Procesor v notebooku moc hřeje

Martin

Re:Procesor v notebooku moc hřeje
« Odpověď #30 kdy: 04. 08. 2017, 16:02:43 »
vyřešil jsem problém s přehříváním GPU jednoduše. Vedle DVD mechaniky vlevo je volné místo a to dost velké. Do něj jsem vykroužil kulatý otvor podle mřížky s pastu kterou jsem sehnal v železářství a o tohoto otvoru jsem ji osadil . Výsledek byl hned znát .  Chlazení se zlepšilo už jen tím že ventilátor nebral jenom vzduch s podklávesnice ale i zespodu  a tím pobírá teplo skoro z celého notbuku . Doporučuji.  Ventilátorek od té doby nezvýšíl otáčky a tím je tiší . Kdyby to v HPéčku udělali hned při výrobě, nebyli by problémy s teplotami ani hlukem


Behemot

Re:Procesor v notebooku moc hřeje
« Odpověď #31 kdy: 10. 08. 2017, 06:19:11 »
Obecně, napřed vždycky přemáznout pastu, kde jsou žvejkačky na něčem, co topí (můstek, grafika) tak dát hlavně měděnou destičku a samozřejmě vyčistit od prachy. Zrovna sem zase známýmu zprovozňoval Compaqa, kde byl pasiv ucpanej, větrák stále naplno a i tak to peklo jak kamna, dedikovaná grafika už zhebla. Pak eventuelně řešit SW řízení otáček, jestli to jde, laptopy mají často autonomii a nenechají na to sáhnout. Dokonce tady ten Compaq ani neukázal ven rychlost toho ventilátoru.

Výrobce samozřejmě prcá na to udělat chlazení pořádně, protože 3 g mědi nebo 1 g hliníku znamená při tom množství hezký prémie, a že to chcípne půl roku po záruce? To je špatně? Zažil sem Toshibu, kde byl ventilátor úplně jinde, než pasiv, peklo se to na 100-120 °C standardně. Pak že zárukový inženýrství není, checht.

Radovan.

Re:Procesor v notebooku moc hřeje
« Odpověď #32 kdy: 10. 08. 2017, 08:28:37 »
Vypnout a jít k vodě nebo na výlet. Od zítřka má být chladněji, to už se ten vylevněný šmejd tolit péct nebude.

Vzhledem ke stáří tématu: http://16391-presscdn-0-53.pagely.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2015/05/tan20.jpg