Jazyk pro ML

Re:Jazyk pro ML
« Odpověď #15 kdy: 02. 04. 2023, 22:38:55 »
bohuzel ve svete AI a ML se pythonu utect neda.
tady C(++) neni idealni - to rikam s tim,ze osobne Python nesnasim.

moje zkusenost je, ze pulka vsech slozitejsich  Python prikladu na internetu nefunguje.Mnoho  strankach pro zacatecnicky je poseto nefugnujicimi par radkovymi priklady.

v tehle komunite je "backward compatibility" sprosty slovo.

v ramci ML tematu, R.A.S.A. - udrzitelnost a rozhoditelnost toho jejich python codu je peklo.



Re:Jazyk pro ML
« Odpověď #16 kdy: 02. 04. 2023, 23:25:03 »
bohuzel ve svete AI a ML se pythonu utect neda.
tady C(++) neni idealni - to rikam s tim,ze osobne Python nesnasim.
Nejvtipnější na tom celém je, že to, co reálně počítá, tak je C/C++, ten Python to převážně jen lepí dohromady.
Takže spíš jde o kompatibilitu s kolegy než o nutnost per se.

Re:Jazyk pro ML
« Odpověď #17 kdy: 03. 04. 2023, 01:24:18 »
Trochu OT ,ale dnes existují projekty, které mají perfektní dokumentaci v tom smyslu, že bloky kódu v postupu
mají nahoře ouška s nabídkou bash/node/Pascal/python/


Podobně jako manuál k instalaci "programovacího jazyka" mají záložku Windows,Linux,Mac
Podobně jako tutoriály k zprovoznění a propojení projetků mají záložku apt/yarn/rpm/pacman/yum/dnf

 (tuším že digitalocean nápověda a docker manuál)

Co je binární wheel?
tady C(++) neni idealni - to rikam s tim,ze osobne Python nesnasim.
Tak to jsi asi jediný, kdo nesnasi Python. Co používáš jako náhradu za něj?


Re:Jazyk pro ML
« Odpověď #18 kdy: 03. 04. 2023, 08:01:31 »
jasne jsem rekl, ze obcas neni zbyti.

ale jeste jednou, co si myslet o ******, ktery polame "print" ,ktery je v KAZDYM zacatecnickym priklade?
a ted jsem videl pomatenej clanek "Another advantage of Python 3 is that it's not backward compatible with Python 2"

filipiku o mezerach jsem ani nezacinal.

a jeste jednou ta R.A.S.A., kolik desitek chyb mi hodi vpodstate libovolny kod z toho projektu?

Re:Jazyk pro ML
« Odpověď #19 kdy: 03. 04. 2023, 08:16:51 »
Trochu OT ,ale dnes existují projekty, které mají perfektní dokumentaci v tom smyslu, že bloky kódu v postupu
mají nahoře ouška s nabídkou bash/node/Pascal/python/
Hezké. Když mám python3.11 a chci použít PyTorch, tak to ouško mi prosím pěkně pomůže v čem?
Stejně jako když mezi pytorch a torchvision se tak jako změní API kolem resnet50_weights.

Citace
Co je binární wheel?
https://realpython.com/python-wheels/#telling-pip-what-to-download


Re:Jazyk pro ML
« Odpověď #20 kdy: 03. 04. 2023, 09:53:05 »
Jaky jazyk pro ML je snad uplne irelevantni. Pro nekoho kdo se bude ne
kde hlasit jako junior je jistota python, v tom jede kazda firma.
Pro nekoho, kdo chce umet latest and greatest, tak at se nauci Julii, je to rychlejsi jak Python, tutorialy jsou perfektni a casto srovnavaji to same s pythonem. Nevyhodou je, ze zadna knihovna neumi export do ONNX, takze delat v tom komercni vyvoj neni dobej napad.

Co tohle https://github.com/DrChainsaw/ONNXNaiveNASflux.jl

Update: Jo už si na to sám přišel ;) Nečetl jsem následující odpovědi.
« Poslední změna: 03. 04. 2023, 09:56:04 od uetoyo »

mikrom

  • ****
  • 323
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jazyk pro ML
« Odpověď #21 kdy: 04. 04. 2023, 10:00:14 »
Jedine co sa mi na pythone po technickej stranke nepaci je - jak tu uz viaceri spominali - povinne odsadzovanie medzerami. Ked uz navrhli syntax tak ze sa na bloky nepouziva {..} mohli by v buducich verziach este doplnit moznost ukoncovat bloky s end - tak ako to ma Ruby. Potom by uz Python bol uplne dokonaly.
Inak si ale myslim, ze ak sa niekto nauci ako prvy jazyk Python, moze to sposobit, ze sa mu uz nebude chciet ucit ziadny iny komplikovanejsi programovaci jazyk.   

Ink

  • *****
  • 658
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jazyk pro ML
« Odpověď #22 kdy: 04. 04. 2023, 10:19:27 »
Inak si ale myslim, ze ak sa niekto nauci ako prvy jazyk Python, moze to sposobit, ze sa mu uz nebude chciet ucit ziadny iny komplikovanejsi programovaci jazyk.   

Tohle ma dva aspekty - v Pythonu clovek nemusi resit nektere veci, ktere resil ve starsich jazycich, ktere nemely potrebne abstrakce a ruzne kontejnery v zakladni knihovne (prikladem je pomerne stupidni for cyklus v C nebo chuda prace s retezci ve starem Pascalu) - tohle je v poradku. Python neumoznuje psat kod blizky fungovani hardware - tohle je horsi. Nemyslim si ale, ze by Python programatora nutne "zkazil" - kdo se neuci dalsi jazyky a zustane u jednoho, neni u me programator.

Co se tyce puvodniho tematu, mozna by slo pouzit i Rust, pokud by nekdo mel zajem prozkoumat i tuhle moznost. Nejake projekty okolo ML pro nej existuji.

alex6bbc

  • *****
  • 1 459
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jazyk pro ML
« Odpověď #23 kdy: 04. 04. 2023, 10:33:37 »
Tohle ma dva aspekty - v Pythonu clovek nemusi resit nektere veci, ktere resil ve starsich jazycich, ktere nemely potrebne abstrakce a ruzne kontejnery v zakladni knihovne (prikladem je pomerne stupidni for cyklus v C nebo chuda prace s retezci ve starem Pascalu) - tohle je v poradku. Python neumoznuje psat kod blizky fungovani hardware - tohle je horsi. Nemyslim si ale, ze by Python programatora nutne "zkazil" - kdo se neuci dalsi jazyky a zustane u jednoho, neni u me programator.
Co se tyce puvodniho tematu, mozna by slo pouzit i Rust, pokud by nekdo mel zajem prozkoumat i tuhle moznost. Nejake projekty okolo ML pro nej existuji.

Python jsem pouzival, kdyz jsem chtel neco v rychlosti vyzkouset, ale uz se mi prestal libit a radeji to rychle zkusim napsat v Go, no a v praci stejne musim jet v C++.

mikrom

  • ****
  • 323
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jazyk pro ML
« Odpověď #24 kdy: 05. 04. 2023, 15:40:53 »
Python jsem pouzival, kdyz jsem chtel neco v rychlosti vyzkouset, ale uz se mi prestal libit a radeji to rychle zkusim napsat v Go, no a v praci stejne musim jet v C++.
Go som skusal este v roku 2016, ale nemal som z toho moc dobry pocit - asi takto: http://nomad.uk.net/articles/why-gos-design-is-a-disservice-to-intelligent-programmers.html