Rozšířenost *BSD systémů

VPS

Re:Rozšířenost *BSD systémů
« Odpověď #510 kdy: 12. 03. 2012, 07:59:13 »
Neviete prečo už par tyzdnov nie sú aktualizovane OpenBSD snapshoty ? Ma to súvis z vydaním OpenBSD 5.1 ?

Pravdepodobne ano :).


Laci

Re:Rozšířenost *BSD systémů
« Odpověď #511 kdy: 09. 08. 2012, 07:01:26 »
Koľko je úmerné na FreeBSD s Intel Pentium 4 3Ghz kompilovať z portov veľký program ako Desktop enviroment, alebo LibreOffice.
Išlo mi o to či sa to nedalo nejak urýchliť cez make alebo tak.

sadfdsaf

Re:Rozšířenost *BSD systémů
« Odpověď #512 kdy: 09. 08. 2012, 08:23:36 »
Koľko je úmerné na FreeBSD s Intel Pentium 4 3Ghz kompilovať z portov veľký program ako Desktop enviroment, alebo LibreOffice.
Išlo mi o to či sa to nedalo nejak urýchliť cez make alebo tak.
bez problemu (spis bude zalezet na pameti, hlavne u toho libreoffice). make se pouzije, a k tomu pravdepodobne i gmake.

Laci

Re:Rozšířenost *BSD systémů
« Odpověď #513 kdy: 09. 08. 2012, 21:33:19 »
Mňa to len tak zaujímalo (ROM mám 1GB) z dôvodu, že sa tu spomínalo, že tuším OpenBSD má pomalšie kompilovanie ako FreeBSD i keď v jeho man stránkach sa kompilovanie neodporúča, tiež si myslím, že sa porty majú použiť keď sú nutné. Mne také veľké balíky kompilovalo PC tak dlho, že som ho mal skoro deň zapnutý, nepočíta sa presne 24h, ale proste, deň, že som ho nechal makať, tak si neviem predstaviť rovnakú procedúru na OpenBSD.

Re:Rozšířenost *BSD systémů
« Odpověď #514 kdy: 09. 08. 2012, 21:39:07 »
i keď v jeho man stránkach sa kompilovanie neodporúča

Podle mě (obecně) kompilování nemá smysl, pokud k tomu nemá člověk fakt dobrý důvod (např. chce na server jenom přesně to, co potřebuje).

Když si představím, že tisíce lidí spalují hodiny a hodiny strojovýho času na to, aby vytvořili binárně identickej balíček, tak si říkám, že bylo líp ten strojovej čas využít na nějaký to Folding@home nebo tak něco užitečnějšího...