařilo načíst.
Usilovně pracujeme na opravě chyby. Zkuste prosím video spustit později.
Máte stále problémy s přehráváním videa?
Podívejte se do nápovědy, nebo nám nahlaste chybu.

Podle nápovědy (https://www.ceskatelevize.cz/faq/ivysilani/223/) toho moc nezjistil, tak nahlásil chybu. A obdržel následující odpověď:

Citace
Dobrý den,
Předně e-mailu nám dovolte poděkovat Vám velice za Váš zájem o vysílání ČT.
S politováním Vás však musíme upozornit, že aktuálně neevidujeme žádné technické potíže v odbavování online vysílání, ani jiné problémy s nedostupností videoarchivu iVysílání.

Dle údajů z formuláře je však patrné, že máte zřejmě na svém  zařízení nainstalovanou některou z distribucí platformy Linux?
Vzhledem k technologické roztříštěnosti této platformy (množství různých distribucí a mnohdy uživatelsky modifikovaných sestavení) není ze strany iVysílání OS Linux podporován.

Z tohoto důvodu Vám na tomto OS s touto verzí prohlížeče Chrome nedokážeme plnou funkčnost iVysílání garantovat.
Pro opětovnou dostupnost obsahu iVysílání doporučujeme zvážit užití jiného zařízení na platformách OS Windows 10/11, MacOS/iOS, nebo Android 7.x a vyšším.

Mrzí nás, že pro Vás v tuto chvíli nemáme radostnější zprávy.
Děkujeme velice za pochopení.
S úctou...

Když pominu, že známý používá poslední Ubuntu s updaty a firefox, tak moc nevím, co mu mám poradit.
Ať se vrátí k windows?

Je toto vůbec normální v roce 2023?

Mimochodem, nemám tv, ale sleduji čt přes internet a jen z tohoto důvodu platím tv poplatek. Mám to brát tak, že když to přestane fungovat, tak se na nějaké poplatky můžu...?

PS: Ten web iVysilani je neustále "vylepšován", podle uBlocku vidím, že se neustále zvětšuje počet další sosaných domén (a bez některých obskurních se to už ani nerozjede), aktálně mi to hlásí číslo 22... :-[
« Poslední změna: 13. 08. 2023, 21:14:34 od Petr Krčmář »


Bugsa

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Těžko říct kde je problém. Z jejich strany asi ne. Já sledují iVysílání denně z ArchLinuxu v prohlížeči Brave. Nikdy jsem neměl problém.

k3dAR

  • *****
  • 2 932
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
nepouzivam v praxi, ale teoreticky, kdyz misto ve Firefoxu to zkusi ve Vivaldi (, Chromium, Chrome, Brave, Opera,...) ?
pripadne v Kodi + iVysilani doplnek pres "XMBC-Kodi CZ/SK" ? (doplnek mam nainstalovan, obcas koukl na neco z archivu a problem nemel)

EDIT: jinak reakce ze ma z Linuxu prejit jinam je trapna, a dost alibisticka, protoze ve vysledku jde o prohlizec Chromium(a na nem postavene) nebo Firefox.... a taky Android kterej podporujou take ma spoustu verzi/uprav/nastaveb/default_prohlizecu a tam jim ta roztristenost nevadi? ;-)
« Poslední změna: 13. 08. 2023, 18:53:52 od k3dAR »

Zkuste se podivat na to z pohledu podpory jakekoliv internetove stranky. Napise vam typek ze ma linux xyz, prohlizes abc a ze mu neco nefunguje. Neni ve vasich financnich moznostech odtestovat a  podporovat kazdy linux, kazdy prohlizec,… smutna realita. Jak jiz kolegove zminovali zkus jiny prohlizec. A platit poplatky musis bez ohledu na to jestli ti to funguje nebo ne.

Co má známý za konektivitu?


Hamparle

  • ****
  • 365
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Je to marné:, mě třeba od jisté doby  se nezobrazuje okénjo s viddem, ale jinak to hraje -zvuk. Nic jsem neaktualizoval

Nebo vtipný: olpřehrávač mi  diskrimunuje výbér kvalit,  i když ořepnu na desktop mód , pořád mě to vnímá jako mobilní a nabízí stálw:
188p2,188p2, 244

Tohle někdy způsobují blokátory reklam a cookies. Ivysilani vkládá před některé pořady reklamu a pokud detekuje, že se nepřehrála, tak pořad po pár sekundách spadne. Testoval jsem na několika strojích kvůli stejného problému.
Všichni lidé jsou špatní, dokud je nutnost nepřivede k tomu, aby byli dobří. (Machiavelli)

Sat1

Zrovna předevčírem jsem chtěl dceři pustit na notebooku s Mint Decko a jak v Chrome, tak ve Firefoxu to vždy po pár minutách zdechlo, že video nelze přehrát, nebo tak něco. Trochu jsem to ale přisuzoval pravěkému notebooku. Mě to na Kubuntu s Chrome jde OK. Tak kdo ví...

Napadá mě jestli má ve Firefoxu povolené DRM. Nevím jestli by to mohlo pomoci. Zkouším Chrome tam to jde. Opera to ani nespustí.

Dalo by se sehnat přihlášení na skylink tv podporuje 4 zařízení. Či jinou online televizní službu.

k3dAR

  • *****
  • 2 932
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zkuste se podivat na to z pohledu podpory jakekoliv internetove stranky. Napise vam typek ze ma linux xyz, prohlizes abc a ze mu neco nefunguje. Neni ve vasich financnich moznostech odtestovat a  podporovat kazdy linux, kazdy prohlizec,… [...]
A myslis ze pod oficialni podporou "Android 7.x a vyšším" je schovane testovani pod Android variacema:
Google Pixel UI, Samsung OneUI, Xiaomi MIUI, OnePlus OxygenOS, OPPO ColorOS, ASUS ZenUI/RogUI, Sony Xperia UI, Motorola MyUI
a nejen v posledni verzi, ale ve verzich tech nadstaveb/variaci zalozenych na Android 7/8/9/10/11/12/13 ?

nebo to otestujou na nejakem Androidu co je zrovna po ruce proti "Chrome for Android" ? ;-)

Re:iVysílání není podporováno v OS Linux
« Odpověď #11 kdy: 14. 08. 2023, 05:37:20 »
Zkuste se podivat na to z pohledu podpory jakekoliv internetove stranky. Napise vam typek ze ma linux xyz, prohlizes abc a ze mu neco nefunguje. Neni ve vasich financnich moznostech odtestovat a  podporovat kazdy linux, kazdy prohlizec,… [...]
A myslis ze pod oficialni podporou "Android 7.x a vyšším" je schovane testovani pod Android variacema:
Google Pixel UI, Samsung OneUI, Xiaomi MIUI, OnePlus OxygenOS, OPPO ColorOS, ASUS ZenUI/RogUI, Sony Xperia UI, Motorola MyUI
a nejen v posledni verzi, ale ve verzich tech nadstaveb/variaci zalozenych na Android 7/8/9/10/11/12/13 ?

nebo to otestujou na nejakem Androidu co je zrovna po ruce proti "Chrome for Android" ? ;-)
Typicka spatne placena podpora to odtestuje na androidu a je jim uplne fuk jestli je to 10 nebo 13. Testuje se na tom co ma nejaky podil na trhu, linuxovy desktop s 2% nikoho realne nezajima.

Re:iVysílání není podporováno v OS Linux
« Odpověď #12 kdy: 14. 08. 2023, 10:06:39 »
Mint + Firefox + uBlock + Adblock na routeru = už 10 minut to hraje.

Nevím co vše zkoušel, ale já bych asi zkusil nabootovat živý systém a vyzkušet to tam. Pokud by to tam fungovalo, tak asi rovnou reinstall.

Případně takto zkusit i jinou distribuci.

e3k

  • ***
  • 248
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iVysílání není podporováno v OS Linux
« Odpověď #13 kdy: 14. 08. 2023, 10:44:43 »
artix + firefox + uBlock Origin a ide v pohode.

Karmelos

  • *****
  • 1 017
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iVysílání není podporováno v OS Linux
« Odpověď #14 kdy: 14. 08. 2023, 11:10:44 »
Tazatel nepíše, ale může být chyba i kvůli platformě - svého času jsem byl poměrně příznivec různých armovských platforem - raspberry, odroid apod., ale neustálé řešení problémů s periferiemi a technologiemi např. zvuk, hry a hříčky v prohlížečích, nefunkční streamy, mě utvrdily v tom, že tudy cesta nevede...
Na x86 jede i pod linuxem (x)ubuntu víceméně vše jak má...
Gréta je nejlepší.