TZdravím. Než jsem přešel na linux s xFce4 používal jsem kdysi dávno ACDsee 2.4 a později FastStone Viewer k prohlížení obr. na Windows. Důležité pro mě bylo mít seznam a vlevo dole pod stromem byl náhled obrázku. Když jsem chtěl změnit obrázek zmáčkl jsem F2.
gthumb používá F2 ale není vidět původní název obrázku. Takže nevím jak zkopírovat původní jméno obrázku a vložit do pole, abych mohl editovat název.
nomacs - tam zase nemohu přijít na to jak zobrazit informace o souboru kdy byl obrázek vytvořen případně změněn nebo v budoucnu by se mi také mohlo hodit jakou má velikost a rozlišení.
Ristretto jsem ještě moc nepoužíval.
U nomacsu a gthumb mám občas problém že se dostanu do mou prohlížení, kdy to tak trochu vypadá jako prohlížecí pás, ale nevidím klasický seznam souboru ve kterém se dají soubory přejmenovat nebo kontrolovat datum vytvoření případně si to seřadit podle času...
Ještě mám nainstalovaný wionior zatím ani moc nepoužívám.
Můžete mi dát nějaké rady jak toto ovládat?
A potom ještě bych měl dotaz na program Krita, který mi doporučil ChatGPT. Sice jsem chtěl asi něco jiného. Hledal jsem program, kterým bych mohl zaznamenat pohyb a akce stylusem na tabletu když kreslím na canvas na webové stránce. Něco moc efektivního a nenáročného na paměť, protože prohlížeč a webová stránka už mi žere poslední zbytky paměti (ten dnešní JS je neskutečně náročný na paměť pokud to jde tak blokuju 99% serverů co přeposílá .js soubory). Nicméně tedy jsem vyzkoušel tu krétu a připomíná mi to vzhledem a funkemi Photoshop, asi přívětivější na ovládání než Gimp. Kdybyste měl někdo čas vysvětlit k čemu fungují nebo jak se ovládají ty štětce vpravo dole (mám mint 20 takže možná ne zcela aktuální verzi) tak budu rád. Běžně na PS jsem používal zkratku x na přepínání barvy popředí a pozadí a to tam nevidím nevidím tam tato dvě barvy jako v PS. Nebo nechápu kde a jak se používá nástoj stamp - razítko. Z PS znám funkci "s" .. a alt+s na určení zdrojové oblasti odkud se bude kopírovat. Asi teď chápu jen angl. zkratky [ , ] na změnu velikosti kurzoru, ale zatím jsem nenašel nastavení pro štětce. Ale vypadá to zajímavě ten program.