NVR pre kamery značky Hikvision

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
NVR pre kamery značky Hikvision
« kdy: 14. 04. 2023, 14:58:59 »
Rozmyslam, kam nahravat zaznam z 5-6 kamier. Vidim 3 moznost: NVR od Hikvision, NAS Synology, pc s nejakym softverom.

NVR: je to od jedneho vyrobcu, takze asi to bude fungovat. Cenovo s diskami to vidim na max 400e

Synology: Doma mam od nich NAS, myslim, ze 2 kamery je mozno zapojit zadarmo a dalsie treba dokupit licenciu, 50e/kamera. Co sa mi ale nezda, ze sa bude stale nieco nahravat na NASko, ktory ma primarne iny ucel.

PC: na zahranicnych forach radia softver BlueIris, nemam s nim skusenosti. Celkovo by som sa mozno dostal na sumu nieco menej ako NVR, ak by som pc kupil z bazaru.

Aku variantu vyuzivate vy, resp co by ste poradili? Dik
« Poslední změna: 14. 04. 2023, 15:36:59 od Petr Krčmář »


Re:NVR pre kamery znacky Hikvision
« Odpověď #1 kdy: 14. 04. 2023, 15:19:01 »
Hikvision NVR používám v celku bez problémů
DS-7604NI-E1/4P/A
DS-7604NI-K1/4P
DS-7608NI-E2/8P/A
DS-7608NI-K2/8P
DS-7608NI-Q1/8P
DS-7608NI-Q2/8P
DS-7616NI-K2/16P

akorát tenhle zlobí
DS-7632NI-I2 / 16P
připojen přes iSCSI na Qnap diskový pole a občas 1× 1/2 roku se to rozesere

Re:NVR pre kamery znacky Hikvision
« Odpověď #2 kdy: 14. 04. 2023, 15:36:49 »
Rozmyslam, kam nahravat zaznam z 5-6 kamier. Vidim 3 moznost: NVR od Hikvision, NAS Synology, pc s nejakym softverom.

NVR: je to od jedneho vyrobcu, takze asi to bude fungovat. Cenovo s diskami to vidim na max 400e

Synology: Doma mam od nich NAS, myslim, ze 2 kamery je mozno zapojit zadarmo a dalsie treba dokupit licenciu, 50e/kamera. Co sa mi ale nezda, ze sa bude stale nieco nahravat na NASko, ktory ma primarne iny ucel.

PC: na zahranicnych forach radia softver BlueIris, nemam s nim skusenosti. Celkovo by som sa mozno dostal na sumu nieco menej ako NVR, ak by som pc kupil z bazaru.

Aku variantu vyuzivate vy, resp co by ste poradili tady? Dik
Pokud potřebujete jednoduchý a spolehlivý systém pro pořizování záznamů z kamer, pak může být NVR dobrou volbou. Jsem spokojený

xunil

Re:NVR pre kamery značky Hikvision
« Odpověď #3 kdy: 14. 04. 2023, 16:11:40 »
Synology: Doma mam od nich NAS, myslim, ze 2 kamery je mozno zapojit zadarmo a dalsie treba dokupit licenciu, 50e/kamera. Co sa mi ale nezda, ze sa bude stale nieco nahravat na NASko, ktory ma primarne iny ucel.

https://www.synology.com/cs-cz/products?product_line=dva_nvr

bmn

  • ***
  • 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NVR pre kamery značky Hikvision
« Odpověď #4 kdy: 14. 04. 2023, 16:27:01 »
Intel NUC + Frigate. Teď s poslední verzí Frigate to už zvládne větší počet kamer i bez toho AI akcelerátoru.

Pokud z nějakého důvodu NVR od Hikvision, tak je potřeba zkontrolovat, aby to nevyžadovalo na prohlížení nějaký ten jejich NPAPI plugin, což už dnešní prohlížeče nepodporují.


JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NVR pre kamery značky Hikvision
« Odpověď #5 kdy: 14. 04. 2023, 16:35:14 »
Synology: Doma mam od nich NAS, myslim, ze 2 kamery je mozno zapojit zadarmo a dalsie treba dokupit licenciu, 50e/kamera. Co sa mi ale nezda, ze sa bude stale nieco nahravat na NASko, ktory ma primarne iny ucel.

https://www.synology.com/cs-cz/products?product_line=dva_nvr
Dakujem, ale ja uz synology mam.

Co sa tyka nvr od hikvision, tak kamera uz vyuziva websockets, takze netreba plugin. Mozno to ma aj nvr od nich

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NVR pre kamery značky Hikvision
« Odpověď #6 kdy: 14. 04. 2023, 16:45:03 »
Intel NUC + Frigate. Teď s poslední verzí Frigate to už zvládne větší počet kamer i bez toho AI akcelerátoru.

Pokud z nějakého důvodu NVR od Hikvision, tak je potřeba zkontrolovat, aby to nevyžadovalo na prohlížení nějaký ten jejich NPAPI plugin, což už dnešní prohlížeče nepodporují.
Este sa opytam, kam nahravate zaznam z tych kamier, ked mate NUC? Na interny disk, alebo niekam na siet?

bmn

  • ***
  • 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NVR pre kamery značky Hikvision
« Odpověď #7 kdy: 14. 04. 2023, 17:01:04 »
Este sa opytam, kam nahravate zaznam z tych kamier, ked mate NUC? Na interny disk, alebo niekam na siet?

Je tam interní disk 2,5", vybraný ze starého notebooku. Kdyby se pokazil, tak ho vyměním asi už za SSD. Ukládám jen klipy, maximálně pár giga za den.

xunil

Re:NVR pre kamery značky Hikvision
« Odpověď #8 kdy: 14. 04. 2023, 17:27:06 »
Synology: Doma mam od nich NAS, myslim, ze 2 kamery je mozno zapojit zadarmo a dalsie treba dokupit licenciu, 50e/kamera. Co sa mi ale nezda, ze sa bude stale nieco nahravat na NASko, ktory ma primarne iny ucel.

https://www.synology.com/cs-cz/products?product_line=dva_nvr
Dakujem, ale ja uz synology mam.

Co sa tyka nvr od hikvision, tak kamera uz vyuziva websockets, takze netreba plugin. Mozno to ma aj nvr od nich

Jasně, tohle má ale 8 licencí na kamery už v sobě a pak jsem reagoval na poznámku, že je divné sypat data na NAS tak se to může sypat jinde a ještě to vyřeší licence na kameru.

David

  • ***
  • 143
    • Zobrazit profil
Re:NVR pre kamery značky Hikvision
« Odpověď #9 kdy: 14. 04. 2023, 17:53:54 »
Máme docela nové NVR Hikvision a plugin v prohlížeči to stále využívá. Také nejde přes web vidět události (pohyb), to jde (prý) jen při lokálním připojení (monitor fyzicky). NVR má také dost hlučný větráček (protože je malý). Nejsem tak moc nadšený. Model DS-7608NXI-I2/8P/S(C).

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NVR pre kamery značky Hikvision
« Odpověď #10 kdy: 14. 04. 2023, 19:00:14 »
Hm to co popisujete by som necakal od 600€ nvr. Aj celkom drahe

Re:NVR pre kamery značky Hikvision
« Odpověď #11 kdy: 14. 04. 2023, 21:38:37 »
To mi prijde zvláštne, lebo na 4 ročnom DVR od Hik mi cez web zobrazuje pekne či je alarm, stale nahravanie alebo iná udalosť. Možné je ak ideš napr. cez chrome alebo firefox, preto ti to nezobrazuje.

Najkomfortnejšie riešenie je NVR:
- priamo napájanie kamier
- kúpim iba disky
- nastavenie kamier a funkcie priamo z nvr
- oproti pc neplatíš za hardvér, soft a drahšiu prevádzku na elektrine plus zariadenie na napájanie kamier
- neviem čo všetko ponúka synology ale zrejme nemá napájanie kamier, musíš si priplatiť za licencie a nebudeš mať podporu všetkých funkcí ano ti môže ponúknuť nvr ale záleží aj teda od verzie nvr

acute

Re:NVR pre kamery značky Hikvision
« Odpověď #12 kdy: 17. 04. 2023, 11:49:00 »
Ahoj,
řešil jsem nahrávání a monitoring pro cca 50+ kamer různých výrobců, převážně ale také hikvision. Na nahrávání mám použito několik rekordérů Hikvision pro 16 kamer, které jsou přímo v budovách, které jsou monitorovány. To je naprosto nejlepší řešení, mají je skvěle dotažené a spolehlivé. Centrální monitoring + record pro zbývajících cca 15 kamer Vivotek jsem nakonec udělal přes Ubuntu server s FREE software Zoneminder (bacha, jede pouze na linuxu!). Drží to, není to nějaký super módní výstřelek, GUI je spíše "vizuálně nezajímavé", ale jsem spokojen. Monitorování je provedeno přes prohlížeč Vivaldi běžící na běžném desktopu Ubuntu a ploše se 4 FHD monitory, druhý monitoring je na velké TV s prohlížečem, třetí jede na běžném win10 desktopu a FHD monitoru. Každému uživateli můžu přiřadit práva a jaké kamery smí vidět. Samotný monitoring používá sekundární streamy z kamer s nastavením 640*xxx a 1FPS, bohatě to pro náhledy stačí a navíc na větší datové toky bych potřeboval lepší hardware (nyní repas Dell 720, 32 GB RAM, 2x Xeon, RAID5 8TB).

Re:NVR pre kamery značky Hikvision
« Odpověď #13 kdy: 17. 04. 2023, 12:54:41 »
K Hikvision kamerám bych pořídil Hikvision NVR dle požadavků (počet portů, počet disků,...). Ve finále ty NVR vydrží strašně moc, přežijou disk, maximálně jednou za hodně let je potřeba vyměnit zdroj (u levnějších modelů je externí).
Synology jsem před pár lety zkoušel a díky ceně licencí to nic nepřineslo. Navíc bylo vidět, že to je taková dodělávka bokem, aby se neřeklo, když má někdo doma jednu nebo dvě kamery.
ZoneMinder jsem zkoušel 2x a vždycky jsem ho opustil, většinou to nějak začlo blbnout, asi to potřebuje ještě pár let vývoje,  ale jinak je to pěkná myšlenka.
S BlueIris zkušenosti nemám, cena odrazuje, navíc PC hardware bude mít vyšší spotřebu a nižší spolehlivost než NVR. A taky si myslím, že cílovka je 100+ kamer.
No a k ovládání, u Hikvision je potřeba překousnout konfiguraci kamer i NVR přes to zběsilý rozhraní a pak prostě používat IVMS, který jde krásně nastavit pro monitoring, mnohem líp se v tom hledá v záznamu a taky se líp záznam exportuje. A samozřejmě přes to není problém spravovat třeba 10 NVR.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NVR pre kamery značky Hikvision
« Odpověď #14 kdy: 17. 04. 2023, 13:35:00 »
dakujem za odpovede. Tak som rozhodnuty pre NVR od Hikvision, tiez sa mi to pozdava, ako spravna volba. Este zostava vybrat ake.