Prodám původní Turris 1

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #45 kdy: 06. 07. 2023, 16:21:46 »
Pracujes v IT a ptas se "jak se mam domluvit"? Jak chces, je to tvuj problem, mas jeho cislo. Ja jsem maly B2B zakaznik, mam stovky zasilek od ruznych kuryru a domluvil jsem se s kazdym.
A o tom to je. Mícháš jabka a hrušky. Co se firemních zásilek týče, tak taky nemáme problém. Jezdí k nám pravidelně a vždy se nějak domluvíme. Soukromě domů mi ale to PPL/DPD jezdí v jednotkách případů ročně a mají mě totálně u zadeke.


Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #46 kdy: 06. 07. 2023, 16:54:29 »
Nemicham, na vsechno pouzivam jeden ucet.

A o tom to je. Mícháš jabka a hrušky. Co se firemních zásilek týče, tak taky nemáme problém. Jezdí k nám pravidelně a vždy se nějak domluvíme. Soukromě domů mi ale to PPL/DPD jezdí v jednotkách případů ročně a mají mě totálně u zadeke.

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #47 kdy: 09. 07. 2023, 12:52:22 »
Tvl, to se to rozjelo :-)

Tak info z moji strany: zasilkovna na zadane adrese byla zavrena, tak jsem to poslal do zboxu. Netusil jsem, ze je v tom nejaky rozdil, a netusim, proc to neposlalo upozorneni.
Zasilkovnu mam za barakem a funguje dobre. Dobre tu funguje i ceska posta, ale tahat se na pobocku, pokud to neni nutne, nebudu.

Balik je na ceste zpet ke mne, akorat pobocka, ze ktery jsem to posilal, ma ted dovolenou, takze nejdriv v pondeli nebo utery, pak poslu znovu.

Kdybych tusil, kolik prace to vygeneruje, tak bych to mozna hodil do elektroodpadu ;-)

Btw to petikilo jsem obratem poslal na https://twitter.com/vozimdrony

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #48 kdy: 11. 07. 2023, 22:01:59 »
Ahoj

Spustilo to překvapivou lavinu, vidět, že se to dotýká hodně lidí.
Je v tom závan takového generačního až ideologického rozkolu.

vozimdrony neznám, na stránku mě to bez účtu nepustí, nepoužíván tedy Twitter ani Facebook, a zatím žiju (tedy doufám :-)

Druhý pokus snad vyjde, přeci bychom to nevzdali při prvním nezdaru.

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #49 kdy: 19. 07. 2023, 17:29:02 »
Tak to dobře dopadlo. Díky!
Turris zdárně dorazil do prodejny, kde jsem si ho, přes kód, vyzvedl.

Poučení pro mě: na některé "moderní" formy předání, ještě nejsem připraven.

Ať se dám daří a kondenzátory našich zařízen mají s námi výdrž.

Mintaka


Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #50 kdy: 19. 07. 2023, 21:12:49 »
Tak ať ještě dlouho slouží!

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #51 kdy: 20. 07. 2023, 09:45:23 »
Od poslani po doruceni necele 3 tydny a zcela bez komplikaci! Presne tohle ocekavam od prepravni spolecnosti.

Jdu si udelat Zetkarsky ucet :-D

k3dAR

  • *****
  • 2 937
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #52 kdy: 20. 07. 2023, 13:09:34 »
Od poslani po doruceni necele 3 tydny a zcela bez komplikaci! Presne tohle ocekavam od prepravni spolecnosti.

Jdu si udelat Zetkarsky ucet :-D
jenze to nebyla chyba prepravni spolecnosti, ale v podstate neznalost ci ignorovani veci zakaznikem ;-)
ja si treba pres Zasilkovnu nechal vcera poslat ze slovenskeho eshopu zasilku, poslali to v 17h a dnes od 12h uz to mam k vyzvednuti v Zasilkovna ZBoxu v CR... mam na vyzvednuti sice "jen" 2 dny, ale zajedu si pro to nekdy dnes az se mi to bude hodit, treba o pulnoci...

dalsi priklad, Alzabox, objednal sem v 23h (Praha) a v 9rano uz to bylo v Alzaboxu (Vysocina), opet "jen" 2 dny na vyzvednuti a vyzvedl za par hodin...

Proste pred odsuzovanim (nebo jen blbejma kecama) je dobre si uvedomit, ze 2dny v boxu je dostatecnej a potrebnej limit aby se tam nehromadily zasilky coz by logicky znemoznilo tam dorucit dalsi zasilky jinejm zakaznikum... Pokud tedy 2 dny nestaci tak si to proste mas poslat na vydejni misto, coz je prostor prodejny/sluzby kde ten limit 2 dny neni (myslim tyden), ale ses limitovanej jejich oteviraci dobou...
Ten druhej "problem" ze ZBox chce smart-aplikaci je opet snadno resitelnej, tim ze neposlel do ZBoxu ale na to vydejni misto, tam staci vyslovit kod pro vyzvednuti co muzes mit napsanej klidne na papirku...

To ze na vyzvednuti v boxu mas 2dny a vyzvednuti kdykoliv, si porovnej s tim ze od doruceni na adresu mas moznost si to vyzvednout behem 1-5minut v dopravcem urcenem obdobi "nekdy v prubehu dne" (v lepsim pripade v rozmezi 2h) kdy tedy musis byt (i treba v zastoupeni) na miste...

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #53 kdy: 20. 07. 2023, 21:54:03 »
Z je dobrý pro individualisty. Oproti jiným výdejnám to ale je těžce svázané s telefonním číslem a apkou. Když ti nevyjde cesta a chceš po někom blízkém to vyzvednout (bo limit úložné doby), tak je to anabáze. U jiných prostě pošleš pin SMS/IIRC. A opačně (když někdo požádá tebe). I v rodině (to je nejčastější případ).

Navíc (hezký OT), zásilkovna vyšperkovala API tak, že když mají někoho na blacklistu (je mi jedno jak k tomu přišli), tak v API hlásí špatný email/číslo. Nic o tom, že nechtějí se zákazníkem nic mít. Takže v pozici CRM jak osel kontaktuješ zákoše, zda nemá vadu v emailu/čísle, študuješ, přemýšlíš a pak to konečně z hotline zásilkovny vydoluješ, že si zákoš prostě musí vymslet jiné číslo/email. Nice.

k3dAR

  • *****
  • 2 937
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #54 kdy: 21. 07. 2023, 01:03:46 »
Z je dobrý pro individualisty. Oproti jiným výdejnám to ale je těžce svázané s telefonním číslem a apkou. Když ti nevyjde cesta a chceš po někom blízkém to vyzvednout (bo limit úložné doby), tak je to anabáze. U jiných prostě pošleš pin SMS/IIRC.
u Zasilkovny/ZBOX proste jen dam nasdilet zasilku a prijemce obdrzenej kod prida do aplikace, v ni pak vidi moji zasilku a normalne ji vyzvedne, bez nutnosti pak do Boxu nacvakavat kod, jednoduse da v aplikace "Vyzvednout zasilku" a otevre se kdyz u ni stoji... tedy jde o uhel pohledu co je vetsi oser ;-)

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #55 kdy: 21. 07. 2023, 09:15:39 »
tedy jde o uhel pohledu co je vetsi oser ;-)
Větší oser je, když na cokoliv potřebuju proprietární nástroj/rozhraní.

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #56 kdy: 21. 07. 2023, 16:59:12 »
Jiná aplikace na každou jednu věc je oser.

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #57 kdy: 21. 07. 2023, 17:05:30 »
Jinými slovy, pokud není potřeba třeba nějaká lokální interakce s hardwarem (BT, NFC) nebo něco podobného, stačí webová stránka, která funguje v každém prohlížeči na každém operačním systému (že ji může někdo hodně doprasit, to beru jako úplně okrajový případ). Není na to třeba žádná úchvatná appka.

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #58 kdy: 21. 07. 2023, 18:26:43 »
Kolik te stoji takove zasilky, nebo beres minimalku a neresis svuj cas?


k3dAR

  • *****
  • 2 937
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #59 kdy: 21. 07. 2023, 20:35:03 »
Kolik te stoji takove zasilky, nebo beres minimalku a neresis svuj cas?

resim svuj cas tak abych o tom kdy ho venuju vyzvednuti balicku rozhodoval ja a nemusel se locknout na X hodin na miste kam by bylo "dorucovani na adresu" a cekat az mi nekdo zavola/zazvoni ze mi veze balicek... cas venovany ceste do boxu si neuctuju svoji hodinovkou = nejsem uchyl ;-) ani si nezapocitavam kolik me stoji benzin ci amortizace...
take mam pocit ze se upakuju a mozna i konkretne tobe, kterej nechapes ze nekdo na "svuj cas" nahlizi z jinejch uhlu nez ty...